"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Далекі близькі» презентували на ХХІІ Форумі видавців
У театрі «Воскресіння» панувала атмосфера повернення у минуле. Саме тут презентували збірку есеїв Володимира Єрмоленка «Далекі близькі», що вийшла у «Видавництві Старого Лева». Письменник і філософ Володимир Єрмоленко та доктор філософських наук Вахтанг Кебуладзе говорили про книгу, про інтерпретацію історій людей минувшини у сьогоднішніх реаліях, проводили паралелі з життям героїв книги, роздумували про вплив кожного з них на світову історію та культуру.
 
Володимир Єрмоленко переконаний, що будь-яка особа грає ту чи іншу роль у світовій історії, особливо якщо це люди публічні, такі як Гете, Руссо, Казанова та інші. Також письменник говорив про те, що будь-які книги, які торкаються висвітлення історії, мають бути уроком для читачів. «Якщо ми не будемо читати, ми повторюватимемо ті чи інші помилки. Ми повинні вбачати себе навіть у текстах абсолютно віддалених від сьогодення. Наш український досвід є безперечно унікальним, але ми робимо багато чого з того, що було зроблено десятиліття тому, повторюємо помилки, які вже робили до нас», - говорить Володимир.
 
Одним із важливих питань було те, чи варто говорити про історичних персон, вчинки яких принесли багато болю, чи краще навпаки викреслити їх із людської свідомості. «Ми можемо заходити у чорні бараки нашої історії й ховати там знання про цих людей, але ми  маємо шанс писати про це, відкривати новий погляд на старі події, розкривати людям очі», - говорить Вахтанг Кебуладзе.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage