Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Київ (вул. Михайлівська, 18)
Курс письменницької майстерності Володимира Аренєва «Скарбничка історій»: фантастичні поради і творчі пригоди»

Кожен з нас – скарбничка з історіями. Треба тільки підібрати правильний ключ до неї, щоб ці історії побачив та оцінив іще хтось. 

Творчий курс письменника Володимира Аренєва – для тих, хто готовий працювати над власними історіями й прагне робити це не інтуїтивно, а осмислено. Ми розглянемо всі основні етапи роботи над історією: від першого імпульсу до виходу книжки з друку та її промоції. Багато практичних порад, цікавих прикладів з власної практики і практики зарубіжних колег. 

Цей курс дає базис, системне розуміння того, як працювати із художнім текстом і яким чином можна його дошліфувати. Ми говоритимемо про різний інструментарій: вправи, схеми, прийоми, – та насамперед про системний підхід до створення художніх текстів. 

Курс складається з 8 занять, які проходитимуть щосуботи о 17:00 в книгарні-кав’ярні «Видавництва Старого Лева» (м. Київ, вул. Михайлівська, 18). Онлайн-занять на курсі не планується.

Вартість однієї лекції: 300 грн.
Вартість курсу: 2000 грн. 

30% отриманих коштів підуть на придбання книг для бібліотеки міста Баштанка Миколаївської області.

Реквізити для оплати знаходяться в описі реєстраційної форми. 

Зареєструватись на увесь курс можна за лінком: https://forms.gle/uhK2rYLibjeEUSRVA
Також можна реєструватись на окремо вибрані лекції.

     

Лекція 1. Що було до Великого Вибуху, або Письменницький передпродакшн
Багато хто уявляє собі письменницьку працю так:  сідає людина та й пише. Але насправді створення будь-якої книжки – це три масштабних етапи. На першому занятті детально поговоримо про перший із них.  Як ми визначаємося із власними очікуваннями від письменництва – і, відповідно, як визначаємо власний шлях до мети. Де беремо ідеї та що потрібно, аби вони розвинулися до книжки. Як зменшити кількість власних помилок на цьому підготовчому шляху, що саме слід врахувати.
І окремо – де шукати те кляте натхнення, коли воно таке потрібне?!
20 квітня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/borAFQefT63mGKu19
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/ymeyI0967

    

Лекція 2. Чого не знав Джон Сноу, або Базові формули драматургії
Як не дивно, в основі будь-якого сюжету – ті самі правила й закономірності. На цьому занятті ми поговоримо про елементи, з яких складається сюжет: як саме вони функціонують, а головне – чому саме так? Звісно ж, ми поговоримо про базові формули. Але торкнемося й значно цікавішої теми: як можна ці формули видозмінити чи ускладнити. А головне – розберемо прийоми, завдяки яким ми перевіряємо наші сюжети на слабкі місця. Опишемо, як можна дошліфувати вигадану нами історію до найліпшого варіанту, зробити її живою та захопливою.
27 квітня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/eBNmQti8GwAZiRJq9   
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/aWE6yEaWn

   

Лекція 3. Уявні друзі й вороги письменника, або Як оживити персонажів
У кожній історії неодмінно є головний герой чи героїня. Ми створюємо їх із власного досвіду та слів, бо це – наш єдиний інструмент. Але якщо попрацювали добре, для читачів такі персонажі стають реальнішими за живих людей. Як створити персонажів і персонажок наскільки переконливими? Чи всі з них потребують детальної біографії від народження до старості й розгалуженого генеалогічного дерева?  Ми поговоримо про те, які параметри слід врахувати, що саме варто закласти в образ персонажа чи персонажки, щоб мати простір для його/її розвитку й трансформацій. Про слабкі й сильні сторони, типові авторські помилки й про запити сучасної аудиторії.
11 травня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/hZNucV1dptaVxGJ16
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/1P95mLgYS

   

Лекція 4. Це (майже) елементарно, або Де шукати власний авторський голос
Часом здається, що авторський голос – це найпростіше. Ну правда: «Автор/авторка – це ж я! Сідаю та й пишу!» Але чомусь прозу Пратчетта, Ґеймана чи Кінґа впізнаєш чи в оригіналі, чи в перекладі з перших рядків. Що формує цей наш «голос»? На що слід звернути увагу, коли ми свідомо починаємо із ним працювати? А ще – де відмінність між голосом автора і голосом того оповідача, що присутній в тій чи іншій книзі? Як змінюється він залежно від потреб оповіді? І чому Ролінґ лишається собою навіть тоді, коли від книжок про Гаррі Поттера переходить до детективів для дорослих?
18 травня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/Fet6jNkrWsmYc2Tx6
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/6x7IiNWFf

   

Лекція 5. Розклад у Гоґвортсі, надої в Гобітоні, або Створюємо захопливий світ
Ми звикли, що створення світів – це царина фантастів. Але щойно ми вигадуємо будь-який сюжет, навколо нього вибудовується світ. І навіть якщо цей світ дуже схожий на наш, реальний, – треба докласти чимало зусиль, аби він ожив і запав у душу читача. Які підводні камені й пастки чигають на нас, коли ми починаємо працювати над фоном нашої історії? Де брати факти, а де можна дозволити собі трохи вигадки? Чи потрібні книзі словничок, карти, схеми та все інше – й чи потрібні вони нам самим, коли ми продумуємо сюжет? Чому світи одних авторів захоплюють і не відпускають, а в інших здаються невдалими декораціями? Як нам оживити його й зробити ще одним інструментом у нашій оповіді?
25 травня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/5svhMTCykf5rDt6S6
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/3D6pwPv4Y

   

Лекція 6. За кігтем упізнаєш лева, або Робота зі стилістикою
Часто чуємо: «Я пишу твір, а коми за мене розставлять у видавництві!» На жаль чи на щастя, але це так не працює. І робота зі стилістикою означає значно більше, ніж вдало вжита ідіома чи кома, яка стоїть на своєму місці. Блискуча ідея може лишитись ніким не поміченою через незграбну реалізацію. Персонажі ніколи не оживуть, сюжет нікого не захопить, бо ми не налаштували наш єдиний письменницький інструмент – мову. Як працювати із власним рукописом після його завершення і до відправки у видавництво? Що таке реверсивний синопсис і навіщо він потрібний? Як побачити власні помилки? Як визначити обсяг роботи із завершеним рукописом, розбити його на етапи і не злякатися від масштабів наступного етапу в нашій праці? І головне – коли слід вчасно зупинитись із пере-пере-переписуваннями?!
1 червня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/c5q4fAnGgi2RLTuM6
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/wCU8vHlsM

   

Лекція 7. Жили вони довго і щасливо, або Пошук свого ідеального видавництва
Як в сучасній Україні шукати собі видавця? А коли знайшли – як зробити так, щоб співпраця з ним була комфортною для всіх учасників? Ми поговоримо про підводні камені, пов’язані із діловим листуванням. Неодмінно обговоримо нюанси укладання угод. І звісно ж, після підписання угоди починається наступний етап співпраці. Як вдало комунікувати із випусковими редактором/кою. Як обговорюємо редакторські та коректорські правки. Чим можемо допомогти при створенні ілюстрацій та обкладинки. Хто пише анотації до книжок. І, звісно, не забуваймо про промоцію!..
8 червня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/yAfAPvPrvtnyFvyz8
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/6OeNgy5Ct

    

Лекція 8. Як народжується книжка: погляд з боку видавця
Книговидання в Україні має свої особливості. Це водночас мистецтво і бізнес, і дуже часто – гра із випадком. На жаль, автори не завжди знають про те, як саме народжується книжка. Представники «Видавництва Старого Лева» розкриють учасникам Майстерні деякі секрети своєї внутрішньої кухні. Вони розкажуть про неочевидні речі, які допоможуть авторам ліпше розуміти вимоги видавництва. Ми сподіваємося, що таким чином взаємодія і взаєморозуміння між авторами й видавцями полегшиться Наприкінці ми обговорюватимемо синопсиси, які учасники писали впродовж усіх восьми тижнів Майстерні.
15 червня, 17:00
Тривалість лекції: 1 година + відповіді на запитання
Реєстрація: https://forms.gle/CQUy4aww8tV4qQmP9
Подія у фейсбуці: https://fb.me/e/4UPwRmxMH

Рекомендовані події

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage