0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Ті, що дивують та надихають
Нещодавно книжкову родину Старого Лева збагатило особливе поповнення – яскраві мінібіографії для дітей «Марі Кюрі» і «Леонардо да Вінчі». Обидва видання належать до нон-фікшн серії «Маленькі історії Великих Людей», присвяченої найвидатнішим історичним постатям із усього світу: Фернан Магеллан, Анна Франк, Нельсон Мандела, Фріда Кало, Амелія Ергарт, Чарльз Дарвін… Авторкою серії є відома британська письменниця, володарка низки нагород Ізабель Томас, творчий доробок котрої налічує близько 150 науково-популярних і художніх книг для дітей та підлітків.
 
 
 
Її відкриття назавжди змінили фізику, хімію, медицину, археологію, палеонтологію та геологію. Вона стала першою жінкою у Європі, що здобула докторський ступінь із фізики, першою жінкою-професоркою в історії паризького університету Сорбонна, як і першою жінкою-лауреаткою Нобелівської премії (1903). Вона дотепер залишається єдиною жінкою в світі, яка отримала дві Нобелівські премії (1911)… Знайомтесь, Марія Кюрі, чиї обдарованість, допитливість, працелюбність, затятість і, без сумніву, невичерпна жага прислужитись людству вражатимуть й надихатимуть завжди.
 
 
Марія була наймолодшою, п’ятою, дитиною у незаможній родині вчителів Склодовських. У російській Польщі жінки не мали права на вищу освіту, тож здобувати її дівчині довелося підпільно – у так званому «рухомому університеті» Варшави. Живучи і працюючи у Франції, Марі разом із чоловіком П’єром Кюрі відкрила два нові хімічні елементи – полоній та радій, придумала слово «радіоактивний», а під час Першої світової війни створила «флот» вантажівок із вбудованим рентгенівським обладнанням, які називали «маленькими кюрі».  «Я належу до тих, хто вважає, що наука приховує у собі неймовірну красу. Науковець у своїй лабораторії є не лише лаборантом. Він також є дитиною перед природним явищем, що захоплює його, неначе казка», – писала Марія в одному зі своїх численних блокнотів (вони, до речі, ще досі настільки радіоактивні, що їх зберігають у спеціальному ящику, обшитому свинцем!). Власне і цю книжку – зручного формату, у промовистому «фізико-хімічному» декорі, з оригінальними малюнками у яскравій триколірній гамі – можна порівняти з нотатником-путівником, що містить найцікавіші та найвагоміші факти з життя направду Великої Науковиці.
 
 
«Життя – складне. Ну і що? Ми повинні бути наполегливими і насамперед впевненими в собі. Маємо вірити в те, що кожен із нас має дар, його лише потрібно розкрити», – і з цим висловлюванням Марі Кюрі теж неможливо не погодитись.
 
 
 
Художник, математик, архітектор, військовий інженер, скульптор, письменник, музикант… Неймовірний винахідник, чиї ідеї та здатність зрозуміти істину випереджували свій час на сотні років, а креслення біля 400 (!) придуманих машин настільки детальні, що їх можна збудувати навіть сьогодні. Він став знаменитістю ще за життя та був відомим зокрема як невиправний… прокрастинатор: «На жаль, цей чоловік нічого не зробить. Ще не почавши роботу, він уже думає, як її закінчити», – так Папа Лев Х висловлювався про митця, різнобічність талантів котрого і завоювали йому звання Генія епохи Відродження. Це – Леонардо да Вінчі, людина, яка ніколи не переставала ставити запитання і шукати відповіді на них.
 
 
Що таке чхання й позіхання, які м’язи піднімають ніздрі, а які – розширюють та звужують зіниці, чому обидва ока рухаються синхронно? Леонардо не отримував знання з книжок, оскільки не вмів читати латиною. Він вивчав живі істоти, зображуючи їх, і саме завдяки малюванню створював різноманітні машини та пристрої, сподіваючись зімітувати природу, адже «художник – це володар усіх людей і предметів». Фреска «Тайна вечеря», портрет «Мона Ліза», картини «Мадонна в скелях» та «Іван Хреститель»… До наших днів вціліло лише декілька робіт да Вінчі, однак збереглося майже 600 ескізів й малюнків серед записників, що налічують біля 7000 (!) сторінок.
 
 
…Іноді генії досягають найбільших результатів, коли вони найменше працюють. Чи не в цьому й полягав секрет Великого Леонардо да Вінчі Підморгує?
 
 
 
Вам може бути цікаво
Презентація-дискусія «Мости замість стін. Що об’єднує українців?» у Львові
Даруємо знижку на книжку тижня: «Не бійся монстриків»
Олег Сенцов: Ув`язнення розвинуло мене як письменника, але не сформувало
Фінн-Олє Гайнріх: Завдання письменника — торкатися непростих тем, які хочеться оминути у власному житті
Арт-студія «Аґрафка»: Прокладати містки між епохами ілюстрацією – найцікавіше завдання
Ніколя Матьє: «Діти їхні» — роман, що став книгою поколінь
stary_lev Стежити
дописів читачів