0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Найвідоміші годинники у літературі, кіно та художньому мистецтві
 
Вчора стрілки годинників перевели на годину назад, то ж можна сказати, що тепер ми усі живимо трохи у казці - на годину у минулому:) Пропонуємо Вам перелік найвідоміших годинників у світовій культурі.
 
«Аліса в Країні Див» Льюїса Керрола
 
Білий Кролик у дитячій казці Льюїса Керролла «Аліса в Країні Див» одержимий плином часу, він постійно дивиться на кишеньковий годинник та каже: «Ох, бідні мої вушка! Мої вусики! Як же я запізнююсь!». У цьому ж творі зустрічаємо відомий діалог Аліси та Капелюшника про час:
 
- Якби ти знала Час так, як я, - насупився Капелюшник, - ти б цього не казала, бо Він - живий.
- Не розумію, - сказала Аліса.
- Ще б пак! - зневажливо тріпнув головою Капелюшник. - Ти ж, мабуть, із Часом ніколи й словом не перекинулася!
- Здається, ні... - обережно відповіла Аліса. - Знаю лише, що іноді неправильно його вживаю, коли пишу завдання з мови. 
- Ага! Тоді все ясно! - сказав Капелюшник. З Часом треба поводитися правильно! Бач якби ти з ним дружила, він робив би з годинником усе, що захочеш. Ось, припустімо, зараз дев'ята ранку - якраз час початку уроків, а ти береш і шепочеш Часові одне слівце - і стрілки я-ак забігають!.. Пів на другу, час обідати.
«Назад у майбутнє» 
 
Марті МакФлай потрапляє у минуле на машині часу, змайстрованій ексцентричним вченим. Не втрачаючи надію повернутися додому з 1955-го у 1985 рік, хлопець допомагає доктору Брауну полагодити машину часу. За допомогою сили блискавки, що вдаряє у годинникову вежу, Марті має змогу знову подорожувати у часі. Навряд чи знайдеться хтось, хто не бачив, як доктор Браун висить на легендарному годиннику:) 
«Постійність пам`яті» Сальвадора Далі
 
Однією з найбільш впізнаваних робіт Далі є його сюрреалістична картина «Постійність пам`яті», на якій зображено, як плавляться кишенькові годинники. Так Далі показує швидкоплинність часу.  Помаранчевий годинник у лівому нижньому кутку покритий мурахами, які в картинах Далі є символом розпаду.
«1984» Джорджа Орвелла 
 
«Був квітневий день, сонячний і холодний. Годинники пробили тринадцяту годину».  Перше речення роману-антиутопії  «1984» Джорджа Орвелла є одним з найвідоміших початків твору у світовій літературі.
 
«Попелюшка»
 
Час фігурує у багатьох казках, серед яких і «Попелюшка». Коли годинник проб'є північ, заклинання, яке наклала добра хрещена фея, зникне, і Попелюшка, замість чарівної бальної сукні, залишиться у лахмітті, а її карета перетвориться на гарбуз. Ми навряд чи знайдемо інший «літературний» годинник, який грає таку важливу роль у сюжеті  твору.  
«Великі сподівання» Чарльза Діккенса
 
Після того, як наречений покинув міс Гевішем, усі годинники в її будинку зупинилися. З того часу усі вони показували за двадцять хвилин дев'яту - час, коли вона отримала лист відмови від її нареченого у день їхнього весілля. Словом, моторошна історія з моторошними годинниками…
«День бабака»
 
Комедія, знята за мотивами історії  Денні Рубіна, у свій час була шалено популярною. У цьому класичному фільмі дев'яностих актор Білл Мюррей грає Філа - телеведучого, якому доводиться переживати один і той самий день знову і знову. Щоранку, рівно о 6:00 Дня бабака, він прокидається під будильник,  і кожного разу Філ намагається розтрощити його. Але з цього нічого не виходить, бо наступного ранку будильник виявляється цілісінькім і починається новий-старий день, кожну секунду якого Філ вже знає напам’ять…
 
 
 
Вам може бути цікаво
Роман Саллі Руні «Нормальні люди» вийде українською у «Видавництві Старого Лева»!
Що відчувати, читаючи «Оптику Бога»
Книжковий 2020. Що чекати від Старого Лева (доросла література)
Вірш дня. Григорій Чубай
Створять серіал за циклом книг «Варта» Террі Пратчетта
«До краси» Давіда Фоенкіноса: літературна елегантність та культурна автентичність
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати