"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Читати книгу вдруге – не менш цікаво, ніж перший раз, – вчені
Ще одне дослідження щодо проведення дозвілля і читання зокрема провели американські вчені. Дослідники із Чикаго виявили, що повторне читання однієї й тієї ж книжки, перегляд фільму чи навіть вистави приносять стільки ж задоволення, які і перше.
 
 
Раніше побутувала думка, що вдруге читати книжку чи дивитися кіно – нудно. Однак нове дослідження свідчить про те, що це уявлення є помилковим. Ед О'Брайен, науковець і професор Бізнес школи Чиказького університету, та його дослідницька команда вирішили проекспериментувати: вони опитали відвідувачів виставки у Музеї науки та промисловості Чикаго про їхні враження від експозиції, а також поцікавилися, чи сподобалося б їм відвідати виставку ще раз. Хоча респонденти здебільшого прогнозувати, що виставка буде менш цікавою при другому відвідуванні, однак ті, хто ще раз таки завітав до музею, зазначили, що другий похід був приблизно таким самим приємним, як і перший.
 
В іншому експерименті команда О'Брайена дослідила перегляд фільмів на «Netflix»: групі респондентів пропонували переглянути кінопроект, яких вони раніше не бачили, але очікували, що стрічка їм сподобається. Наступного дня декого з них просили переглянути цей фільм ще раз. Перша група врешті оцінила задоволення від перегляду раніше небаченого фільму в середньому приблизно у 5,3 бали за 7-бальною шкалою, і припустила, що повторний перегляд стрічки принесе їм задоволення у 3,5 бала. Однак ті, хто таки дивився фільм ще раз протягом доби, оцінив задоволення у 4,5 бала. Подібне спостереження було проведено і щодо читання.
 
Загалом вчений вважає, що повторний процес може відкрити багато чого нового. Наприклад, книги: якщо у роману є великий сюжетний поворот, скажімо, може бути приємно помітити всі підказки, що ведуть до нього під час перечитування.
 
Загалом, психологічне та поведінкове дослідження виявило: коли люди обирають для проведення дозвілля щось нове, вони думають, що новий досвід (перегляд фільму, читання книжки, похід у театр) буде цікавішим, ніж повторення попереднього. О'Брайен вважає, що цей висновок може допомогти людям заощадити час і зробити їх так само щасливими. Замість того, що витратити не одну годину на пошук потрібної книжки чи фільму в Google, можна просто переглянути чи взяти до читання те, що вже дивився/читав. «Якщо моя мета трохи розслабитися, я радше витрачу час на те, що вже знаю і люблю, а не на пошук чогось нового (що може виявитися не таким вже й хорошим)», – каже дослідник.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage