0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Винаходи, які передбачили письменники

Більшість речей, без яких ми сьогодні не можемо уявити наш світ, колись були лише вигадкою. І, що найцікавіше, багато з них вигадали саме письменники, а не науковці. Атомна бомба, підводний човен чи смартфон... А які ще технічні досягнення сучасного світу перебачили літератори?

iPad

Ще у 1968 році Артур Кларк у циклі творів «Космічна Одіссея» вручив своїм персонажам так звані «Newspad» - планшети, властивості яких сьогодні мають iPad. Щоправда, за версією Кларка цей планшет був призначений лише для перегляду газет.

Відеоігри

Той же письменник Артур Кларк передбачив ще один винахід людства у своєму романі «Місто та зірки» (1956 рік)  – ігри у віртуальній реальності. Перші відеоігри були запущені лише через 2 роки.

Танки

У своєму фантастичному оповіданні «Земля броненосців» Герберт Уеллс описав сцену бою, у якій була задіяна подібна до сучасних танків техніка «у вигляді велетенської незграбної комахи – жука, розміром, як крейсер» . Твір був завершений  1903 року, а перший танк зібрали у 1916-му.

Автоматичні двері

Сьогодні не можливо уявити великі супермаркети, які не мають автоматичних дверей.  Понад 115 років тому Герберт Уеллс у романі «Коли сплячий прокидається» описав двері, що реагують на рух. Правда, у варіанті Уеллса ці двері були частиною стіни, відкривалися вгору та більше нагадували жалюзі.

Атомна бомба

Ще один військовий «винахід» Уеллса – атомні бомби. У творі «Звільнений світ» 1914 року він описав їхню роботу на основі принципу розщеплення атомів.

Навушники-втулки

Цей винахід людства описав у своєму романі «451 градус за Фаренгейтом» Рей Бредбері. «А у вухах - манюсінькі «черепашки», радіоприймачі-втулки завбільшки як наперсток, і океан електронних звуків - музика й голоси, музика й голоси - виплескується на береги її безсонного мозку», - писав Бредбері ще у 1950 році.

Відео-чат

Вперше трансляція відео на відстані відбулась 1964 року, а Skape з`явився лише 12 років тому. Але ще у далекому 1911 році американський письменник та видавець  Х'юго Ґернсбек у романі «Ральф 124C 41+» описав відео-чат, функції якого сьогодні є у багатьох програмах та соціальних мережах.

Радар

У тому ж романі Х'юго Ґернсбек презентував громадськості ідею ще одного пристрою, здатного визначити місцеположення об`єкта залежно від його радіохвиль – радар.

Підводні човни

Жулю Верну, який у своєму творі «20 тисяч льє під водою» (1869 рік) представив читачам підводний човен  «Наутілус», належить не стільки передбачення цього винаходу (перший підводний човен з`явився значно раніше), а  гіпотеза щодо ролі субмарини у військовій справі.

 

 

 

Вам може бути цікаво
Дивні, але захопливі: 3 книжки, від яких неможливо відірватись
(Не)ідеальні люди в ідеальному світі: рецензія на книгу Елізабет Ґілберт «Місто дівчат»
Ганна Лелів про віру в себе і «928 миль від дому»
Топ-5 книг від Наталі Іваничук
Одеська книгарня-кав`ярня Старого Лева не працюватиме 8-11 червня
Онлайн-презентація збірки Анни Малігон «Розарій»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати