0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Незвичайні бібліотеки світу
Бібліотека - те місце, де зберігається весь скарб світової літератури. Тут панує атмосфера тиші і гармонії з книгою. Пропонуємо вашій увазі десять незвичайних бібліотек світу.
 
 
Бібліотека містечка Веннесла створена у 2009-му. І вже за перші роки свого існування змогла увійти в туристичні маршрути як одне з визначних місць Норвегії. Головна особливість бібліотеки - її дизайн. 27 дерев'яних ребер, на яких тримається конструкція, відіграють окрім естетичної функції ще й практичну - вони слугують нішами для книг. Також у бібліотеці проводять різноманітні заходи та концерти.
 
    
 
Бібліотека Конгресу США у Вашингтоні є однією з найбільших в країні. Була створена у 1800 році і після кількох пожеж модернізована у 1897-му. Дані цієї бібліотеки вражають: понад 132 млн. примірників книг, більше 470 мов, близько 5 млн. карт та 1 млн. назв періодики газет. Бібліотека має власну електростанцію та ліфти для книг, автоматизовану систему пошуку видань. І все це прикрашають розкішні фасади будівель.
 
   
 
Швейцарська бібліотека абатства Санкт-Галлен вважається найстарішою бібліотекою світу, бо була створена при монастирі ще у 612 році. В будівлі, оздобленій у стилі рококо, зберігаються більше 160 тисяч давніх рукописів та їх оцифрованих аналогів.
 
   
 
Громадська бібліотека Стокгольму, створена у 1928 році, є першою у Швеції бібліотекою, де вся інформація знаходиться у вільному доступі. Будівля бібліотеки нагадує високий циліндр, оздоблений у притаманному країні шведському класичному стилі.
 
   
 
Вхід французької бібліотеки «Mejanes» у містечку Екс-ан-Провансе прикрашають гігантські книги. Колись у цій будівлі виготовляли сірники, а зараз тут книгосховище, де зберігають рідкісні рукописи XVIII століття.
 
 
Читальний зал Британського музею був відкритий у 1857 році. Тут надзвичайно екстравагантний інтер’єр: круглий стіл в центрі куполоподібного залу, який оточують стенди з книгами.
 
 
Одним з обов’язкових для огляду місць у Ріо-де-Женейро є бібліотека під назвою «Королівський кабінет португальської літератури». Саме тут, у будівлі ХІХ століття, зберігаються книги часів вигнання португальської королівської родини.
 
   
 
Однією з найкрасивіших бібліотек світу вважають Австрійську Національну бібліотеку у Відні. Вона, окрім розкішного оформлення, знана великою колекцією рідкісних книг, серед яких, наприклад, книги Фрідріха ІІІ.
 
   
 
Центральна бібліотека в Лос-Анджелесі здобула славу окультивного місця завдяки своєму інтер’єру. Тут є зал, дизайн якого нагадує масонську ложу, а велика люстра, оздоблена знаками зодіаку, лише підкреслює атмосферу.
 
 
Королівська бібліотека Данії відома своїм великим архівом давніх документів та книг. Окрім того, окрасою бібліотеки є саме приміщення: скляні конструкції будівлі виконані у сучасному стилі й цим самим зацікавлюють читачів.
 
    
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Екскаватори можуть все і навіть більше, або Великі пригоди маленького Еки
Київ та Одеса запрошують левенят на дитячі суботи
Склади своїх єдинорогів
Афини
Власенко Власта
«Клара і Сонце» Кадзуо Ішіґуро – у довгому списку Букерівської премії
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
А ще бібліотека в Умео, Швеція
13-11-2017 15:09 |
Avatar
Старий Лев
Дякуємо за доповнення!
13-11-2017 15:04 |