"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Bologna Children's Book Fair. За крок до початку
Вже сьогодні розпочинається одна з найвагоміших світових подій у царині дитячого книговидання і літератури. Стартує 52 Болонський міжнародний ярмарок дитячої книжки (Bologna Children's Book Fair). Триватиме він до другого квітня, і за цей час на 20 тисячах квадратних метрів вируватиме життя мільйонів книжок з усього світу з понад тисячі різних видавництв. Обертатимуться у цьому вирі подій і українські книжки – «Видавництво Старого Лева» третій рік поспіль представляє свої видання у Болоньї і є офіційним учасником ярмарку. 
 

Другий рік поспіль (а це винятковий для світу результат) книжки, створені творчою майстернею «Аґрафка» (Романою Романишин та Андрієм Лесівим) і видані «Видавництвом Старого Лева» - «Війна, що змінила Рондо» та «Зірки і макові зернятка» - входять до числа переможців конкурсу Bologna Ragazzi Award, який цьогоріч святкує свій 50-літній ювілей. 
 
Попри те, що офіційно Bologna Children's Book Fair стартує лише сьогодні, Болонья живе ним уже кілька днів. У суботу та неділю павільйони, де «оселяються» видавництва, з купи будматеріалів, залізяк, пластику і паперу перетворювалися на мереживо красивезних, ретельно оформлених стендів. Стенд Старого Лева, оформлення для якого здизайнувала творча майстерня «Аґрафка» за мотивами книжки «Війна, що змінила Рондо», теж по суті народжувався силами працівників ВСЛ з нуля і перевтілювався з білих пластикових стін на макове поле, яке хоч і зболене війною, але квітуче і наповнене книжками. 
 
Вповні оцінити, якими барвами, красою і якими чудовими виданнями замайорить ярмарок, можна буде лише сьогодні, а от на фото ви зможете побачити, як він виглядав за два дні до того. Деякі видавці, як от Старий Лев, монтують свій стенд самі, деякі користуються послугами підрядників. Частина стендів з року в рік виглядає однаково, як-от стенд Moomin (наших люблених Мумі-тролів), інші оформлені з акцентом на книжку чи книжки року, які промоціюють ці видавці. Потрохи оживають стіни ярмарку і його ілюстративної частини - формуються виставки, робляться експозиції найкращих книг за історію існування Bologna Ragazzi Award.
 
Але не лише територія ярмарку заздалегідь розпочала жити в режимі Bologna Children's Book Fair, але й саме місто. Книгарня, яка вже придбала книги-переможці Bologna Ragazzi Award, переповнена відвідувачами, які захоплено роздивляються новинки з усього світу. 

Приємно, що українська книжка «Війна, що змінила Рондо» є не лише на численних промоційних матеріалах премії, на виставці найкращих книг, відзначених нею, але й на вітрині найвідомішої дитячої книгарні Болоньї, яка розташована у самому центрі міста, - Giannino Stoppani Libreria per ragazzi. Власне, саме у цій книгарні представники Старого Лева та Романа Романишин і Андрій Лесів випадково зустріли наших партнерів-видавців з Аргентини - Limonero Textos, у яких днями нарешті вийшла книжка «Зірки і макові зернятка» іспанською мовою. І варто сказати, що друга авторська книжка «Аґрафок» та ВСЛ теж сподобалася аргентинцям :) У цій самій книгарні «Аґрафки» цьогоріч поставили свій перший в Італії автограф: тут нам також зустрілася і керівник Асоціації бельгійських бібліотек, яка, побачивши авторів, одразу ж придбала на касі їхню книжку і попросила підпис. 
Так почалися будні Старого Лева у Болоньї. Далі буде... А тим часом Катерина Міхаліцина, Іван Федечко та Оксана Зьобро шлють вам цьомочки і обнімашечки.
 
Фото Оксани Зьобро. Більше фото з Болоньї
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage