"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

8 бестселерів для дітей і підлітків, що люблять поза межами України
Кучеренко Дар`я, Друг читача
 
У день народження Ганса Крістіана Андерсена 2 квітня світ відзначатиме Міжнародний день дитячої книги.
 
Ми обрали для добірки 8 новинок, які знають і люблять поза межами України. Серед них, зокрема, всесвітньо відома казка про іграшкового кролика, одне з найкрасивіших дитячих видань Німеччини, книжка про інакшого хлопчика та любовна історія двох аутсайдерів. Усі вони можуть зробити нас трошки добрішими й змусять повірити в диво.
 
Рейнбоу Ровелл, «Елеанор і Парк», Vivat
 
Елеанор — нова дівчина в місті та школі. Дивний, незрозумілий одяг, складні стосунки в родині, внутрішній світ незліченні кілометри завглибшки, небажання спілкуватись і подобатись — вона точно знає, що ніхто й ні за яких обставин не назвав би її приємною! Але не Парк…
 
Парк завжди сидить у кінці шкільного автобуса. Чорна футболка, навушники у вухах, очі звернені в книжку — він абсолютно впевнений, що цього достатньо, аби бути невидимим. Але не для Елеанор.
 
Ця книжка — історія пронизливого кохання двох підлітків-аутсайдерів, яка в підсумку стає хронікою подолання життєвих перипетій. Адже «вона пішла, і тепер приходить лиш у мріях і мареннях, у друзках дежавю…» Чи зможе він її повернути?
 
Марцін Щигельський, «Ковчег часу», «Урбіно»
 
Воєнна Варшава. Рафалові дев’ять років і він живе в гетто. Хлопчик не ходить до школи, а сусіди довкола постійно змінюються, тому друзів у Рафала теж немає. Дідусь, який ним опікується, мусить заробляти гроші на прожиття, і його цілими днями не буває вдома. Найчастіше Рафал залишається сам. Проте в нього є книжки й бібліотека — єдине місце в гетто, куди дідусь дозволяє йому ходити самому. Якось бібліотекарка дає йому книжку Герберта Веллса «Машина часу». Відтоді життя Рафала цілковито змінюється. Починається його велика й небезпечна Пригода.
 
Люсі-Мод Монтгомері, «Рілла з Інглсайду» (Енн-8), «Урбіно»
 
Дія роману розпочинається 28 червня 1914 року ― у день, що назавжди змінив хід світової історії. Попереду в героїв — а передовсім у Рілли, наймолодшої доньки Енн і Гілберта Блайтів ― чотири складні й болісні роки тривоги, страху та жертв, пізнання болю втрат. А проте й невимовної любові та безцінного душевного розвитку на тлі великої війни. Надзвичайно щира, жива та завжди сучасна оповідь про звичне життя в незвичних, неприродних умовах, що назавжди змінить і персонажів, і читачів заключної частини циклу романів про долю Енн Ширлі.
 
Книжки легендарної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії, країнах Європи та Азії.
 
Це восьма й остання книжка із циклу про Енн Ширлі в чудовому українському перекладі Анни Вовченко.
 
Паласіо Р. Дж., «Диво», незабаром у Vivat
 
Головний герой роману «Диво» — п’ятикласник на ім’я Огест Пуллмен, хворий на рідкісну хворобу. Риси обличчя хлопчика наче переплутані. Зазвичай це викликає в людей жах… Аж ось дитина потрапляє до звичайної школи, де на неї чекають нові труднощі, знайомства та ще багато чого…
 
Це книжка не про неповносправного хлопчика. Це книжка про те, як мужність, почуття гумору, доброта й дружба здатні створити справжнє диво.
 
Ульф Старк, «Чи вмієш ти свистати, Юганно», незабаром у ВСЛ
 
Дідусі існують, щоб ловити з онуками рибу і вчити їх свистати — так гадає Ульф і переконує в цьому свого друга Берру. І не біда, що в Берри дідуся немає — є місце, де його можна знайти. Так герої повісті «Чи вмієш ти свистати, Юганно?» знайомляться з дідусем Нільсом, і ця дружба дає їм найважливіший у житті досвід чуйності та любові.
Книжку видано за підтримки Шведської ради з питань культури KULTURRÅDET.
 
 
 
 
Багато років тому жило у Гамбурзі цікаве до всього Мишеня, яке дуже любило читати людські книжки й мало багато друзів-мишей. Та одного дня з міста зникли всі миші… Щоби знову побачити своїх приятелів, Мишеняті доведеться здолати чимало небезпек, стати справжнім винахідником і навіть — перелетіти через океан.
 
«Історія неймовірних пригод Мишеняти-летуна» — це дипломний проект Торбена Кульмана, випускника Гамбурзької вищої школи прикладних наук. Книжка народилася завдяки дитячому захопленню Кульмана незвичайними винаходами та історією повітроплавання.
 
Марджорі Вільямс, «Вельветовий Кролик, або Як іграшки стають справжніми», Vivat
 
Кожна іграшка — гарна лялька, дерев’яна конячка чи заводна машинка — мріє стати справжньою. Але таке не відбувається за помахом чарівної палички. Вельветовий Кролик одного разу дізнався від старого і мудрого друга таємницю такого перетворення: якщо хочеш стати справжнім, треба, щоб тебе по-справжньому полюбили. Тоді чари дитячої кімнати здійсняться і… трапиться диво.
 
Казка вже давно стала справжньою класикою жанру, витримала численні перевидання, екранізації та адаптації для театру, радіо й телебачення.
 
Йозеф Чапек, «Оповідання про песика та кицю», Vivat
 
Йозеф Чапек — видатний художник та класик дитячої літератури з Чехії. Збірка «Оповідання про песика й кицю» містить 9 оповідей про непосид та розбишак, у яких завжди повно справ: то їм закортіло пограти в акторів, то знадобилося написати листа приятелькам із Німбурка, то довелося відкласти забавки та зайнятися хатніми справами.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage