"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Денис Мандзюк презентує «Копаний м`яч» в Тернополі та Івано-Франківську
На жителів Тернополя та Івано-Франківська  чекають захопливі презентації книги «Копаний м’яч. Коротка iсторiя украïнського футболу в Галичинi 1909–1944» - видання про історію українського футболу. Під час зустрічей Денис Мандзюк розповість не лише про історії матчів, а й про популярних у міжвоєнні роки футболістів, а також  - про тодішні футбольні інтриги.
 
Розклад зустрічей:
 
П`ятниця, 24 лютого - Тернопіль - Книгарня «Є» (вул. Валова, 7-9), 18.00 – Модератор Юрій Матевощук.
 
Субота, 25 лютого - Івано-Франківськ - Urban Space 100 (вул. Грушевського, 19), 17.00 – Модератор Тарас Зень.
 
Денис Мандзюк перший, хто спробував дослідити історію українського футболу початку ХХ ст., коли наша спортивна термінологія тільки починала з'являтися, баскетбол називали «кошиківкою», «гаківкою» — хокей, а футбол був «копаним м’ячем»... Книга написана на основі газетних публікацій і архівних документів тих часів, пересипана колоритними цитатами очевидців і автентичними фотографіями, більшість з яких публікуються вперше. Приємним бонусом стане добірка фейлетонів, які є чи не найоригінальнішою ілюстрацією довоєнного футбольного життя в Україні.
 
«Українці тоді не мали власної держави, потрібно було боронити свою ідентичність, - розповідає Денис Мандзюк. - Футбол став одним із найдієвіших засобів для цього. Аби довести зверхність над опонентами, не треба було вдаватися до дипломатичних інтриг чи силою демонструвати свою непокірність. Достатньо було знайти 11 спритних чоловіків, одягнути їх в однакові сорочки та випустити на поле. Воно ж, як відомо, рівне, а м’яч — круглий. Перемоги над польськими і єврейськими командами піднімали дух українців. Товариські зустрічі проти «закордонних» гостей з Ужгорода чи Чернівців ставали справжнім національним святом. Футболістів вважали героями або зрадниками — залежно від результату. Недарма ж спортивні турніри тоді називали «мистецтвами», а їхніх переможців — «мистцями».
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage