У п’ятницю, 23 червня, о 16:30 відбудеться презентація нової книги Богдани Матіяш «Жити таїнством. Вісім розмов з митрополитом Борисом Ґудзяком». Разом з владикою Борисом Ґудзяком, письменницею Богданою Матіяш та проректором УКУ Мирославом Мариновичем говоритимемо про роль та місце Церкви в сьогоднішньому світі, пошук власного покликання, засади, на яких творився нинішній Український католицький університет у Львові та про рефлексії довкола російсько-української війни.
Чекатимемо вас у Світлиці ІІ-го Колегіуму УКУ (вул. Козельницька 2). Вхід вільний.
Книга «Жити таїнством. Вісім розмов з митрополитом Борисом Ґудзяком»:
Книжка розмов між духовним авторитетом митрополитом Борисом Ґудзяком і письменницею Богданою Матіяш є нагодою у час війни зосередитися на низці тем, які запрошують до віднайдення в собі самих внутрішнього миру. У час, коли ми всі зранені війною, духовні пропозиції владики Бориса можуть бути особливо цілющими і життєдайними. Видання буде цікавим широкому колу читачів: і тим, хто віддавна шанує владику Бориса Ґудзяка як духовного лідера, і тим, для кого ця книжка стане нагодою знайомства з ним.
Богдана Матіяш — письменниця, перекладачка, редакторка. Експертка Українського Культурного Фонду. Редакторка часопису «Критика». Народилася 28 січня 1982 року в м. Києві. Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Філологія. Історія, теорія літератури та компаративістика» (2004). Дебютувала поетичною збіркою «Непроявлені знімки» (Київ: Смолоскип, 2005), але визнання здобула завдяки наступній поетичній збірці – «розмови з Богом» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2007). Костянтин Москалець назвав «розмови з Богом» найсенсаційнішим поетичним виданням 2007 року, а Андрій Бондар припустив, що «розмови з Богом» «із плином часу стануть культовою книжкою, як стали такими, приміром, перша збірка Олега Лишеги «Великий міст» або «Діти трепети» Василя Герасим’юка. Крім того, є авторкою поетичних книжок «Твої улюблені пси та інші звірі» (2011) і «Пісня Пісень» (2018), книжки есеїв «Братик Біль, Сестричка Радість (2014, 2021) та казок «Казки Різдва» (2013–2015). Найновіша книжка – «Жити Таїнством. Вісім розмов із митрополитом Борисом Ґудзяком» (2023).
Учасниця письменницьких стипендій у Польщі, Австрії, Латвії, Німеччині та Україні. Авторка перекладів із польської, білоруської та англійської. Зокрема, переклала книжки Лєшека Колаковського, Ришарда Капусцінського, Анджея Стасюка, Маріуша Щиґела. Лауреатка низки премій, зокрема Нагороди Союзу українок Америки (2010) та Почесної відзнаки «За заслуги перед польською культурою» (2014).
Владика Борис Ґудзяк — митрополит Філадельфійський для українців-католиків в США, засновник і перший ректор Українського католицького університету у Львові, історик, богослов, громадський діяч.
Народився в м. Сикарузи, штат Нью-Йорк, в родині біженців з України. Зустріч у семилітньому віці із Патріархом Йосифом Сліпим стала для нього доленосною, і дала початок звивистому шляху до священичого покликання і служіння. Навчався в Гарвардському університеті, де здобув докторський ступінь із славістики і візантиністики. На початку 90-тих року переїхав жити до України та зайнявся вивченням і поширенням духовного досвіду підпілля Української Греко-Католицької Церкви. З 2012 року мешкає поза межами України – спочатку в Франції, де був главою єпархії святого Володимира, тепер – в США, де очолює митрополію та служить духовним лідером для українців-католиків.
Мирослав Маринович — правозахисник, публіцист, релігієзнавець.Проректор із питань призначення та місії Українського католицького університету, співзасновник Української Гельсінської групи та міжнародної амністії. Автор статей, есе, експертних оцінок, коментарів на суспільно-політичну, правозахисну, культурологічну й релігієзнавчу тематику, опублікованих у різних газетах, журналах, збірниках як в Україні, так і за кордоном. Член Ради Комісії «Справедливість і мир» УГКЦ. Президент Інституту релігії та суспільства УКУ.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно