"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."
"На жаль нічого не вдалось знайти за вашим запитом."

10 книжок до Дня Незалежності: Найкраще від українських авторів за рік
Нашій незалежності 27 років — у такому віці люди починають краще розуміти себе, інших, світ навколо. І цінувати по-справжньому гарні книжки. Що незвичайного, цікавого, якісного і українського з’явилося у 2018 році у сучасній українській літературі? Дізнайтеся з нашої добірки.
 
Татьяна Гордиенко, WoMo, чільне фото - Becca Tapert 
 
Прилетіла ластівочка
Ірен Роздобудько, «Нора-Друк»
 
Carol of the Bells — найвідоміша у світі різдвяна пісня. Ми, в Україні, знаємо, що її написав Микола Леонтович під оригінальної назвою «Щедрик», а як щодо решти світу? Вперше цей чарівний музичний твір було виконано у Києві 1916 року. Вже за рік Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у боротьбі з більшовицьким режимом. У 1921 Миколу Леонтовича було вбито чекістами за загадкових обставин. Авторка пропонує почути про таємницю знаменитої мелодії та про загибель великого композитора з версії його брата, який опинився в США, щоб оповісти те, що знає, на схилі років.
 
 
Франческа. Повелителька траєкторій
Дорж Бату, «Видавництво Старого Лева»
 
Божевільно неймовірна книжка від божевільно талановитого інсайдера. Під псевдонімом Дорж Бату пише український журналіст бурятського походження Андрій Васильєв, який свого часу був кореспондентом та керівником бюро у Західній Україні на «Інтері», журналістом на «1+1» та «Голосі Америки», а в даний час працює оператором супутників у НАСА. Андрій веде україномовний блог, де описує роботу у Національному аерокосмічному агентстві. А ось у книжці головною героїнею є сицилійка Франческа. І більшість кумедних історій, які трапляються у центрі обрахунку космічних траєкторій, стосуються саме неї.
 
Новини
Андрій Войніцький, «Фабула»
 
Дебютний роман, який заслуговує на місце у цій добірці. Роман про місто-мільонник, у якого є світла й темна сторони. Молодість, її сподівання, виклики і небезпеки. Першокласний трилер про те, як багато може змінитись в одну мить, і ось вже життя, що давало тобі обіцянку щастя і успіху, розлітається на друзки.
 
Не я, а той
Олег Каданов, «Віват»
 
Ексклюзив. Лімітованим тиражем, лише 1500 примірників, вийшов перший аrtbook колишнього фронтмена групи «Оркест Че» Олега Каданова. Запамарочливо глибокі, соковиті ліричні рядки та унікальні колажі митця Міті Фенічкіна. Цього року на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» аrtbook «Не я, а той» ввійшов в ТОП-15 найкрасивіших книжок.
 
Омбре. Над темрявою і світлом
Лора Підгірна, «КМ-Букс»
 
Де тамплієри, а де Кам’янець-Подільський, скажете ви. І будете не зовсім праві, тому що історія таємних лицарських орденів сповнена неочікуваних поворотів, а ми, насправді, так мало знаємо про історію наших давніх міст, колись сполучених з рештою західного світу за допомогою ченців, мандрівних поетів та шукачів пригод. Клейноди ордену лицарів Храму вигулькують з глибини віків просто до рук архівного ревізора Едіти, якій доведеться відшукати загадковий артефакт, який свого часу тамплієри привезли на Поділля, а потім і спостерігати за битвою добра і зла у старовинному підземеллі Кам’янецького замку. Роман відмічений премією конкурсу «Коронація слова».
 
Антологія молодої української поезії III тисячоліття
«А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»
 
Понад 70 найпомітніших молодих українських поетів — у цій унікальній збірці. Деякі з цих імен нам уже добре знайомі: Катерина Калитко і Катерина Бабкіна, Андрій Любка і Христина Венгринюк. Але ми завжди раді дізнатися про нові імена! До книги увійшли вірші українських поетів, найстаршому з яких 39 років, а наймолодшому — 17.
 
 
Стіна
Андрій Цаплієнко, «Видавництво Старого Лева»
 
Треба визнати, що сучасні українські автори часто звертаються до історичної тематики, подекуди малюючи фантастичні, але якимсь чином дуже реальні варіації на актуальні соціо-політичні теми. У романі Андрія Цаплієнка росіяни та українці є антагоністами одразу на кількох рівнях — від збройних сутичок до зіткнень душ та внутрішніх переконань. Після великих протистоянь двох суспільств залишаються пустки — Дикі поля, які демонструють людству, що війна породжує тільки війну.
 
Козацький міф
Сергій Плохій, «Клуб сімейного дозвілля»
 
Сергій Плохій, професор Гарварду, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, розкаже про наш найславетніший міф. У своєму дослідженні автор аналізує «Історію русів» — історичний твір ХІХ століття, автор якого невідомий. «Історія Русів» має дві головні ідеї. По-перше, вона підкреслює історичну відмінність і протистояння між русами (Україною) та Московією. По-друге, вона наголошує історичну цілісність русів (українців) від середньовічної Київської Русі до недавньої тоді Козацької держави. Плохій вважає, що цей текст має  всі ознаки національної містифікації. Але якою була доба козацтва насправді?
 
Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій
Оксана Забужко, «Комора»
 
Довгоочікуване перевидання! Це саме той нон-фікшн, що його читаєш на одному диханні і який вартує багатьох вигаданих романів. Це захоплююче міждисциплінарне дослідження про ту Лесю Українку, якої ми, на жаль не знаємо, і яка є глибшою, шляхетнішою та мудрішою свого традиційного образу «мавки та революціонерки», про ту жінку, яка підхопила козацький прапор «лицарів духу», коли поруч не було жодного чоловіка, на це спроможного.
 
Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького. Етнографія сексуальности на межі XIX–XX століть
Підготували Марія Маєрчик, Олена Боряк, «Критика»
 
Етнографічні дослідження сексуальності — завжди цікавий матеріал для роздумів про «традиційні цінності», про національні міфи, які ховають від нас справжніх наших предків, яких ми маємо право знати заради майбутнього.  Перед нами дослідження українського археолога, етнографа й антрополога Федора Вовка (1847–1918) про те, як обговорювали сексуальність сто років тому пересічні жителі України.
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage