Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Білі ночі: 10 неперевершених книжок зі Скандинавії
Скандинавія — це тренд. Міфологія, казки, спорт, екологія, хюґе, дизайн, самобутня музика, кіно та серіали. І справжній феномен скандинавської літератури. Зима надихає на читання чарівних та добрих або динамічних та моторошних книжок, дія яких перетворюється на мандрівку Норвегією, Швецією, Фінляндією та Данією.
 
 
Українсько-скандинавський центр та книгарня «Книжковий Лев» проводять культурно-освітні Дні Скандинавії у Львові з 28 січня по 3 лютого 2018 року. Щодня поціновувачі Скандинавії матимуть змогу послухати лекції про літературу та систему освіти Норвегії, Швеції, Данії та Фінляндії та спробувати себе у вивченні мови цих країн. Метою заходу є популяризувати скандинавську літературу та мови регіону в Україні. Дослухавшись до порад друзів Скандинавії про найцікавіші книжки, що вийшли друком в Україні, представляємо нашу «гарячу скандинавську десятку».
 
Помаранчева дівчинка
Юстейн Гордер, «Літопис»
 
Ця історія про загадкову дівчину з помаранчами ховалася у листі, якого написав своєму сину батько перед смертю. Написав та заховав у червоний наплічник, що лежав собі довго-довго у коморі. А потім юнак, якому всі ці роки тата дуже не вистачало, прочитав цей лист і дізнався історію про велике кохання, яке змусило його слідувати за чарівною незнайомкою по різних куточках Європи: від Осло до Севільї. Захоплююча, добра й мудра історія, філософсько-пригодницький детектив, такий само чудовий, як і інший бестселер Гордера «Світ Софії», на друге перевидання якого у видавництві «Літопис» всі дуже чекають.
 
Норма
Софі Оксанен, «Фоліо»
 
Софі Оксанен — одна з найпопулярніших сучасних фінських письменниць, феміністка, ЛГБТ-активістка, вона цікавиться історією, зокрема радянським періодом в Естонії (мати Софі — естонка, що емігрувала до Фінлядндії). Але роман «Норма» — зовсім не про історію, це своєрідний магічний реалізм. Головна героїня — дівчина на ім`я Норма, в якої чарівне волосся, що попереджає її про небезпеку. А з огляду на те, що у самогубстві її матері знайшлося повно підозрілих моментів, дівчина починає досліджувати усе, що сталося в житті матері за останні місяці. І, здається, у всій цій історії магічна сила волосся є і причиною трагічних подій, і інструментом для розв`язання таємниць.
 
Літня книжка
Туве Янссон, «Видавництво Старого Лева»
 
 
Книжки Туве Янссон, автора серії про мумі-тролів, ніколи не бувають просто «казочками для дітей». Ця ж книжка, хоч і має за одну з головних героїнь маленьку Софію, — зовсім не дитяча. Софія з татом та бабусею проводить літо у будиночку на острові, навкруги — нікого, тільки море, вітер, сонце, випадкові гості, несподівані знахідки, які море викидає на берег, загадкова і трохи лячна темрява по ночах, яку освітлює ліхтар на вікні. Бабуся з онукою гуляють островом і розмовляють про все на світі: про птахів, про квіти, про Бога та страхи, вони не говорять лише про те, що мама Софії померла, але водночас всі ці розмови — про неї, про те, як жити без неї, як вилікуватись від самотності через любов та прийняття.
 
Тринадцять новел
Юркі Вайнонен, «Комора»
 
Фінський автор, майстер оповідання, якого порівнюють з Кафкою та Кортасаром. «13 новел» — перша книга Вайнонена, яка вийшла в Україні, у ній на вас чекають химерні таємниці. Куди зник професор, якого зраджувала дружина? Чи може вбити гра у шахмати? Чому крилаті дівчата можуть бути небезпечними, і як одруження зі Святою Оділією може допомогти вам вибратися з пастки? Складаючи всі ці пазли, намагайтеся не втратити зв`язку з реальністю, адже задзеркалля Вайнонена не відпускає так просто!
 
Чоловік на ім`я Уве
Фредрік Бакман, #книголав
 
Всі у захваті від Бакмана, шведського письменника, який пише не про криваві вбивства і маніяків, а про маленьких людей, які втрачають і знаходять сенс життя. Після «Моя бабуся просить їй вибачити» у видавництві #книголав виходить «Чоловік на ім`я Уве». Це історія немолодого чоловіка, який втратив дружину і поступово став абсолютним мізантропом, для якого всі навкруги або легковажні ідіоти, або злісні шкідники. Довго жити в такому недовершеному світі неможливо, тому Уве збирається вчинити самогубство. І, можливо, на одного старого буркотуна стало б менше, якби не галаслива сімейка, що оселилась по сусідству. Їхнє життєлюбство, уважність та підтримка подарували Уве друге життя.
 
Рік зайця
Арто Паасілінна, «Кальварія»
 
Роман про те, як взяти і кинути все під три чорти, було написано відомим фінським письменником у 1975 році, за китайським гороскопом це був рік Зайця. І істотою, яка назавжди змінює життя журналіста Каарло Ватанена, є теж пухнастий заєць, який потрапляє під колеса його автівки. Ватанен підбирає тваринку, піклується про нового друга та вирішує, що з таким новим компаньоном не варто повертатися до набридлого місього життя. Так починається ця своєрідна північна робінзонада, яку перекладено на більш, ніж 20 мов світу.
 
Тиша
Петер Хьог, «Фоліо»
 
Дуже непересічний детектив данського письменника, чиї твори перекладено понад 30 мовами світу. Є у Копенгагені такий відомий клоун — Каспер Кроне. Він не тільки вміє розважати, а й відчувати людей як музику, визначаючи мелодію і тональність кожної людини. І ось, одного разу у нього вдома з`являється дев’ятирічна дівчинка на ім`я Клара-Марія, у якої нема ніякої музики. Усередині дитини — тиша, цей дар — протилежний дару клоуна. Невдовзі Каспер з’ясовує, що цю дитину було викрадено. Мала благає допомогти їй, і клоун з головою поринає у хитросплетіння інтриг, де все змішалося: діти з пара-нормальними здібностями, гравці на ринку копенгагенської нерухомості, геодезисти та сейсмологи, циркові акробати, монахині із Східної церкви — і все це на тлі сучасного Копенгагена, химерного міста-лабіринта.
 
Коло смерті
Кріс Тведт, «Нора-Друк»
 
Скандинавські трилери — для когось це єдине визначення північно-європейської літератури. Звісно, це тільки модний тренд, але дуже популярний. Цікаво, що маніяків і загадкових убивств у Норвегії обмаль, але писати про них — дуже затребуване ремесло. Кріс Тведт, відомий норвезький письменник — за фахом юрист, тому не дивно, що головний персонаж його книг, Мікаель Бренне, адвокат. У 2010 році за роман «Коло смерті» Кріс Тведт отримав премію Riverton — найпрестижнішу в Норвегії літературну премію за найкращий детективний роман. А роман про те, як може змінитися успішне і затишне життя: Мікаель Бренне під час розгляду однієї кримінальної справи опиняється в ролі обвинуваченого, потрапляє у в´язницю, втрачає роботу, залишається без друзів, доходів і будь-яких перспектив. Аж тут давня колега, в якої ще й «зуб» на Мікаеля, допомагає йому звільнитися із в´язниці під заставу і залучає до розслідування давнього подвійного вбивства. І ось тут і починається увесь жахливий жах у маленькому рибальському містечку.
 
КраїнаМедея
Сара Стріндсберґ, «Видавництво Анетти Антоненко»
 
Після постановки цієї п`єси у Королівському драматичному театрі у 2009 році, письменницю Сару Стрібберг запросили читати семінар у Берінському вільному університеті про відчуження та насильство у сценічних образах жінок від Евріпіда до наших днів. Адже «КраїнаМедея» звертається до класичного сюжету з трагедії Евріпіда, але дія нової п`єси розгортається у реаліях сучасного світу, досліджуючи ту саму ситуацію: що відбувається з життям жінки, для якої кінець кохання — це кінець всього. Медея, за версією Стрідсберґ, — біженка, якій після чоловікової зради відмовляють у праві залишатися в країні; пацієнтка лікарні, психічний стан якої записано до медичної картки: «Почергово то кататонія, то істерія. Божевільна. Безумна. Відкинута. Несамовита. Зруйнована. Спустошена. Вже не знає любові. Ніколи не знала любові. Ніколи не полюбить знову».
 
Фату-Хіва: Назад до природи
Тур Геєрдал, «Крок»
 
Ви не повірите, але славетний мандрівник, що переплив на саморобному човні Тихий океан, у дитинстві боявся води і навіть мало не втопився. Як йому вдалося надихнути на «безумство» — переселитися разом із ним до майже безлюдного острова у Полінезії, виважену дівчину Лів, яка вивчала економіку, — невідомо. Можливо, це була сила кохання, адже молодята тільки-но побралися. Їм здавалося, що жити на райському острові — то приємний і легкий досвід. Але ні, вже через рік Турові і Лів довелося повернутися до цивілізації. Їхнє перебування на острівці Фату-Хіва і стало основою для книги, у якій Геєрдала ми бачимо ще й як чудового оповідача. Все, про що він дізнався від місцевих жителів, підживило його інтерес до походження полінезійців: звідки взялися люди на острівцях, загублених в океані? Саме ця мандрівка з молодою дружиною і стала підвалиною його найвідомішого експерименту, який увійшов до історії під назвою «Експедиція Кон-Тікі» — подорож на плоту з Перу до Полінезії, про яку видавництво «Крок» випустило окрему книгу.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage