"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

10 питань до Оксани Лущевської
Дитяча письменниця, поетеса, дослідниця дитячої літератури, докторантка Університету Джорджії (США), авторка книжок для дітей «Друзі за листуванням», «Найкращі друзі», «Інший дім», збірки віршів для малят «Про кита» та ініціатор проекту «Крок уперед: Глобалізуємось разом із українсько-англійськими книжками-картинками» Оксана Лущевська відповіла на 10 питань від Старого Лева.
 
- Які якості Ви найбільше цінуєте в людях?
 
- Чесність. Сміливість. Прямолінійність. Поміркованість, уміння «поспішати» повільно. Оптимізм і самоорганізацію.
 
- Ваше улюблене заняття?
 
- Мені подобається подорожувати до моря і фотографувати пташок. Бути біля води. Часом – малювати листівки чи в’язати іграшки із нитки та картону. Люблю читати дітям книжки-картинки і робити арт-буки при нагоді.
 
- Ваша мрія про щастя?
 
- Щоб у світі було більше любові і якомога менше усіх можливих глобальних і локальних чвар. А ще хочеться здоров’я рідним і близьким людям. І – бути з ними.
 
- Що Ви вважаєте найбільшим нещастям?
 
- Війна. Катастрофи. Серйозні хвороби. Відхід близьких людей.
 
- Ваші улюблені письменники-прозаїки?
 
- Кейт ДіКамілло, Ульф Старк, Ґурам Петріашвілі, Ютта Ріхтер. Також я перечитую книжку «Сни шовкопряда» Оси Ґан Шведер.
 
- Ваші улюблені поети?
 
- Багато! Читаю поезію для дітей і дорослих Мар’яни Савки, Івана Андрусяка, Галини Кирпи, Василя Голобородька, Катерини Міхаліциної, Маріанни Кіяновської… Михайла Григоріва, Дмитра Чередниченка, Анни Хромової, Ів Мерріам, Карли Кускін – тут можу продовжувати і продовжувати… Справді.
 
- Ваші улюблені літературні герої?
 
- Том Сойєр. Еліса з казки Ганса Крістіана Андерсена «Дикі лебеді». А ще Пан Коцький.
 
- Ваші улюблені герої в реальному житті?
 
- Не можу когось виокремити. Мене завжди захоплюють щирі, сміливі, цілеспрямовані, організовані, відповідальні, позитивно налаштовані люди.
 
- Де б Вам хотілося жити?
 
- Біля води. Край озера, річки, затоки чи моря. Де я зараз живу – мало води. Хоча штат Джорджія – південний. Тут вологий субтропічний клімат. Часом здається, що в такому кліматі просто мусять бути океан, чайки… Джорджія має вихід до узбережжя, але це досить далеко від мого помешкання.
 
- Ваш улюблений вислів?
 
- Час усе покаже.
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage