0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Як підготувати дитину до першого класу, якщо до початку навчання залишилось менше місяця?
Уже за кілька тижнів стартує новий навчальний рік, і українські дітлахи помандрують до школи: хтось вирушить до класу вкотре, а хтось – вперше. Поки ще залишилось трішки літа і часу на підготовку, Євгенія Груленко – магістриня корекційної освіти, логопединя, блогерка, організаторка і ведуча вебінарів для вчителів – розповідає, на що варто звернути увагу батьками дошкільнят.
 
Готовність дитини до школи – це передовсім про її психологічний стан, а не лише академічні навички. Тому напередодні початку навчального року варто зважити, чи під силу буде опановувати вашій дитині шкільне життя – як у контексті знань, так і емоційному.
 
Зараз у світі стало популярним віяння віддати дитину до школи у шість, а то і не повних шість (читати п’ять!) років. Однак, лобова частка мозку, яка керує багатьма процесами в організмі людини, зокрема саморегуляцією, контролем і волею, ще формується у віці шести-семи років. Тому, опираючись на ці знання, найоптимальніший вік для початку шкільного навчання – після шести років, адже здобування знань вимагає високої концентрації уваги, волі, самореалізації. З цього слідує, що дитина має вміти діяти згідно з правилами у грі, чекати, слухати, спочатку подумати, а потім висловлювати свої думки. Саме за ці процеси відповідає зріла лобова частка, і саме це ми називаємо саморегуляцією.
 
 
Готовність до шкільного навчання також означає наявність вміння подбати про себе самому, як-от зав'язати шнурки, охайно їсти, складати речі після їх використання і ще багато іншого.
 
Звісно ж, мовленнєва підготовка також є важливою перед першим походом до школи. Дитина має правильно вимовляти всі літери української мови, вміти перелічувати звуки ([а], [м] ,[г], [з]), правильно узгоджувати слова в роді та числі (У мене є дві зелені шапки. У нього немає двох зелених шапок).
 
Окрім цього, слід звернути увагу на комунікативні навички маляти. Адже вже зовсім скоро дитині доведеться спілкуватися не лише з членами своєї сім'ї, а й знаходити спільну мову з іншими дорослими та ровесниками.
 
Однозначно, одним із ключових джерел інформації у школі для дітей є підручники та інші додаткові книжки. Тож напередодні першого навчального року повправляйтеся з вашими малятами у читанні. Чудовим варіантом для спільного проведення часу є «Усе, що треба знати перед школою» Фелісіті Брукс.
Адже  в цій книзі вдало поєднується реальні сюжети та елементи шкільного життя, які точно спіткають маленького учня, а також необхідні знання, які варто здобути кожному дошкільняті. До таких корисних знань належить: диференціювання кольорів, класифікація об'єктів, що оточують дитину, і узагальнення їх спільним словом, знання звуків і вміння їх називати, основи етикету та алгоритми дій в різних життєвих ситуаціях. У книзі детально проілюстровано типовий день школяра, що знизить тривожність дитини перед навчальним днем.
 
Але не варто лякатися, якщо дошкільник не вміє читати і писати, а рахувати й поготів. Часто діти механічно запам'ятовують порядок букв алфавіту і цифр в числовому ряді, при цьому ніяк не співвідносять їх зі звуками і числовими значеннями відповідно. Наприклад, дитина, яка бачить п’ять слив, не розуміє, що саме число п’ять їх позначає, – вона може просто порахувати об'єкти до п’яти і зрозуміти, що вони закінчились. Тому академічні навички краще довірити педагогам, які навчать малят усьому, що передбачає шкільна програма.
 
 
Також дуже важливою є мотивація до шкільного навчання. Часто майбутні першачки говорять: «Хочу в школу, щоб носити гарний наплічник». Насправді, завдання батьків – пояснити, що у школі здобувають знання і важливі навички, які надалі можна буде успішно втілювати в життя. До речі, перша істинна мотивація є надзвичайно сильною: якщо правильно донести до дитини важливість навчання, то потім не доведеться постійно контролювати відвідування школи, виконання домашнього завдання тощо – мотивація робитиме це за вас.
 
Отже, найкраще, що батьки можуть зробити для дитини, готуючи її до школи:
 
- мотивувати до навчання в школі;
- заохочувати гратися в сюжетно-рольові ігри (годувати ляльок, гратися  машинками);
- прищепити любов до книги і читання (читати книги біля дитині, з дитиною і для дитини);
- навчити спілкуватися з різними людьми і ровесниками (давати позитивний приклад);
- навчити просити про допомогу, коли це потрібно;
- навчити самообслуговуванню – дбати про себе у найпростіших процесах;
- забезпечити гарну звуковимову та дикцію;
І останнє, але вкрай важливе: підтримувати вашу дитину на її шляху крізь шкільне життя!
 
 
 
Вам може бути цікаво
Вільнюський покер
Журба Володислав
Ґавяліс Річардас
Scratch для дітей. Веселий вступ до програмування з іграми, малюнками, фактами і математикою
Марджі Маджед
Книги у кіно. Що читають Аквамен, Вінсент ван Гог та Сімпсони?
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати