"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Автор антиутопії «Маша, або Постфашизм» у Києві, Вінниці, Львові, Харкові та Дніпропетровську
Що таке людяність? Яким би було людство, якби фашизм/нацизм з його теорією вищої раси переміг? Чому правда нас лякає? Про людину і те, як нею бути, про історію поділу людей на «вищих» і «нижчих», про літературу як терапію, досвід України, Литви і Франції (і не лише про це все) гості зустрічей матимуть змогу обговорити із відомим на Заході та в Україні письменником, тричі фіналістом «Книги року–ВВС», володарем цієї премії за 2013 рік, автором одної з найяскравіших книжкових новинок цього сезону «Маша, або Постфашизм» – Ярославом Мельником. 
 
Зустрічі з автором та презентації книги відбудуться: 
 
22 квітня – Книжковий Арсенал (Київ), зал. папір – 15.00. Модератор – Ольга Герасим’юк;
 
25 квітня – Вінниця, Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89) – 18.00. Модератор – Олександр Вешелені;
 
26  квітня – Львів, Книгарня «Є» (просп. Свободи, 7) – 18.30. Модератор – Юрій Кучерявий; 
 
27 квітня – Київ, Книжкова крамниця – Кав`ярня «Хармс» (вул. Володимирська, 45а) – 19.30 – Модератор – Тетяна Терен;
 
28 квітня – Харків, Книгарня «Є» (вул. Сумська,3) – 18.30. Модератор  – Ростислав Мельників; 
 
29 квітня – Дніпропетровськ, Книгарня «Є» (вул. Глінки, 15) – 18.30. Модератор – Надія Вовк.
 
Ярослав Мельник вже тривалий час живе за кордоном – у Литві та Франції. В Україну він приїхав спеціально заради презентації свого нового роману, який вже став, за словами критиків, «літературною бомбою» у Литві (там він визнаний фіналістом «Книги року»). 
 
«Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника – унікальний для українського книжкового ринку роман. Це і антиутопія, футуристичний, «орвелівський» роман, і триллер, який тримає в напрузі від першої до останнього сторінки. Це сповнений гуманістичного пафосу філософський твір, який шукає відповіді на запитання, чи будь-яка істота, яка має людське тіло, - це людина. А ще це дивовижна історія кохання, адже саме любов є одним із тих мірил, які визначають людське у нас. 
 
Новий роман Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм» – це спроба зрозуміти історичні та психологічні витоки людської жорстокості: чому людина здатна зневажати іншу людину? Чому вона здатна її експлуатувати, вбивати? У цьому романі є вбивства, які ніхто не засуджує, і є любов, яку ніхто не визнає. Є кілька варіантів істин – на вибір. І є правда, якою б жорстокою вона не була.
 
«Будь-яка правда шокує: наша свідомість не хоче прийняти правди, - розповідає Ярослав Мельник. -  Ми живемо в жорстокому світі, а покликання літератури – чесно показати цю жорстокість. Пройшовши через шок, ми стаємо глибшими, і в душі загоряється світло. Покладаю чимало надій, що цей роман про вигаданий світ не лише потрясе уяву читача, але і зробить його кращим».
 
Ярослав Мельник – письменник-сюрреаліст, фантаст, філософ. Володар премії «Книга року BBC-2013» за роман «Далекий простір». Його книги вперше в історії премії тричі поспіль ставали фіналістами цього конкурсу. Вони також неодноразово потрапляли у фінал Книги року в Литві, їх номінували на Європейську літературну премію. Роман «Парії раю», що вийшов в одному з найбільших французьких видавництв, був високо оцінений паризькими критиками.  В новому вражаючому своєю метафоричною силою романі Ярослава Мельника «Маша, або Посташизм» йдеться про реалізовану ідею третього Рейху. Яким було би життя в постфашистському суспільстві. І чи не живемо ми вже тепер в епоху постфашистів?
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage