0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Лист Роальда Дала письменнику-початківцю
 
Роальд Дал – один з найвідоміших письменників Англії, норвежець за походженням, автор  «Чарлі і шоколадної фабрики», «Матильди» та багатьох інших творів. Дал здобув популярність саме завдяки книжкам для дітей, але мав також і твори для дорослих. Власне, коли йшла мова про дорослих, письменник не жалів «міцного» слова.
 
Далу, як відомому літератору, дуже часто надсилали твори на рецензування. У старшому віці письменник став досить дратівливим, то ж у своїх відповідях авторам-початківцям не примушував себе добирати слова. Коли у 1980 році сімнадцятирічний Джей Вільямс надіслав Далу свій твір, хлопець не очікував отримати відповідь. Але таки отримав, і цей лист його спантеличив:
 
«Дорогий Джей,
 
Ви занадто багато мене просите. Ви повинні розуміти, що я отримую жахливу кількість таких листів, і ви не можете очікувати, що я відповім вам. Для вас має бути очевидним, якою є роль короткої прози в сучасній літературі. А вона велика. Перш за все, вивчіть американську творчість в жанрах короткої прози, наприклад твори О.Генрі, Готорна чи По, і багато-багато інших.
 
Якщо Ви хочете будь-яку пораду від мене - про це страшенно багато написано у різних англійських журналах, починаючи з лютневого номеру Vogue 1979 року …
 
Я прочитав Ваш твір.  Не думаю, що він  поганий, але Ви повинні перестати використовувати так багато прикметників. Вивчіть Хемінгуея, особливо його ранні роботи, навчіться писати короткі речення і уникати всіх цих бридких прикметників. Очевидно, що краще сказати «Вона була високою дівчиною з грудьми», ніж «Вона була високою дівчиною з добре сформованими, випнутими грудьми» - або яку-небудь подібну дурницю. Перше речення і так говорить про все це.
З повагою, Роальд Дал»      
  
Як пізніше зізнався Джей Вільямс, лист іменитого письменника його розчарував, але став і гарним уроком. Нещодавно, після 30-ти років журналістської роботи, Вільямс знайшов того старого листа від Дала та опублікував його у Твіттері. Публікація зібрала величезну кількість відгуків та була помічена музеєм Роальда Дала.
 
- Такі листи були дуже характерними для письменника, коли він листувався з літераторами-початківцями, - коментує Рейчел Уайт, менеджер колекції та архіву музею. -  Але вони надзвичайно різко контрастують з величезною кількістю листів, які Дал писав своїм маленьким читачам. Зазвичай, листи дітям починалися так: «Привіт, чудова Ідо, і усі діти в твоєму класі…».
 
Інші поради від письменника можна знайти на  офіційному сайті 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Тест. Неймовірні факти та трішки вигадок про #Наших
Коко, Кірі та різні дива!
Огляд книги «Як нагодувати диктатора» Вітольда Шабловського: спогади кухарів диктаторів ХХ століття
Книжки-товстунці для відпустки
«Видавництво Старого Лева» – у журі конкурсу Unpublished Picturebook Showcase 2020
Перший повнометражний фільм про Туве Янссон презентують у 2020 році
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати