0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Послання Курта Воннеґута випускникам шкіл
 
Курт Воннеґут  - відомий американський письменник, якого вважають одним з найвизначніших фантастів ХХ століття. У 1995 році Курт Воннеґут виголосив промову перед випускниками Массачусетського університету*. Його слова досі залишаються актуальними. Читаймо, надихаймось! 
 
«Шановні випускники, користуйтесь сонцезахисним кремом!
 
Якби я міг дати вам тільки одну пораду на майбутнє, вона була б якраз про сонцезахисні креми. Їхня користь була доведена вченими, у той час, коли інші мої рекомендації не мають надійнішого ґрунту, аніж власний хаотичний досвід. Ось ці поради:
 
Насолоджуйтесь силою і красою своєї юності; поки життя вам не подобається, воно проходить. Повірте мені, через 20 років ви подивитеся на свої фотографії й пізнаєте почуття, яке ви зараз не в змозі зрозуміти. Скільки можливостей було відкрито перед вами, і як же казково ви насправді виглядали. Ви не так багато важите, як вам здається.
 
Не хвилюйтесь про майбутнє. Або добре, хвилюйтесь, але знайте, що ці переживання  так само ефективні, як спроба вирішити алгебраїчне рівняння за допомогою пережовування жувальної гумки. Реальними неприємностями у вашому житті є події, які ніколи не турбували ваш неспокійний розум, такі, наприклад, що трапляються несподівано о 4 годині ночі у який-небудь звичайний вівторок.
 
Щодня робіть щось з того, що вас лякає.
 
Співайте.
 
Ставтеся дбайливо до сердець інших людей.
 
Не миріться з тими, хто байдужий до вашого серця.
 
Не забувайте чистити зуби.
 
Не витрачайте час на заздрість. Іноді ви попереду, іноді - позаду, перегони довгі, й, врешті-решт, ви змагаєтесь тільки з самими собою.
 
Пам'ятайте компліменти, які ви отримуєте, але забувайте образи. І якщо ви досягнете успіху в цьому, то скажіть мені, як ви це зробили.
 
Зберігайте ваші старі любовні листи, викидайте старі банківські виписки.
 
Періодично підтягуйтеся.
 
Не відчувайте себе винними, якщо не знаєте, що хочете робити з вашим життям. Найцікавіші люди з тих, кого я знаю, у 22 роки не уявляли, як хочуть прожити своє життя. До того ж деякі з найбільш цікавих мені знайомих сорокарічних досі цього не знають.
 
Вживайте кальцій. Дбайливо ставитеся до своїх колін, вам їх бракуватиме, коли вони вийдуть з ладу.
 
Можливо ви одружитесь, можливо й ні. Можливо у вас будуть діти, можливо не буде. Може ви розлучитеся у сорок років, а може танцюватимете танець маленьких каченят на сімдесят п'ятій річниці свого весілля. Що б ви не робили, не хваліть себе занадто багато, але й не сваріть теж. Ваш вибір, як і у всіх інших, на половину випадковий.
 
Насолоджуйтесь своїм тілом, використовуйте його, як тільки можете, і не бійтеся того, що інші люди думають про це. Тіло - це найпрекрасніший інструмент, яким ви коли-небудь будете володіти.
 
Танцюйте, навіть якщо вам ніде цього робити, окрім вашої вітальні.
 
І, будь ласка, не читайте журнали про красиве життя, вони тільки змусять вас почувати себе огидно.
 
Будьте добрі зі своїми братами та сестрами, вони ваш найміцніших зв'язок із минулим. І саме вони, скоріше за все, будуть поруч із вами у майбутньому.
 
Зрозумійте, що друзі приходять і йдуть, але кількох найкращих потрібно триматися. Докладайте всіх зусиль, щоб подолати розриви у географії і в житті, адже чим старшими ви стаєте, тим більше вам будуть потрібні люди, яких ви знали в молодості.
 
Поживіть трохи у Москві, але покиньте її, перш ніж вона зробить вас твердими. Поживіть трохи на острові Балі, але залишіть його, перш ніж він зробить вас м'якими. І, взагалі, подорожуйте.
 
Прийміть кілька постійних істин: ціни будуть рости, політики будуть зраджувати своїм дружинам. Ви теж старітимете, і, коли постарієте, будете фантазувати, що у вашій молодості ціни були помірними, політики – благородними, а діти поважали старших.
 
До речі, шануйте старших, ви ніколи не знаєте, коли вони підуть назавжди.
 
Не сподівайтеся, що хтось буде забезпечувати вас. Можливо, ви маєте свій інвестиційний фонд, може, у вас є багатий чоловік або дружина, але ви ніколи не знаєте, коли кожен з них може покинути вас.
 
Не експериментуйте занадто багато з вашим волоссям, бо до того часу, коли вам виповниться сорок, воно буде виглядати на вісімдесят п'ять.
 
Всі ми коли-небудь підемо, але важливо протриматися до кінця, вірячи у щось. І це найважче, бо здається, що немає нічого такого, у що дійсно варто вірити.
 
Ось такі поради, шановні випускники. Але будьте обережними і терплячими з тими, хто вам їх дає, адже порада - це форма ностальгії, це спосіб вивудження минулого зі сміттєвої купи, зафарбовування свіжими фарбами неприємних моментів і перероблення їх на щось більш цінне, ніж воно було. Але те, що сонцезахисні креми дійсно рятують вашу шкіру від опіків, доведено вченими, тож що сміливо користуйтеся ними».
 
*За іншими джерелами, Курт Воннеґут не був автором цієї промови.  
 
Вам може бути цікаво
Ти тут, Боже? Це я, Маргарет
Блум Джуді
Ківі Ківі
10 (з хвостиком) фактів про Галину Вдовиченко
Розпродаж до -70%
Ерік (колекція)
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Чудовий текст, і дуже правильні поради, але автор не Курт Воннегут. Тут є деякі деталі про походження тексту http://blog.pershyn.name/2010/04/blog-post.html Вибачайте за занудство :)
27-05-2016 14:01 |
Avatar
Старий Лев
Дякуємо за коментар. Різні джерела подають різних авторів. Ми додали до матеріалу уточнення.
27-05-2016 16:07 |