Експертки Простору Української Дитячої Книги «BaraBooka» оголосили короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року. До нього увійшли 25 книжок різного жанру й тематики для читачів від найменших до підлітків. Шість із цих книжок видано «Видавництвом Старого Лева» — ми пишаємося, що наші видання здобули визнання серед фахівців і маленьких читачів! Вітаємо авторок та ілюстраторок!
Нагадаємо, що до довгого списку цього року потрапили 60 книжок. Як і раніше, до короткого списку не ввійшли твори, до створення яких причетна команда лабораторії дитячого читання.
1. Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно / Ілюстрації Каті Слонової
2. Інна Данилюк. Пірнути в Київське море / Ілюстрації Альбіни Колесніченко
3. Галина Кирпа. І це називається літо! / Ілюстрації Наталії Олійник
4. Катерина Корнієнко. Дивокровці
5. Світлана Ройз. Сміховисько / Ілюстрації Марії Чайки
6. Ірина Тараненко, Марта Лешак, Марія Воробйова, Анна Плотка. Книга-мандрівка. Літні Олімпійські ігри
Імена переможців стануть відомі вже 30 січня 2025 року. Тим часом редакція «BaraBooka» традиційно запрошує читачів до 29 січня обрати своїх фаворитів у голосуванні за номінацію «Вибір читачів» (за посиланням). Не пропустіть можливість підтримати улюблені книжки!
Увесь короткий список переглядайте на сайті «БараБука», посилання тут.
«BaraBooka. Простір української дитячої книги» – проєкт підтримки дитячого читання, історія якого почалася в 2014 році зі старту сайту про українську дитячу літературу для дітей та підлітків. Цей інформаційний ресурс від початку було розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. Зараз це коло виросло до кількох десятків тисяч великих і малих книгодрузяк.
Щороку авторки та експерти порталу вказують на яскраві дебюти та відзначають видання різних жанрів і форматів: художні та пізнавальні книжки, новинки для дітей і підлітків різного віку та для родинного читання.
За роки промоції, спостереження та вивчення нових видань національної літератури «БараБука» стала епіцентром низки галузевих процесів: освітніх курсів для письменників та редакторів, розробки видавничих серій, методик читання, експертних аналітично-інформаційних довідників, сотень «живих читань» сучасних письменників тощо. Серед них – такий масштабний рух, як #ЖивіПисьменники, з Українським інститутом книги та ГО «Смарт-освіта».
Команда «БараБуки» – це літературознавиці, письменниці, методистки Лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України».
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно