Stary Lev Logo

Онлайн (ютуб-канал Старого Лева)
Василь Махно. Онлайн-презентація двотомника вибраних творів

У середу, 12 лютого, відбудеться онлайн-презентація двотомника творчості українського поета, прозаїка і перекладача Василя Махна. 

До видання творів Василя Махна у двох томах увійшли вірші та есеї. Перший поетичний том «Схима» укладено за хронологічним принципом від 1993 року до найновіших теперішніх віршів. Другий том «Кури не літають», до якого увійшли вибрані есеї з кількох попередньо виданих книжок, містить чотири розділи, завершальний з яких — «Війна», тобто деякі есеї про драматичні події нашої новітньої історії.

Розмова відбудеться за участі Василя Махна (Нью-Йорк), Йоханана Петровського-Штерна (Northwestern University, Чикаго) та Ігоря Набитовича (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Люблін).

Трансляція проходитиме на нашому ютуб-каналі >>> за посиланням.

Василь Махно —автор понад десятка поетичних збірок, книжок прози, перекладач віршів Ґотфріда Бенна, Збіґнєва Герберта, Джона Ешбері, Богдана Задури, Анни Фрайліх, Януша Шубера, Васко Попа. Його життя ділиться на дві екзистенційні та творчі частини. Перша із них — в Україні. Друга — у Нью-Йорку, за тисячі миль від рідної землі, де й донині мешкає письменник.

   

«Схима»

Василь Махно є одним з авторів, яких можна вважати сучасним українським поетичним голосом у світі, його тексти перекладені більш ніж двадцятьма мовами.

«Схима» — найповніша книга вибраних віршів Василя Махна, вона вміщує твори, написані з 1993 по 2023 рік. Крок за кроком, від збірки до збірки, ми занурюємось у глибокі метафори, образи й асоціації. Крізь часопростір, алюзії, тони й півтони значень ми проглядаємо закладені сенси й відкриваємо нові, власні. Римовані й верлібри, з незвичними строфами й римами, з цікавою структурою, ці вірші заглиблюють нас у світ справжньої поезії.

  
«Кури не літають»:

Есеїстика Василя Махна — це окремий простір його художнього й особистого світу. У книжці «Кури не літають» зібрано есеї, написані протягом 2002–2023 років. Тут і спогади, які нашаровуються один на одного, і подорожі в минуле, й автобіографічні історії, й історії про інших. Одні есеї нагадують новели, які сплітаються в цілісне полотно, інші — як своєрідна мандрівка різноманітними просторами, а зрештою — життям. 

Відкритість до діалогу з іншими культурами — одна із ключових рис Махна-­есеїста. У цій довготривалій розмові ми поговоримо про Ґертруду Стайн, Езру Павнда, Карла Еміля Францоза, Федеріко Ґарсію Лорку, Ісаака Башевіса Зінґера, Вітольда Ґомбровіча, Чеслава Мілоша, Данила Кіша, Нікіту Станеску, Богдана Задуру та Януша Шубера. Зрештою, побуваємо і на Святій землі, і в екзотичній Індії, і далекій Монголії. 

Найновіші есеї об’єднані темою російсько-української війни: з болем від трагедії та втрат і з роздумами про літературу часу війни.

Рекомендовані події

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно