"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Цікава книга впливає на мозкову діяльність
Події та відчуття, описані у якісній та цікавій книжці, людський мозок сприймає за дійсність – стверджують американські вчені.
 
Дослідження показало, що під час читання переконливо та талановито написаного твору, у мозку людини змінюється характер протікання процесів і це впливає на конкретні фізичні відчуття. Так, наприклад, після прочитання певного радісного епізоду книги, мозок людини сприймає спогад про прочитане як дійсність. Такий же вплив мають уривки тестів, що описують фізичну дію. Для прикладу, коли людина читає про біг, плавання,гру в теніс тощо, у мозку відбуваються процеси, які притаманні під час цього заняття в дійсності.
 
Таке своєрідне дослідження на предмет впливу читання на мозок людини провели вчені американського Університету Еморі. Реципієнтам, після прочитання трилеру, протягом п’яти днів проводили МРТ-сканування мозку. Під час цього сканування учасники експерименту мали згадувати сюжет книги. Як показало дослідження, у піддослідних спостерігалось підвищення рівня активності зв’язків у центральній борозні, що відокремлює сенсорну частину кори від рухової. Така ж діяльність відбувалася в лівій скроневій корі, що відповідає за мову. У результаті було доведено, що при згадуванні активних дій сюжету книги нейрони мозку, які відповідають за певну діяльність, активізувалися без безпосередньо виконаної дії. Ці зміни зберігаються близько п’яти днів.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage