0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Будь еко: книжки для екологічно свідомого виховання дітей
Книжок для дітей, які безпосередньо торкаються теми екологічних загроз та спроможні допомогти у вихованні екологічної свідомості, наразі обмаль. Утім саме цього року вийшли друком дві обнадійливі новинки. Про них – у нашому огляді.
 
Валентина Вздульська, Читомо
 
Галина Ткачук. Книжка про сміття
Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. — 132 с.
 
Зелений слиз, яким стікають заголовки цієї книжки, викликає огиду. Це свідомий прийом. Дітям, до яких звертається «Книжка про сміття», потрібно уявити проблему наочно, скажімо, у вигляді бридкої слизоти зі смітника. Дуже не хотілося б вступити в таку «зелень» черевиком, але доведеться. У близькому майбутньому, нагадує книжка висновки науковців, наша планета обернеться на суцільне й непридатне до життя сміттєзвалище. Уже зараз усі українські смітники в сумі розрослися до площі Івано-Франківська.
 
«Книжка про сміття» – це делікатний, але дієвий вступ в тему екосвідомого життя.
Ціна у Спільноті Старого Лева
150 грн
Щоб зробити його таким, Галина використовує три стратегічні ходи.
По-перше, вона залучає команду співаторів-дітей, які діляться своїм щоденним досвідом, міркуваннями та направду цінними візіями. Відтак уся розповідь – це не монолітний наратив Дорослого Автора, який прийшов повчати Нерозумних Дітиськ про Правильний Спосіб Життя, а полілог, що спирається на реальний щоденний досвід українських дітей. І завдяки цьому – викликає довіру.
 
По-друге, книжка не відлякує сухою теорією та абстрагованими фактами. Усі питання тут розглянуто максимально практично. За допомогою цікавих квестів читачам пропонують поміркувати, скільки саме сміття вони продукують щодня, наводять їм дієві практики екосвідомого життя та мотивують позитивними досвідами боротьби зі сміттям інших українців.
 
По-третє, Ткачук застосовує важку артилерію – свій неперевершений гумор, встояти проти якого неможливо. І стається диво – книжку, яка торкається теми екологічної катастрофи, читати не просто дуже приємно, а ще й весело.
 
«Близько 22 % населення (а це майже чверть країни) робить зі своїм сміттям щось загадкове. Мені дуже хотілось би вірити, що ці люди перетворюють свої побутові відходи на золото, бурштин і біткоїни. Втім, пам’ятаєте, скільки у нас стихійних сміттєзвалищ? Тож усе або майже все не вивезене комунальними службами сміття мандрує саме туди».
 
Утім чи не найголовніша перевага цієї книжки – це інтегрованість в український контекст. Нам важливо не просто читати про загрозу сміття, але читати про це дотично до нашого щоденного досвіду. Як маркують різні види упаковування в Україні, які способи перероблення сміття нам доступні, як боротися з типовим «свинським» поводженням деяких наших співгромадян і як їх переконати діяти навпаки? Це та цінна інформація і досвід, яких не дасть жодне перекладне видання.
 
Вік: від 3-4 класу.
 
 
Що робить ця книжка:
 
Допомагає дітям зрозуміти суть і глобальні масштаби «сміттєвої» проблеми.
Систематизує безмір інформації в дуже просту й логічну схему.
Показує, як можна жити еко-свідомо.
Пропонує не нудні квести та флешмоби, близькі цільовій аудиторії.
Дає цінні посилання на ключові сайти та блоги з теми.
Надихає долучитися до мудрих людей, які дбають про нашу планету.
 
Файві Еріка. Сміттєва революція. Порушуючи круговерть марнотратства
переклад з англ. І. Андрущенко. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 64 с.
 
Це видання може бути логічним продовженням чи доповненням до «Книжки про сміття». Воно поглиблює занурення в тему й розраховане на трішки дорослішу аудиторію. Книжка народжується із природного замислення над надмірним споживанням, яке наносить фатальну шкоду Землі, та способами його скоротити.
 
Окремі розділи Файві присвячує їжі, воді, одягу, паперу, пластику, металам, електроніці та іншим речам. Вона розглядає «життєві» цикли цих речей. Наприклад, показує, що потрібно для виготовлення однієї тонни білого офісного паперу. А це 24 дерева, 2574 літри нафти, близько 200 різних хімічних речовин, величезна кількість води, електроенергії та вугілля. Далі за допомогою інфографіки чи ілюстрацій узагальнено показано процес виробництва. Відтак описано, які наслідки для планети це має, наприклад, скільки лісу буде вирубано та як це позначиться на нашому з вами майбутньому.
 
Книжка Файві схематична, однак напрочуд інформативна, а також ефектна завдяки ілюстраціям. Від наочності нашого споживацтва, усвідомленого за допомогою графіків, чисел і малюнків, іде мороз поза плечима.
«Сміттєва революція» пояснює базові екологічні терміни й поняття, наприклад, що таке екологічний слід, та одразу ж докладно пояснює їх на прикладах, скажімо, нашого останнього обіду. Кожен розділ доповнено практичними порадами, як зменшити шкоду для довкілля, змінивши свої щоденні звички.
 
Що важливо, наприкінці книжки подано словничок, алфавітний покажчик і посилання на додаткові ресурси.
 
Вік: від 5-6 класу.
 
Що робить ця книжка:
 
Порушує тему надмірного споживацтва.
За допомогою цифр, простих схем і малюнків показує ціну, яку платимо ми всі за сучасний спосіб життя.
Дає практичні поради, як зменшити шкоду для довкілля, оптимізувавши свій спосіб життя.
Знайомить із ключовими поняттями та словником, які допоможуть фахово зануритися в тему.
 
Вам може бути цікаво
Дітям і батькам. Книжки для спільних читань!
Три книжки Мілана Кундери про любов і Європу
Я працюю у видавництві: очікування VS реальність
10 фактів про Надійку Гербіш
Жіночі історії: книги, які більше сподобаються дівчатам
Арт-директор «Видавництва Старого Лева» отримав перемогу в конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of 2020
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати