0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Валерій Пекар про книгу Михайла Винницького «Український Майдан, російська війна»
Український підприємець, публіцист, викладач і громадський діяч Валерій Пекар ділиться враженнями про книгу Михайла Винницького «Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності».

***

Ця довгоочікувана книга — перше професійне історичне та соціологічне дослідження Революції Гідності (Євромайдану). У минулі роки вийшло чимало збірок спогадів учасників подій та журналістських публіцистичних описів, але дотепер бракувало видання, яке би розклало по поличках всі події, їхні рушійні сили, причини та наслідки у короткотривалому та довготривалому вимірах.
 
Це український переклад з англійської книги автора, що вийшла позаминулого року. Вона стала важливим інструментом активного спростування двох найбільш поширених у світі наративів про Революцію Гідності: теорії, що Україна стала лише полем протистояння між Заходом та Росією (таке пояснення відкидає будь-яку свободу волі українців, які виглядають пішаками у грі супердержав), та теорії, що причиною подій став історичний розкол між «двома Українами» (цієї позиції тримаються ідейні нащадки Гантінгтона, яким кортить довести, що Україна не може існувати).
 
Книга складається з двох частин. Перша частина, Хроніка, подає детальний аналіз перебігу подій, починаючи з передумов і завершуючи російським вторгненням, а також українськими реформами та іншими суспільними явищами, що сталися до написання книги (2018). Хоча автор був учасником і свідком подій, вперше вони подані не фрагментарно, а послідовно й у взаємозв’язку.
 
Друга частина, Аналіз, осмислює події, що розпочалися у листопаді 2013 (і ще не завершилися, вони продовжують розгортатися нині) як троїсту революцію: національну, буржуазну (економічну) та постмодерну (ціннісну). Революцію Гідності не можна адекватно описати, нехтуючи будь-яким із цих трьох вимірів. Лише інтегральний погляд дозволяє зрозуміти, чому все сталося саме так, чи могли бути інші сценарії і що буде далі.
 
Але автор на цьому не зупиняється і стверджує: українські події стали першою ластівкою великих соціально-політичних зрушень, масштаб і значення яких виходять далеко за межі нашої країни.
 
 
Вам може бути цікаво
Уроки виживання американського підлітка в Україні: рецензія на книгу Наді Білої «Ел і Ева»
The New York Times про книгу «Безутішні» Кадзуо Ішіґуро
«Мозаїка спогадів». Уривок із книги Святослава Максимчука
«Одновітрильний дім» Василя Махна: онлайн-презентація книжки
Хто така «Ідеальна незнайомка»: нуарний детектив чи заплутаний трилер?
«Нові кавові правила»: обговорюємо новинку й дегустуємо каву
stary_lev Стежити
дописів читачів