"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

Американці навчилися читати стертий з пергаменту текст
Відтепер дослідники мають можливість вивчати первісні тексти палімпсестів*. Завдяки різноманітності аналітичних інструментів та способів обробки зображень американські вчені змогли прочитати текст, стертий з пергаменту понад чотири сторіччя тому. 
 
 
Над проектом працювали дослідники з Північно-західного університету, Нью-Йоркської академії медицини та Корнельського університету. У своїй роботі науковці застосували рентгенофлуоресцентний аналіз, гіперспектральне опрацювання та сучасні програми для обробки зображень. 
 
 
У результаті дослідникам вдалося прочитати текст, розміщений під поемою «Роботи і дні» давньогрецького поета Гесіода (XVI століття). Первісно на сторінках книги розміщувалися уривки із «Інституцій Юстиніана»**, частини римських правових актів VI століття, а поруч з основним текстом на маргіналіях були помічені й коментарі. 
 
Крім того, аналіз матеріалів, наприклад, фарби, показав, що для підготовки пергаменту використовували кальцій, а напрямні лінії були створені чорнилом на основі свинцю. Тобто подібне дослідження дасть можливість не лише дізнатися про зміст написаного на палімпсесті, а й техніку та особливості створення первісного тексту. 
 
*Палімпсест – пергамент, з якого було стерто первісний текст та поверх нього написано новий. 
**«Інституцій Юстиніана» - римське цивільне право, укладене у середині І сторіччя. 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage