0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Як Британська бібліотека оцифровувала одну з найбільших книг у світі
Атлас Кленке, опублікований у 1660 році, є одним з найвідоміших об'єктів картографічної колекції Британської бібліотеки. Вперше його було представлено широкому загалу у 2010 році, після реставрації.  Минулого місяця Британська бібліотека оцифрувала книгу.
 
 
Знадобилося кілька людей, щоб перемістити книгу і прикріпити старовинне видання на спеціальний стенд. Аби зробити фотографії сторінок та оцифрувати атлас, витратили декілька днів. Тепер кожну з карт можна переглянути онлайн на сайті Британської бібліотеки за цим посиланням. Переглянути  відео, як відбувався процес оцифровки, можна тут.
 
Колекцію з 39-ти карт із зображенням континентів та окремих держав королю Карлу II подарував голландський продавець цукру Йоганном Кленке (1620-1672) в надії отримати вигідні торгові угоди з Англією. Книга карт згодом була додана до найцінніших речей короля і залишалася в колекції королівського майна протягом 150 років.
 
 
Атлас сягає 1,75 метри у висоту і 1,9 метра в ширину у відкритому вигляді. Протягом понад трьох століть він був відомий як найбільша книга у світі, лише п’ять років тому австралійське видавництво «Millennium House» видало «Earth Platinum» («Атлас Землі Платинум»), чиї розміри перевершили Атлас Кленке.
 
 
«Атлас Кленке важливий як цілісне видання, так і окремими його частинами, – сказав Том Гарпер, куратор відділу антикварних карт в Британській бібліотеці. – Як окремий об'єкт, його масштаб і концепція нагадують ідеї епохи Відродження про символічну владу книги, яка містила знання всього світу».
 
 
 
Вам може бути цікаво
Дорж Бату: Я знайшов в Україні справжнє суспільство, де поважають одне одного
Ілларіон Павлюк: Ідеальний фантастичний світ – той, в який читач здатен повірити
Ірина Славінська: «Перед кожним із нас уявне трюмо – у кожному з дзеркал ми трохи інші, це наші запасні життя»
«Схожість подій – це нормально для всього пострадянського простору, з якого ми всі вийшли», – Рімантас Кміта
Ольга Герасим`юк: «Немає минулого, майбутнього і сьогодення»
Арундаті Рой: «Завдання письменника – якомога глибше пізнати світ»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати