"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Британці розкриватимуть злочини, як Шерлок Холмс
Дослідники з Міддлсекського університету (Лондон) створили унікальну програму, яка допоможе британським слідчим розкривати злочине швидше та ефективніше. Цікаво, що в основу VALCRI, як назвали систему, ліг дедуктивний метод Шерлока Холмса, описаний Артуром Конан Дойлем у його творах про знаменитого детектива.
 
Digital Trends, кадр з епізоду «Шерлок» від ВВС One
 
Як пояснює професор інформатики Міддлсекського університету Вільям Вонґ, труднощі з розслідуваннями часто виникають через проблеми у комунікації між різними відділеннями поліції, неповноту бази даних та недосконалість класифікації злочинців.  «Припустимо, що я злочинець, який, як правило, грабує будинки. Але якщо я побачу незамкнений автомобіль, я можу вкрасти його, незважаючи на те, що це не те, що я зазвичай роблю, - каже професор. - Важливо, щоби слідчі могли шукати інформацію про злочинців в різних базах даних».
 
VALCRI (Visual Analytics for sense-making in Criminal Intelligence analysis) – автоматизована система, що, як Шерлок Холмс, аналізує різну інформацію та встановлює між нею, не помітні на перший погляд, зв`язки. Програма сканує масу поліцейських записів, відповідей на питання, фотографій місць злочинів, відео та багато іншого, а потім знаходить зв`язок між виявленими доказами. «Мова йде про поєднання точок. Проблема здебільшого в тому, що слідчі не знають про ці точки і як вони повинні з'єднуватися», - каже Вонґ.
 
VALCRI не розглядає фіксовані категорії злочинів, а замість цього створює їхні профілі відповідно до поведінкових маркерів та прогнозує схеми їх діяльності. Аналізуючи усі деталі, програма пропонує декілька варіантів того, як і чому злочин було скоєно, та пропонує перелік підозрюваних.
 
Проект розпочали ще у 2014 році, тоді університет отримав 17 мільйонів доларів фінансування, що дало старт дослідженню. Зараз VALCRI на завершальні стадії, наразі програму тестують у Великобританії.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage