0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
«13 різдвяних історій» на Різдвяному Арсеналі
Під час Різдвяного арсеналу відбувалася презентація дорослої антології «13 різдвяних історій» «Видавництва Старого Лева». Про Різдво у свої оповіданнях, у своєму житті та про майбутнє Різдво на Майдані розповіли автори книги - Андрій Бондар, Софія Андрухович, Дзвінка Матіяш, Андрій Курков, Лариса Денисенко, Ірена Карпа.
 
У кожного з письменників у книзі – своє Різдво: побутово-реалістичне у Андрія Бондаря та Софії Андрухович, притчево-натхненне у Дзвінки Матіяш, фантасмагоричне з дирижаблевим лейт-мотивом у Андрія Куркова, кічово-комерціоналізоване у Лариси Денисенко та небажане і з пікантним нюансом у Ірени Карпи. Та яке б не було Різдво для авторів у книзі, в реальному житті воно для них усіх – тепле і родинне свято.
 
- Різдво – це казка для дорослих, а не лише для дітей, - розповідає Андрій Курков. - Моя історія – це казка для дорослих. Мені здається, що у різдвяному оповіданні має народжуватися щастя, диво, дитина. Тож у мене в історії чарівна жінка народжує у дирижаблі, а чоловік, який приймає пологи, розуміє, що у нього немає ножиць, щоб перерізати пуповину, і тут з’являються ангели, які виручають його.
 
Лариса Денисенко зізнається, що Різдво у її оповіданні немає нічого спільного з її власним особистим Різдвом. Для неї це – чи не найтепліше і найулюбленіше свято, а от її герой Різдво люто ненавидить, воно його шалено дратує, щоправда, лише до пори до часу… Бракує оптимізму і віри в різдвяний дух і герою історії Ірени Карпи. Письменниця, натомість, з захватом розповідає, що ідеальним для неї і її родини стало те Різдво, під час якого її батько взяв «гріх на душу» і вигнав на Святвечір з-за столу якогось далекого родича, бо той без належної поваги ставився до їхніх родинних звичаїв. А от цьогорічне Різдво, як і Новий рік вона сама планує і закликає всіх інших святкувати на Майдані, адже він – зараз свого роду домівка і осередок новоствореної родини-України.
 
Дзвінка Матіяш зізнається, що написане нею різдвяна історія нічого спільного з її повсякденною реальністю не має, проте вона про Різдво, у якому стаються дива. А очікування дива у час Різдва – це про письменницю. Очікує і сподівається на диво вона і напередодні цьогорічного різдва. «Хочеться вірити і віриться, що все у нашій країні буде добре, - каже Дзвінка Матіяш. – Як би там не було, треба вірити».
 
«Наші з Андрієм історії – реальні і перетинаються, - розповідає Софія Андрухович. – Андрій написав про перше наше Різдво у віллі «СОВА», де ми жили далеко за містом, а я - про сьоме. Читаючи наші оповідання, можна побачити як еволюціонували і ми, і наші життя за ці роки».
 
Андрій Бондар зізнається, що не надто любить видання-антології, але саме «13 різдвяних історій» йому подобається і за підбором авторів, і за духом, і за оформленням (обкладинка та дизайн книги – арт-студії «Аграфка»). А ще Андрій наголошує, що щоб в Україні і це Різдво,і всі наступні були радісними потрібно працювати над собою, гад своїм життям і не залишатися осторонь подій, що відбуваються в країні.
 
 
Вам може бути цікаво
Безкоштовна кур`єрська доставка по Львову
З музикою легше: мелодійні книги
Знижки на дитячі книжки до 40%!
Даруємо знижку на книжку тижня: «Лексикон львівський: поважно і на жарт»
Дітям і батькам. Книжки для спільних читань!
Три книжки Мілана Кундери про любов і Європу
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати