"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

«Видавництво Старого Лева» продовжує тішити маленьких читачів художньо-пізнавальними історіями про захист природи та важливість усіх істот на планеті. Щойно з друкарні приїхала друга книга з серії «Місія «Порятунок» – «Місія "Порятунок": бджоли» авторства письменниці, активістки та мандрівниці Євгенії Завалій. З нею читачі відкриють для себе багато цікавого з життя цих маленьких розумних комах: як організоване життя у вулику, як збирається пилок, хто такі бджоли-розвідники, скільки очей має бджола. Також з героями книги помандруємо музеями та вулицями Парижа й дізнаємось, які шкідливі речовини можуть спричинити загибель бджіл у всьому світі та що варто робити, щоб цьому запобігти.

У центрі розповіді – бджілка Яся, що трішки нудьгує у вулику, тож вирішує здійснити незвичайну мрію — полетіти в Париж. Проте у французькій столиці від своїх нових подруг вона дізнається, що на бджіл чигає страшенна небезпека. Яся мусить повернутися, щоб попередити свою родину, але що ж чекає на неї? Історія мандрів та пригод бджілки доповнена майстерними ілюстраціями Марії Шевченко.

«Ідея історії про бджолу виникла під час моєї подорожі до Парижа, коли я помітила, що в Києві у літак залетіла маленька бджілка. І я почала фантазувати: а які пригоди могли б чекати на українську бджолу в Парижі. Потім, коли ми з видавництвом вирішили продовжувати серію "Місія "Порятунок", я повернулася до цієї історії. Це книга не лише про бджіл і чому вони зникають, вона також про наші очікування від життя, про дім і чому він для нас такий важливий», – розповідає про роботу над книгою Євгенія Завалій.

Як і попередня книга («Місія "Порятунок": ведмеді»), нова історія про бджіл доповнена нон-фікшн складовою, що познайомить читача з різновидами бджіл, що мешкають в Україні, світовими та українськими традиціями бджільництва. А на уважних читачів очікує низка цікавих питань наприкінці книги – за мотивами історії й мандрів Ясі.

Євгенія Завалій – письменниця, волонтерка, активістка, популяризаторка сучасної української літератури. Мешкає в Одесі. Здобула ступінь магістра в галузі політології. Бере участь у громадських ініціативах, пов’язаних з екопроєктами. Засновниця проєкту «Екземпляри», що спрямований на ознайомлення з українськими книжками. Упродовж кількох років Євгенія Завалій була волонтеркою АТО і військового шпиталю. Авторка книг «Це всі ми», «Місія "Порятунок": ведмеді», «Місія "Порятунок": бджоли».

 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage