"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Більше, ніж гра: презентації книги «Копаний м'яч» у Львові та Києві
14 та 16 лютого у Києві та Львові відбудуться презентації першої книги про історію українського футболу - «Копаний м’яч. Коротка iсторiя украïнського футболу в Галичинi 1909–1944». Зустрічі пройдуть за участі автора книги Дениса Мандзюка. 
 
Розклад зустрічей: 
 
Вівторок, 14 лютого – Київ - Книгарня «Є» (вул. М. Лисенка, 3) – Модератор - журналістка, капітан жіночої футбольної команди «Манікюр Юнайтед» Олена Павлова. -  Початок о 18:00. 
 
Четвер, 16 лютого – Львів - Перша Львівська Медіатека (вул. Мулярська, 2а) – Модератор - журналіст, знаний шанувальник галицьких звичаїв Богдан Волошин (пан  Марциняк). - Початок о 19:00.
 
«Копаний м’яч. Коротка iсторiя украïнського футболу в Галичинi 1909–1944» - це не просто документально зафіксована історія матчів, а й розповідь про популярних у міжвоєнні роки футболістів, а також  - про тодішні футбольні інтриги.
 
 
Денис Мандзюк перший, хто спробував дослідити історію українського футболу початку ХХ ст., коли наша спортивна термінологія тільки починала з'являтися, баскетбол називали «кошиківкою», «гаківкою» — хокей, а футбол був «копаним м’ячем»... Книга написана на основі газетних публікацій і архівних документів тих часів, пересипана колоритними цитатами очевидців і автентичними фотографіями, більшість з яких публікуються вперше. Приємним бонусом стане добірка фейлетонів, які є чи не найоригінальнішою ілюстрацією довоєнного футбольного життя в Україні.
 
«Українці тоді не мали власної держави, потрібно було боронити свою ідентичність, - розповідає Денис Мандзюк. - Футбол став одним із найдієвіших засобів для цього. Аби довести зверхність над опонентами, не треба було вдаватися до дипломатичних інтриг чи силою демонструвати свою непокірність. Достатньо було знайти 11 спритних чоловіків, одягнути їх в однакові сорочки та випустити на поле. Воно ж, як відомо, рівне, а м’яч — круглий. Перемоги над польськими і єврейськими командами піднімали дух українців. Товариські зустрічі проти «закордонних» гостей з Ужгорода чи Чернівців ставали справжнім національним святом. Футболістів вважали героями або зрадниками — залежно від результату. Недарма ж спортивні турніри тоді називали «мистецтвами», а їхніх переможців — «мистцями».
 
Денис Мандзюк - журналіст, блогер, фотограф, стендап-комік. Народився у Луцьку. Закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка. Мешкає у Львові. Редактор відділу «Історія і мова» у журналі «Країна» та «Газеті по-українськи». Капітан команди КВН «Бомба» (Млинів). Восени 2014 року представив збірник своїх публікацій «Країна Галичина». Матеріали для книги «Копаний м’яч» готував понад шість років. У найближчих планах — дослідження вар’ятів і самогубців старого Львова, історичний роман, мандрівка територією колишньої Австро-Угорської імперії.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage