27 листопада виповнюється 160 років з дня народження Ольги Кобилянської письменниці-модерністки, ранньої учасниці феміністичного руху на Буковині і майстрині драматичної оповіді. З цієї нагоди ми запрошуємо вас на лекцію Світлани Кирилюк, дослідниці творчості Ольги Кобилянської, авторки книги «Кобилянська ід А до Я»: про дитинство в оточенні п’ятьох братів, мрії про акторську кар'єру, страх виступу перед широкою публікою, дружбу з Лесею Українкою, кохання, а ще про фемінізм у житті та творчості Кобилянської. На зустрічі також будемо розвінчувати (або підтверджувати) вигадки та міфи, якими оповите життя відомої письменниці.
Чекаємо вас у п’ятницю, 1 грудня, о 19:00 у Книгарні-кав'ярні Старого Лева (вул. Михайлівська, 18а). Вхід вільний.
Світлана Кирилюк – доцентка кафедри української літератури в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, дослідниця творчості Ольги Кобилянської. Авторка монографії «Ольга Кобилянська і світова література», поетичної книжки «Сад земних насолод», книжки-абетки «Кобилянська від А до Я».
Нова книжка у серії книжок-абеток для родинного читання — «Кобилянська від А до Я», про українську письменницю-модерністку, ранню учасницю феміністичного руху на Буковині і майстриню драматичної оповіді, близьку товаришку Лесі Українки. Головна «фішка» Кобилянської — в її глибині, в зазиранні в «нутро», у внутрішній світ людини. У цьому й криється революційність її творів. Виросла в оточенні п’ятьох братів, мала тихий голос і дуже комплексувала, коли доводилося виступати перед широкою публікою, навіть у дорослому віці. Але мріяла про акторську кар’єру, хотіла бути побаченою і почутою, у письмо вкладала душу… Згодом її назвуть феміністкою, а жінок у її творах – неординарними і суперечливими. Та якою насправді була Ольга Кобилянська, яка порівнювала себе з ніжною квіткою «мімозою сором’язливою», але не боялася першою виказати свої почуття чоловікові? Книжка розповідає про тонку творчу особистість, мрійницю, сміливу і ніжну жінку, яка вміла любити по-справжньому, писати емоційно про сильних духом жінок і любов до рідної землі.
Коментарі
Щоб залишити коментар, необхідно