"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

16 кращих україномовних книг
 
Українське книговидавництво переживає добу відродження. Як показує історія, в буремні часи соціальних і політичних негараздів література першою реагує на зміни в суспільстві. Те, що ми читаємо, об'єднує нас, а як свідчить та ж історія, ніщо не зламає українців, коли вони разом, коли всі заодно.
 
Прикро, та більшість співвітчизників навіть не знають про книжкові новинки, не стежать за розвитком видавничої справи. GRENKA.ua підготувала список з 16 найзначніших українських видань світової літератури. 15 рядків із нього зайняли цьогорічні видання, а шістнадцята книга – особлива. Вона побачила світ у 2015, але досі входить до трійки найпопулярніших серед українців книг. Втім, особливими справедливо буде назвати усі книжки, про які піде мова далі.
 
Художня література
 
Джоан Роулінг. Гаррі Поттер і прокляте дитя
 
Восьма частина "поттеріани" – найочікуваніша фентезі-новинка осені. Традиційно, навколо творів Роулінг зчиняється ажіотаж одразу ж після їх виходу. Але «Прокляте дитя» перевершило всі попередні рекорди. П'ятниця 30 вересня – дата презентації українського перекладу – стала майже вихідним днем. В «Українському домі» на Хрещатику зібралась сила-силенна "поттероманів", а черга, щоб купити книгу розтягнулася аж до ганку приміщення!
 
Про те, чим унікальна п'єса Роулінг, було сказано чимало. GRENKA ж просто нагадує: цю книгу прочитало вже 30 000 000 читачів по всьому світу. Запитайте друзів у соцмережі – знайдете принаймні кількох, хто теж придбав собі український переклад!
 
 
Грегорі Робертс. Шантарам. Тінь гори
 
Вслід за Соммерсетом Моемом і Томасом Манном автор «Шантарама» увійшов до історії світової літератури, як творець нового "роману століття". В дилогії Робертса йдеться про життя грабіжника-рецидивіста, який втік з в'язниці і намагається віднайти своє місце в житті.
Скажете, «не вражає»? За 2 місяці було продано більше 3 мільйонів екземплярів першого тому. Причина успіху: автор нічого не вигадав, події, що відбуваються у книзі, сталися із ним в 1980-х роках. Роман колишнього злочинця і в'язня-втікача – історія «героя нашого часу» на новий лад.
 
Ісабель Альєнде. Оповідки Еви Луни
 
Оповідання чилійки Альєнде, які увійшли до книги, це 23 вишуканих сюжети життєвої тематики: про кохання, людську долю, звичаї та вдачу чилійців. Годі й казати, що тамтешні жителі багато в чому відмінні від нас. Однак загальнолюдські істини, до яких звертається письменниця, справедливі на всій земній кулі. 
 
 
Курбан Саїд. Алі та Ніно
 
Попри те, що легендарний роман про кавказьке місто Баку вважається класикою азербайджанської літератури, історії достеменно невідомо ім'я його автора. Курбан Саїд – псевдонім, під яким твір було опубліковано у 1937 році. «Алі та Ніно» - досі бестселлер.
У книзі розповідається про зіткнення двох протилежних культур та релігій: мусульманського Сходу і християнського Заходу. Як склалася доля закоханих, яким "на роду написано" розлучитись? Читайте українською!
 
Ренсом Ріггз. Дім дивних дітей
 
Підліткова література ще ніколи не була такою дорослою! Цю книгу прочитали в 50 країнах світу, а цьогорічна екранізація зібрала у прокаті 150 млн доларів. Американський письменник Ренсом Ріггз обрав для себе модний нині жанр – «герметична фантастика 16+». Група персонажів зібрана в одному місці – будинку. Що їх поєднує? І чому вони так дивно себе поводять? Жанр популярний, але писати так, як це робить Ріггз, вміє тільки він сам – законодавець моди американської фантастики.
 
Пола Гоукінз. Дівчина у потягу
 
Скучили за класичними детективами в стилі Агати Крісті? Тоді роман Поли Гоукінз – для вас. В Рейчел є звичка: щодня по дорозі на роботу вона стежить за однією сімейною парою. Вона бачить цих людей протягом кількох митей через вікно потягу на зупинці. Двері зачиняються, вагон рушає – і Джесс та Джейсон (так подумки Рейчел називає молодят) зникають з поля її зору.
 
Радіти чужому щастю – не вада. Та чи варто втручатись, коли Джесс раптом зникає, а Джейсон підозріло себе поводить? Мучитися від невідомості – гірше, ніж припуститись можливої помилки. І Рейчел змінює все…
 
Сесілія Ахерн. Таврована
 
Такої Сесілії Ахерн ми ще не читали. «Таврована» це романтична підліткова антиутопія у фантастичній обгортці. Якщо "сердечні" мотиви простежуються у творчості ірландської письменниці регулярно, то варіації на тему «Голодних ігор» - це щось новеньке!
Ахерн і цього разу здивувала скептиків. На перших порах навіть власні фанати були збиті з пантелику! Але час все розставив по місцях: нащадки пам'ятатимуть Сесілію завдяки «Таврованій», а не дебютним бестселерам!
 
Говард Лавкрафт. Повісті, оповідання
 
Американський класик, чиїм іменем названо цілий субжанр («лавкрафтіанський хоррор»), за життя написав не багато. Однак вплив творчості Говарда Філіпса Лавкрафта на літературну традицію неможливо переоцінити. Повне зібрання творів знаменитого автора вперше публікується українською мовою – пропустити цю подію просто немислимо!
 
Юваль Ной Харарі. Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього 
 
Існує безліч теорій та припущень щодо походження людства та його місії. Вчені у різні часи намагались дійти згоди, але натомість породжували все нові й нові концепції. Хтось збирав історичні факти, вивчав речові докази. А хтось заглиблювався у філософські роздуми. В книзі Юваля Харарі автор висуває сміливі теорії. Це не суха хронологія чи загальновідомі факти.
Нова інформація, що закладена у цій роботі, змінює усталену думку поколінь! Дослідження історії людства від самого виникнення і до сьогодення стало бестселером 2016 року за версією The New York Times.
 
 
Аньєс Мартен-Люган. Щасливі люди читають книжки і п’ють каву 
 
Пронизлива історія зруйнованого життя і мотивації, яку знаходить в собі людина після смерті двох рідних людей. Як це, втратити чоловіка і доньку? Що робити, і чи потрібно щось робити взагалі? Чому б не покінчити з собою? На початку книги більше питань, відповіді – в кінці. І це рідкість, тому що більшість сучасних авторів мастаки тільки в питальних реченнях.
 
Аньєс Мартен-Люган опублікувала свою книгу в інтернеті, навіть не підозрюючи, що написала бестселер. «Секрет успіху «Щасливих людей», - стверджує автор, - простий: писати книгу, а не продавати текст. Це важче, але результат того вартий!» Вперше українською.
 
 
Нон-фікшн
 
Ласло Бок. Робота рулить! Уроки google: правила гри у команді мрії 
 
Знання із книги про корпорацію, яка рухає колесо світового прогресу, будуть корисні в будь-якій сфері. Як розвиватися, займаючись улюбленою справою, а, головне, як працювати не заради грошей, а заради щастя – розповідає Ласло Бок.
Головний HR-менеджер «Гуглу» ділиться враженнями від роботи своєї мрії та розкриває секрет, чому в Google працюють тільки добрі люди. Головний критерій відбору – доброта і бажання робити життя оточуючих кращим!
 
Кріс Кайл. Американський снайпер 
 
Сюжет, який вразив Клінта Іствуда і ліг в основу кіносценарію, нарешті вийшов українською! Історія найуспішнішого снайпера в історії Сполучених Штатів здійснила переворот в уявленнях світової спільноти про військову кампанію в Іраці. Легалізовані вбивства – норма, чи етичний "глухий кут"? Філософські міркування, невигадані моральні дилеми і жахіття війни через призму спогадів Кріса Кайла – людини, на чиїх руках кров десятків чоловік. Хто він: вбивця чи просто солдат?
 
Остін Клеон. Кради як митець. Креативні 'фішки', про які тобі ніхто не розповість 
 
"Фішки", про які не розповість ніхто, крім Остіна Клеона! Зайдіть в інтернет, почитайте хроніки шоу-бізнесу: скільки успішних безтурботних людей дають інтерв'ю, пишуть книги, знімаються у фільмах! Хочете знати, як зробити кар'єру "на рівному місці"?
Автор книги «Кради як митець» пояснює своїм читачам, як розвинути потрібні якості, а головне, побачити свою проблему в новому світлі. Ви і не здогадуєтеся, як мало потрібно, щоб ваша доля зробила вирішальний поворот до безхмарного майбутнього!
 
Роджер Фішер, Уільям Юрі, Брюс Петтон. Шлях до 'так'. Як вести переговори, не здаючи позицій 
 
Посібник, який навчить доводити будь-які переговори до переможного результату. Не зациклюватися на людях, бачити в учасниках переговорного процесу тільки інтереси, які вони відстоюють – ось ключі до успіху. Автори детально розглядають тактику "брудних трюків", адже це найчастіша проблема, через яку важливі перемовини складаються не так, як нам того хотілося б. Як не стати жертвою і дати співбесіднику зрозуміти, що з вами краще не жартувати – читайте в книзі «Шлях до "Так"».
 
Андреа Торніеллі. Боже ім‘я – милосердя
 
Відверта розмова з Папою Франциском на злободенні теми. Погляд глави католицької церкви на проблеми війни, біженців, відсталості країн третього світу, виснажування природи у гонитві за грішми і статусом. Папа закликає до милосердя і прощення. Не судити тих, кого не знаєш особисто – завдання непросте, адже ЗМІ часто просто не дають нам вибору. Завдання людини ще важче – не судити нікого. В цьому – головний моральний закон особистості перед людьми і Богом.
 
Ешлі Венс. Ілон Маск. Tesla, Spacex і шлях у фантастичне майбутнє
 
Остання книга нашого огляду, як і обіцялось, особлива. Ілон Маск – єдина людина на планеті, яка не тільки цікавиться, звідки взялось людство і що на нього чекає, а й має реальні можливості творити його історію! Праця Венса перекладена 20 мовами. Українці хочуть знати про космічний потенціал людини ХХІ століття, і це – хороший знак. Цікавість – рушій еволюції. Читайте, яке майбутнє готує для землян наймогутніший мрійник сучасності!
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage