Книга історика Юрія Скіри «Солід. Взуттєва фабрика життя» розповідає читачам невідому історію монаха-священника, який став «львівським Шиндлером» в часи, коли місто перебувало під німецькою окупацією, а сама взуттєва фабрика дала прихисток десяткам євреїв. Ким були люди, що рятували інших в часи Голокосту? Які ще історії з часів Другої світової війни ховають приміщення та вулиці Львова? Як відшукати правду, коли джерела знищувались, а свідків тих подій стає все менше?
Про це, а також про людяність та жорстокість, підтримку та зраду, порятунок та загибель поговоримо на презентації книги з її автором істориком Юрієм Скірою — у суботу, 16 грудня о 16:30 у Львівському музеї історії релігії (вул. Музейна, 1). Модеруватиме зустріч Христина Рутар. Вхід вільний.
Історія взуттєвої фабрики «Солід» — це захопливе дослідження про львівське підприємство неподалік площі Ринок. На ньому в роки Голокосту монахи Студійського Уставу із благословення митрополита Андрея Шептицького переховували євреїв. Це розповідь про о. Йозефа Петерса, «львівського Шиндлера», який, будучи ченцем та священником, заснував успішне виробництво, яке потрапило в епіцентр подій порятункової акції Глави Греко-Католицької Церкви. У підвалах «Соліду» переховували жінок, дітей, чоловіків, яких нацистський режим прирік на знищення. Упродовж 1942–1944 років їх чимало було сховано та врятовано від страти. Обшуки, доноси, хвороби та голод вони пережили разом із монахами й дочекалися закінчення окупації.
Юрій Скіра — країнський історик, релігієзнавець, кандидат історичних наук. Старший науковий співробітник Інституту екуменічних студій Українського католицького університету. Директор ГО «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков». Керівник проєктів та програм Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя Українського католицького університету. Автор монографії «Покликані: монахи Студійського Уставу та Голокост» (Дух і Літера, 2019). Свої наукові зацікавлення зосереджує на питаннях, пов’язаних із порятунком євреїв під час Голокосту з допомогою духовенства та чернецтва Греко-Католицької Церкви.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно