Stary Lev Logo

Київ (вул. Михайлівська, 18)
Презентація книги Михайла Назаренка «ТІЛЬКО ІСТИННА ПРАВДА. З українських повір’їв»

Чи справді українські вірування містять лише міфи, чи в них прихована глибша правда? Чому в народних переказах скарби можуть змінювати форму, а покинуті місця перетворюються на ворота в потойбіччя?

На ці та багато інших питань відповість Михайло Назаренко, відомий літературознавець, письменник, дослідник фольклору та автор новинки «ТІЛЬКО ІСТИННА ПРАВДА. З українських повір’їв».

Модерує: Дар’я Анцибор

Коли? 25 березня, 18:30

Де? м. Київ, Книгарня-кав’ярня Старого Лева (вул. Михайлівська, 18)

Запрошуємо на розмову про таємничий світ повір’їв, що формували світогляд наших предків! Буде цікаво і тим, хто цікавиться історією, і тим, хто любить захопливі історії, що живуть у фольклорі.

  

«ТІЛЬКО ІСТИННА ПРАВДА. З українських повір’їв»

Міф – це те, чого ніколи не було і що завжди є. Хрестоматія Михайла Назаренка пропонує поглянути на світ українського фольклору очима тих, для кого звичною справою була зустріч із чортом, хованцем, скарбом-перевертнем чи купальським змієм, краще знаним як черепаха. Понад пів тисячі коротких текстів із сотні джерел, опублікованих між 1853 і 2022 роками, знайомлять із численними персонажами української демонології, які мешкали на землях від Закарпаття до Слобожанщини й від Полісся до Херсонщини. А може, й досі мешкають.

  

Михайло Назаренко — доцент кафедри східнослов'янської філології та інформаційно-прикладних студій Інституту філології КНУ та є дослідником життя та творчості Тараса Шевченка. Він є редактором перекладів творів Ніла Ґеймана, Артура Конан Дойла, Сюзанни Кларк, Джона Краулі, Алана Мура й Террі Пратчетта й інших авторів фантастичних жанрів.  Він є членом Спілки журналістів України, експертом Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» та Українського інституту книги.

Дар'я Анцибор — Фольклористка, антропологиня, кандидатка філологічних наук, блоґерка та наукова співробітниця Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф. Дар’я  активно досліджує та популяризує українську культуру. Вона також є авторкою телеграм-каналу «Гриби, гроби і дисертації» та співавторкою подкасту «Пороблено», пише та публікує науково-популярні статті у виданнях «Куншт» і «Їжакультура».

Рекомендовані події

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно