"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Букерівська премія оголосила фіналістів
Журі престижної літературної нагороди – Букерівської премії – оголосило імена шести авторів, які цьогоріч боротимуться за перемогу. До переліку фіналістів потрапили письменники зі США, Зімбабве, Ефіопії та Шотландії.
 
До короткого списку увійшли:
 
– Діана Кук (США) із книгою «The New Wilderness»;
– Тсітсі Данґарембґа (Зімбабве) з романом «This Mournable Body»;
– Авні Доші (США) та книга «Burnt Sugar»;
– Мааза Менґісте (Ефіопія/США) із виданням під назвою «The Shadow King»;
– Дуґлас Стюарт (Шотландія/США) із «Shuggie Bain»;
– Брендон Тейлор (США) та роман «Real Life».
 
Стосунки батьків і дітей зринають одразу у кількох книгах з короткого списку: Авні Доші розповідає про стосунки матері та доньки, в яких друга вимушена дбати про жінку, що про неї ніколи не турбувалася. Натомість у романі Діани Кук описуються мати та дочка у світі, який зазнав екологічної катастрофи. Водночас Дуґлас Стюарт зосереджується на стосунках матері та сина, що живуть у світі алкоголю, наркотиків та бідності 1980-х років у Глазго.
 
Тсітсі Данґарембґа розповідає про життя однієї дівчини, як і всієї нації, сповнене злиднів, прагнень та непростих рішень у Зімбабве нашого часу. Тим часом Мааза Менґісте проливає світло на роль жінок під час вторгнення Італії в Ефіопію в 1935 році. Проблема дискріманції та упередженого ставлення до інших постає в романі Брендона Тейлора.
 
 
«Раса, довкілля, стать, сексуальність. . . письменники та судді розглянути деякі нагальні проблеми сучасності», – йдеться на сайті Букерівської премії про фіналістів.
 
Хто переможе – дізнаємося 17 листопада.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage