"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Чарунки долі від Вахтанґа Кебуладзе

Про користь краси і контрабанду розуму, вино і таємницю світу, мінливі цінності і цінність мінливості, порно і «кінець Європи», владу і насильство, а також про те, як думки стають мистецтвом, а філософія літературою, розповість філософ, перекладач, поет і публіцист Вахтанґ Кебуладзе. Зустріч із ним та презентації його книжки «Чарунки долі», що вийшла у «Видавництві Старого Лева», відбудеться у вівторок, 31 травня у київській Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3). Модеруватиме зустріч відомий журналіст, публіцист, документаліст Юрій Макаров. Початок о 18:30.

Спостерігати за тим, як Вахтанґ Кебуладзе оперує фактами, судженнями, висновками, як він проводить найнеочікуваніші паралелі і вибудовує нові концепції бачення і сприйняття – суцільне задоволення. А опинитися в епіцентрі розмови між ним і Юрієм Макаровим – неабияка удача.

Назву книги «Чарунки долі» Вахтанґ Кебуладзе пояснює так: «Чарунка - це лунка, фрагмент чогось в одній площині. У книзі немає наскрізного сюжету, це фрагменти думок, життів, епох. Але, разом з тим, це все частинки великої історії мистецтва та філософії». На сторінках книжки  «Чарунки долі» зустрічаються філософи й митці з різних країн і часів. Автор змушує їх говорити одні з одними. Із цієї розмови народжуються нові історії, з яких і складено цю книжку. «Теми цих оповідок не задані єдиним сюжетом або загальною ідеєю, вони вигулькують випадково, - каже  Вахтанґ Кебуладзе. - При цьому можливі й навіть необхідні повтори фрагментів одних оповідок в інших. Адже всі ці теми вплетені в тканину оповідання про світ, яку створюють різні оповідачі. Повтори — вузли переплетень. Оповідки — чарунки долі. Оповідач — стрибун, що стрибає від чарунки до чарунки. Траєкторія його стрибків примхлива, не пряма лінія з чіткою спрямованістю, а зигзагоподібні переплетені вічка. До того ж оповідачів багато, траєкторії їхніх стрибків деколи перетинаються, а деколи скеровані у різні боки. Так у поліфонії оповідок про світ нашого життя створюється мережа нашої сили».

Вахтанґ Кебуладзе - філософ, перекладач, поет і публіцист, автор пісень і вокаліст рок-гурту «Джин». Закінчив Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, потому стажувався в німецьких університетах в Констанці та Фрайбурзі. Тепер викладає в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянській академії. Численні наукові та публіцистичні статті автора виходили друком українською, німецькою та російською в Україні, Австрії, Білорусі, Литві, Німеччині, Польщі, Румунії, Словенії та Чехії. Переклав з німецької на українську і опублікував книжки Бернгарда Вальденфельса «Топографія Чужого», Едмунда Гусерля «Досвід і судження», Альфреда Шюца і Томаса Лукмана «Структури життєсвіту». У 2011 році написав і видав друком книжку «Феноменологія досвіду». У 2016 році у «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка Вахтанґа «Чарунки долі».

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage