"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Чат для дівчат»: відверто про комплекси, дорослішання, кохання
У понеділок, 10 квітня, у київській книгарні «Буква» (вул. Богдана Хмельницького, 3 Б) авторки збірки оповідань «Чат для дівчат» говоритимуть про розвіювання стереотипів навколо «дівчачої прози». Розмову вестимуть письменниці Анна Хромова, Тетяна Стус, Саша Кочубей, Марія Сердюк, Валентина Захабура, Галина Ткачук. Модеруватиме зустріч Аміна Шах. Початок о 18:30. Вхід вільний.
 
«Чат для дівчат» – це відверта розмова про дорослішання, про подолання комплексів, про кохання. Більшість оповідань збірки є автобіографічними – головні героїні списані з авторок, їхніх рідних чи друзів. Так виникло дванадцять оповідань, що торкаються важливих тем підліткового життя. Ініціатором проекту стала письменниця Оксана Лущевська, яка вивчає дитячу літературу в докторантурі закордоном. «Оксана розповіла головному редакторові ВСЛ Мар'яні Савці про свою ідею: створити книжку для дівчат і про дівчат, охопивши такий важливий період у житті кожної з нас – дорослішання, – розповіла Таня Стус. – Коли я писала своє оповідання, то підглядала за старшою дочкою. Вона у мене дуже оригінальна і гадаю, цілком могла б вчинити як головна героїня»
 
Письменниця Маша Сердюк описала в «Чаті... » себе – дівчинку зі слуховим апаратом, якій дуже несолодко доводиться у школі... Оточення настільки тисне на дівчинку, що та боїться зав'язувати волосся у хвіст, аби не показувати усім свою ваду. «Водночас я намагалася написати оповідання в гумористичному ключі, адже рано чи пізно дівчинка таки позбудеться комплексів і навчиться любити себе», – зауважила Маша. Оповідання іншої письменниці – Саші Кочубей – стосується кохання на відстані: «Ця історія також має реальне підґрунтя, в її основі – моя подорож до Іспанії і справжня історія кохання». Решта оповідань зачепили не менш актуальні теми: фейсбук-залежність і її вплив на самооцінку, конфлікти з вчителями, «рожеві мрії» та невдачі пов'язані з ними... Усі авторки сходяться в одному: мета цієї книги – стати хорошим другом для її власниці, допомогти й підтримати в непрості моменти.
 
«Чат для дівчат» – дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць, що торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі... Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять і юних, і дорослих читачів.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage