"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

10 найкращих романів 2018 року
Минулий рік ознаменувався виходом безлічі цікавих книг у всіх літературних жанрах. Однак ми вибрали всього лише десять художніх романів, в компанії яких точно не доведеться нудьгувати.
 
Юля Дьякова, Сегодня Lifestyle
 
"Моя неймовірна подруга", Елена Ферранте
 
Ця книга є лише першою частиною "Неаполітанського квартету", що розповідає про долю двох подруг – сміливої і зухвалої Ліли і її скромної тіні Лену. Вперше роман був опублікований 2011 року і відразу ж приніс своєму авторові неймовірну популярність як на батьківщині, так і в усьому світі.
 
З його героїнями ми познайомимося в ранньому дитинстві і проживемо все життя, де будуть злидні і багатство, любов і зради, мафія і дружба, яка іноді буває не завдяки, а всупереч. До слова, за книгою вже знятий серіал, який НВО обіцяє показати вже нинішнього року.
 
 
"Книга Балтиморів", Жоель Діккер
 
Другий роман автора "Правди про справу Гаррі Квеберта" вийшов не менш заплутаним, динамічним і захоплюючим. А його головним героєм залишився все той же Маркус Гольдман, тільки тепер вже зрілий письменник, який цього разу згадує свою молодість, яка минула у компанії багатьох кузенів і дівчини Олександри, в яку кожен з них був колись закоханий.
 
Діти проводили разом щоліта і одного разу дали один одному клятву. А коли стали старше, хтось нею знехтував, хтось зробив підлість і все це і багато іншого призвело до трагедії, про масштаби якої ви навіть не здогадуєтесь.
 
 
"Вбивство п'яної піонерки", Сергій Оксеник
 
Події цього роману розгортаються наприкінці 1950-х в невеликому селі. Його головні герої – діти, які одного разу вночі стали свідками дивних подій. І поки вони намагаються дізнатися, що ж сталося, місцевий міліціонер починає розплутувати іншу ниточку цього кримінального клубка, стикаючись в результаті з радянською системою, з якою краще не жартувати. Одним з головних достоїнств книги є гумор, з яким вона написана – у деяких місцях ви просто реготатимете на весь вагон метро.
 
"Чоловік на ім’я Уве", Фредерік Бакман
 
Головний герой цього роману – старий буркотливий дивак Уве – людина великих принципів, який звик все робити за правилами, за що його багато хто не любить. А Уве і сам не любить людей, життя в цілому йому остогидло, а після смерті дружини стало нестерпним. І в той час, поки він всерйоз роздумує про те, щоб з усім цим покінчити, в його будинок врізається машина з причепом.
 
Разом з нею як сніг на голову валиться нова сусідка на останньому місяці вагітності, її гучні діти і безпорадний чоловік. А заодно і у старих сусідів, з якими Уве багато років ворогував, починаються великі проблеми, з вирішенням яких допомогти може тільки він. Так, біля будинку старого постійно крутиться підозрілого вигляду кіт, дуже на нього схожий, але Уве наразі вперто робить вигляд, що його не помічає.
 
"Де немає Бога", Макс Кідрук
 
Новий роман Кідрука розповість про авіакатастрофу, в якій вдається вижити лише деяким пасажирам. Але це стане лише початком їх випробувань, оскільки тепер людям потрібно буде спробувати залишитися в живих високо в засніжених горах, де немає нічого, навіть Бога. Практично у кожної книги автора є одна особливість – з перших сторінок вони, в принципі, не захоплюють, але після того, як читач полюбить всіх героїв і почне турбується за їх долі, в фіналі його завжди чекає великий сюрприз – і це далеко не завжди хепі-енд.
 
"Відьма", Томас Олде Хьовелт
 
Американське містечко Блек Спрінг, яке затесалося серед лісів, популярне серед туристів через старовинний переказ, що бере початок ще в 17-му столітті. Подейкують, що колись тут стратили відьму, яка наклалася на місто прокляття. Однак ніхто з проїжджих туристів навіть припустити не може, що живе ця відьма в місті до цього дня.
 
І прокляття її нікуди не поділося – межі міста не може живим покинути жоден його житель. Очі і рот чаклунки зашиті грубими чорними нитками ще три століття тому, щоб хоч якось втихомирити її жахливу силу. Але група підлітків, які не бажають все своє життя провести в глушині, вирішує знищити відьму, навіть не підозрюючи, чим ця затія обернеться.
 
 
"Середня стать", Джеффрі Євгенідіс
 
Непростий роман, відзначений Букерівською премією, розповість про таємницю однієї грецької родини, вимушену переїхати до Америки зразка 20-х років минулого століття. Минуло майже сто років, а сорокарічний дипломат Калл, все ще намагається перебрати в голові всіх родичів і події, що відбувалися з ними, щоб зрозуміти, чому він став тим, ким є – гермафродитом.
 
Це не спойлер, про це сам він каже на початку книги. А далі починає розповідати про невелике турецьке село, з якого його родичі були змушені тікати після страшної різанини, про їх нову батьківщину, проблемах, з якими стикалося кожне покоління біженців. І все це з дуже тонким гумором і яскравим грецьким колоритом.
 
"Кінець дороги", Мері Ловсон
 
Це дуже сумна родинна сага, яка цілком може змусити вас наприкінці заплакати. Кожен її герой є членом однієї великої родини. І кожен думає лише про себе. В результаті виснажена мати народжує восьму дитину, наплювавши на інших своїх дітей. Ті ростуть кожен сам по собі в оточенні немитого посуду і куп брудного одягу, а батько вранці збігає на роботу, а всі вечори проводить в кабінеті з закритими дверима.
 
І лише Меган намагається внести хоч якийсь лад в це царство хаосу, але одного разу і її терпінню настає кінець. Вона вирішує виїхати не просто до іншого міста, але навіть до іншої країни, аби бути подалі від усього цього. Тільки чи зможе вона жити для себе, знаючи, що чотирирічний брат голодує, а мати потроху божеволіє.
 
"Чорний принц", Айріс Мердок
 
Історія ця хоч і про любов, але простою вона не буде. Бредлі Пірсон – письменник, який на схилі свого життя мріє створити останній, але геніальний твір. Він в розлученні, ні з ким практично не спілкується, крім родини свого приятеля Арнольда.
 
Той теж є письменником і доволно успішним, однак Бредлі засуджує його за приземленість, вважаючи бездарем, який женеться лише за грошима, штампуючи один за одним другосортні романи. Вони живуть поруч і тісно спілкуються разом з дружиною і дорослою дочкою Арнольда. Але одного разу в одному з будинків пролунає несподіваний телефонний дзвінок, який змінить все.
 
"Месія Дюни", Френк Герберт
 
Виходу другого роману з серії "Хроніки Дюни" шанувальники наукової фантастики чекали досить довго. У ньому Пол Атрейдес вже більше десятка років займає пост імператора, проте з часом його влада і авторитет починають коливатися. Більшість правлячих сил і навіть його власна дружина не бачать більше сенсу в джихаді, а репресії і все, що пов'язано зі священною війною, вже не здається таким правильним. Пол здатний бачити майбутнє, але має і слабкі місця, про які добре відомо його ворогам. Тому йому і тим, хто все ще відданий імператорові, доведеться не тільки врятуватися самим, а й зрозуміти, чиї цілі дійсно важливі Галактиці.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage