"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Bologna Children's Book Fair. День перший
Вчора стартував 52 Болонський міжнародний ярмарок дитячої книжки (Bologna Children's Book Fair), на який приїжджають видавці, ілюстратори та літературні агенти з усього світу. Вже о 9 годині ранку близько десяти величезних павільйонів, де розміщені стенди понад тисячі видавців, миттєво оживають.
 
Bologna Children's Book Fair - це професійний ярмарок, участь у якому беруть люди, дотичні до книжкової галузі. Тож і формат спілкування між ними особливий, адже тут усі свої. Кожне видавництво, залежно від свого досвіду та величини, по-своєму вибудовує роботу. Такі гіганти, як Penguin Random House, мають величезний стенд, який радше нагадує робоче кафе: десятки столиків, за якими літагенти нон-стоп проводять робочі зустрічі. При вході на територію стенду вас зустрічає хостес, яка координує роботу агентів та допомагає їхнім гостям зорієнтуватися, що, як і де. Шанси потрапити на таку робочу зустріч без попередньої «резервації місця» практично нульові. 
Менші видавництва, як от наше «Видавництво Старого Лева», заздалегідь домовляються про зустрічі, які проходять переважно на їхній території. Разом із тим шукають на місці варіанти нових знайомств та співпраць, радо йдуть на контакт із зацікавленими видавництвами і призначають та проводять перемовини на ходу. Ще одна категорія видавництв, які наразі лише випрацьовують схему роботи на ярмарку, переважно полює на нові контакти в часі самого ярмарку. У видавців є лише чотири дні на залагодження всіх справ, а масштаби ярмарку такі, що не передати... Тож робота кипить нон-стоп - лімітований час на кожну зустріч і мінімум перерв на відпочинок. 
Не жаліють ніг і літературні агенти з усього світу, які представляють той чи інший регіон і пропонують придбати права на книжки їхніх партнерів й, окрім того, ще й шукають нові видавництва, інтереси яких вони б хотіли представляти. Не пасуть задніх і ілюстратори, для яких ярмарок у Болоньї - справжня Мекка. Вони шукають натхнення, намагаються зорієнтуватися на ринку, навчитися новому, роздивляючись мільйони книг, а поруч із цим обирають найцікавіші їм видавництва, яким вони пропонують свої роботи. Наприклад, до DK, які проводили у понеділок зустрічі з ілюстраторами лише протягом визначеної півтори години, заздалегідь вишикувалася величезна черга художників, які готові багато що віддати лише за шанс показати свої роботи агентам цього видавництва.
Для Старого Лева цей день також минув у напруженому темпі - зустрічі, розмови, переговори, взаємні зацікавлення і плани. Так, у нас відбулася зустріч з Аланом Серресом  - директором і засновником французького видавництва «Rue du Monde», який торік першим видав «Зірки і макові зернятка» за межами України. Він прийшов до нашого стенду, щоб побачитися і з нами, і зі своїм улюбленими українськими авторами-художниками - творчою майстернею «Аґрафка» (Романою Романишин та Андрієм Лесівим), адже попереду у нас ще не одна цікава співпраця. Сьогодні ж аргентинські видавці Limonero Textos передали нам та «Аґрафкам» іспаномовні «Зірки і макові зернята», які у Аргентині називаються «Дівчинка, яка рахує». Це вже п'ята мова, якою заговорили «Зірки..».
Неймовірно приємними і корисними були зустрічі і з Каті Вібе, дослідницею дитячої літератури Середньої та Східної Європи, представником Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library, і з Діною Рол-Хансен з NORLA, і зі словенськими, голландськими, британськими видавцями, та ще й з японським літагентом. І це все не рахуючи сотень людей, які зупинялися біля нашого стенду, фотографувалися на його фоні, роздивлялися книжки, зізнавалися у тому, що обкладинка «Війни, що змінила Рондо» настільки вражаюча, що оминути цю книжку неможливо... А ще ж були ілюстратори, які показували нам свої роботи та пропонували спільні проекти...
Та яким би багатим на емоцій та події не був цей день, але основною і найпрекраснішою його частиною стала церемонія нагородження Bologna Ragazzi Award, яка з нагоди 50-річчя премії відбувалася не на території ярмарку, а у залі найстарішої бібліотеки міста у самому його центрі. Це неймовірне відчуття - бути разом із тими, кого обрали серед сотень, знати що ваша книжка - найкраща не лише для вас, а й для світу. Коли отримувати нагороду за «Війну, що змінила Рондо» (номінація «Нові горизонти») виходили її автори Романа Романишин і Андрій Лесів та заступник головного редактора «Видавництва Старого Лева» Катерина Міхаліцина, зал вибухнув оплесками, а деякі з гостей заходу почали скандувати «Peace! Peace! Peace! ...». І таке сприйняття і прийняття багато чого варте і не може не залишити приємного сліду на душі.   
 
Фото Оксани Зьобро. Більше фото з події 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage