5-8 жовтня у Львів відбудеться 30-й BooKForum, що незмінно радуватиме відвідувачів цікавими книжковими розмовами, презентаціями новинок та дискусіями на важливі теми. Старий Лев підготував для вас насичену програму! Фіксуйте дати в календарі та до зустрічі на святі книги:
6 жовтня, 11:00
Місія «Порятунок»: як допомагати тваринам тут і зараз. Майстер-клас та зустріч з письменницею Євгенією Завалій
Вміння піклуватись про людей та тварин – одна з рис, яка особливо оприявнилась серед українців в ході війни. Як підтримувати культуру людяності та турботи про тварин серед дітей та дорослих поговоримо з письменницею Євгенією Завалій.
Львівська обласна бібліотека для дітей, зал для більших (вул. Винниченка, 1)
6 жовтня, 13:00
Життя в тіні великого батька: презентація унікального видання про Франца Ксавера Моцарта
Учасниці: Роксолана Гавалюк, Мар’яна Савка, Оксана Линів(онлайн)
Ким був син Вольфганга Амадея Моцарта і як він вплинув на музичне середовище Галичини на початку XIX ст., проживши тут понад 30 років? Розмова про унікальне видання, що зібрало переклади подорожнього щоденника Франца Ксавера Моцарта, понад 100 листів і документальних свідчень та детальний хронограф-біографію композитора.
Локація: Артцентр «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35)
6 жовтня, 15:00
Зникомі слова, зникомі люди. Розмова Катерини Міхаліциної та Олени Лотоцької
Як відчитувати чужий досвід? Які історії ховаються у скрині пам’яті кожного з нас? І як нам передавати цю пам’ять далі? Про усе це та про важливі історії людей, місць та подій — у розмові Катерини Міхаліциної та Олени Лотоцької.
Локація: Унигарня Є (проспект Свободи, 7)
6 жовтня, 16:00
Божественне і людське у постсакральному світі. Презентація книги Нелі Шейко-Медведєвої «Ніч остання. Апокрифи про Зачаєних»
Роман «Ніч остання» — перша в українській художній літературі спроба зрозуміти й уявити роздуми і переживання улюблених учнів Сина Людського, Його Матері та Його переслідувача — першосвященника Ізраїлю Йосефа Кайяти до і після містерії розп’яття. Це захоплива, глибока оповідь про людський вимір божественного, про змагу надій і сумнівів, що й досі триває в думках людей, які прагнуть пізнати істину. Про книгу, віру, людське та божественне поговоримо з Володимиром Шейком та Мар'яною Савкою.
Локація: Артцентр «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35)
6 жовтня, 16:00
Есеї як медитація: Костянтин Москалець про свою книгу «Спорудження мосту»
Модераторка: Марія Титаренко
Розмова Костянтина Москальця та Марії Титаренко про спорудження мосту між текстом і читачем та про письмо як медитацію.
Локація: Музей етнографії та художнього промислу (проспект Свободи, 15)
6 жовтня, 17:00
«Жити таїнством. Вісім розмов з митрополитом Борисом Ґудзяком»: презентація книги. Розмова Богдани Матіяш і Тараса Прохаська.
Розмова Богдани Матіяш та Тараса Прохаська про послання владики Бориса Ґудзяка, які несуть любов і світло, про роль та місце церкви в сьогоднішньому світі та про рефлексії довкола російсько-української війни.
Локація: Музей етнографії та художнього промислу (проспект Свободи, 15)
За що триматися, коли тобі важко: розмова з Віталіною Макарик. Презентація книжки для підлітків «Кеди в небі»
Коли переживаєш втрату, часто чуєш «тримайся». Хто або що може бути тим, за що вдається втриматися? Чи може книжка допомогти випірнути з глибин горя і стати найкращим другом?
Локація: Львівська обласна бібліотека для дітей (вул. Винниченка, 1)
6 жовтня, 17:00
Жаба в твоїй голові. Як писати про непрості емоційні стани. Презентація книги Ганни Городецької «Господь не любить веганів»
МНова книга письменниці Ганни Городецької «Господь не любить веганів» зачіпає тему ментального здоров’я і проймає своєю відвертістю та гіркотою. На її сторінках — сповідь дівчини, яка вважає себе жабою і повною невдахою. Про критичне самосприйняття головної героїні та про шлях крізь темряву до світла — у розмові Ганни Городецької та Ірини Осадчук.одераторка: Ірина Осадчук
Локація: Книгарня-кав’ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17)
6 жовтня, 18:00
«Часу немає»: як писати першу книгу та довести справу до кінця. Розмова з письменником Рустемом Халілом про лайфхаки під час написання роману
Модератор: Володимир Бєглов
Перша книга – завжди виклик для автора. Як бажанням писати перемогти страх невдачі? Коли варто ставити крапку? Чи може "відпускання книги" у світ бути складнішим за процес писання? Розкаже автор роману на 650 сторінок, Рустем Халіл.
Локація: America House Lviv (вул. Академіка Гнатюка, 2)
7 жовтня, 14:00
Поетичний щоденник війни: презентація збірки Наталки Фурси «Вернигора»
Модераторка: Таня Пилипець
Страх і лють, ніжність та любов, ненависть і помста. Збірка Наталки Фурси «Вернигора» — своєрідний поетичний щоденник емоцій і почуттів війни. Це вірші про Україну, її історичну незнищенність і містичні невичерпні джерела сили її народу.
Локація: Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука (Площа Ринок, 9)
«Кримський Інжир»: «література з-за ґрат», український Крим та свобода говорити
Розмова про «літературу з-за грат» як явище, про свободу та тих, хто говорить не зважаючи на стіни російських в’язниць. Про український Крим та роль книг у поверненні півострова на мапу України поговоримо з Алімом Алієвим, Мирославом Мариновичем, Анастасією Левковою та Радомиром Мокриком.
Локація: Артцентр «Дзиґа» (вулиця Вірменська, 35).
8 жовтня, 14:00
Відкритий запис подкасту-презентації книги «Стартапи добра. Люди та проєкти, яких не зламала війна»
У рамках запису подкасту «Свята правда» на Радіо Сковорода хочемо зробити відкритий запис-презентацію книги «Стартапи добра. Люди та проєкти, яких не зламала війна». Ця книга видана Українською освітньою платформою та «Видавництвом Старого Лева».
Учасники : Мар'яна Романяк, Дмитро Федорчак, Мар'яна Кащак, Олександр Більський
Локація : America House Lviv (вул. Академіка Гнатюка, 2)
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно