0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Літній відпочинок письменників: Мадрид, Стокгольм та...Криворівня!
Хоч цьогоріч поїздки до багатьох країн довелося відмінити, ніщо ж не заважає будувати плани на майбутнє, правда? Давайте у найспекотніший період літа згадаємо улюблені місця відпочинку відомих письменників. Адже, можливо, незабаром таки саме вам вдасться відвідати улюблений іспанський бар Гемінґвея чи побувати на острові авторки легендарних мумі-тролів. Зрештою, навіть у наших Карпатах є місце, де митці обожнювали проводити літо. І воно зовсім близько.

 

МІСТЕР УСМІШКА І КРИМСЬКИЙ ПЛЯЖ

Українські письменники в першій половині минулого століття любили відпочивати в горах або на морі. «Містер Усмішка» української літератури – Остап Вишня – належав до другої категорії. Влітку 1924 року він відпочивав у Криму. Хоча слово «відпочивав» доволі суперечливе у контексті цього автора. Навіть на кримських пляжах Остап Вишня багато писав. Він постійно працював над матеріалами в газети і над новими творами. Результатом відпочинку письменника стала книга «Вишневі усмішки кримські». Збірка стала надзвичайно популярною, її кілька разів перевидавали, а в газеті «Українські щоденні вісті» надрукували таке оголошення: «Хочете знати про Крим і досхочу насміятися – замовте книжку “Кримські усмішки”, яку написав О. Вишня, найбільший на світі фейлетоніст-гуморист».

Колись і ми зможемо знову відвідати кримські пляжі, на яких і про які писав Остап Вишня. А поки такої можливості немає, можемо про Крим читати. Щоправда, наразі літературу із присмаком втрати і ностальгії: щемливу поезію Світлани Поваляєвої із книги «Після Криму», репортажі Наталі Гуменюк «Загублений острів» чи збірку поезії та прози «Кримський інжир», але головне зачитуватись із почуттям надії і думкою про теплий кримський вітерець.
 

ДВІ ЛЮБОВІ ТУВЕ ЯНССОН

Повідомити,
коли з'явиться
Ми повідомимо Вас коли з'явиться цей товар на Вашу електронну пошту!
Авторка відомих у всьому світі книг про мумі-тролів Туве Янссон також була закохана в море. У спогадах про своє дитинство письменниця розповідає, як любила проводити літо у бабусі неподалік Стокгольму. Море починалось недалеко від їхнього дому, і Туве гралась з іншими дітьми, слухаючи шум прибою.
 
Любов до відпочинку біля моря Янссон зберегла і в старшому віці. Коли її твори стали надзвичайно популярними, а сама авторка – однією з найбагатших жінок Фінляндії, письменниця придбала безлюдний острів Кловхарун і побудувала там літню резиденцію. Впродовж багатьох років Янссон разом зі своєю супутницею Тууліккі Пієтіля кожне літо проводили на острові.
 
Письменниця відпочивала в товаристві коханої людини та улюбленого з дитинства моря. Саме ці дві любові Туве Янссон робили її щасливою. Аж у 1995 році пара вирішила не їздити на острів через проблеми зі здоров’ям.
 
Якщо ми вже заговорили про Туве Янссон…Ви знали, що її першим мумі-тролем був Кант? Так, той самий філософ Іммануїл Кант! Колись, після суперечки з братом щодо вчення Канта, Туве намалювала на філософа карикатуру, яку назвала найбільш негарним створінням у світі. Ця карикатура стала першим мумі-тролем, і так почалась історія цих казкових істот. 

HEMINGWAY SPECIAL

Улюбленою країною для відпочинку в Ернеста Гемінґвея була, звісно ж, Іспанія. Саме після поїздки в «країну вогняного фламенко» він написав роман «Фієста. І сонце сходить»
 
«
Ернесто» був у захопленні від краєвидів, темпераментних і пристрасних іспанок та від кориди. Після першої поїздки в країну басків, Гем ще не раз повертався. Відпочивати в цій країні. Писати про цю країну.


Особливу любов Папа (як називали його в Іспанії) відчував до Мадриду. Він часто приїжджав у столицю відпочивати, мав улюблений бар – «Museo Chicote», який знаходиться за адресою Calle Gran Via, 12 – та улюблене місце для прогулянок – Мадридський ботанічний сад.

«Коли пізнаєш Мадрид краще, то виявляється, що це найбільш іспанське місто з усіх...Тільки в Мадриді ви відчуєте справжню суть Іспанії».
Уривок з книги «Смерть пополудні»
 
До речі, саме в Іспанії в честь Гемінґвея назвали коктейль. Письменник любив пити дайкірі, але цей напій містив цукор. Спеціально для Гема, який хворів на діабет, коктейль готували без цукру, з соком лайма, грейпфрута і лікером Мараскино. Новий напій назвали Hemingway special, і він належить до офіційних напоїв Міжнародної асоціації барменів.
 

ЕЛЕМЕНТАРНО, АРТУР!

 
Де любив відпочивати шотландець Артур Конан Дойл? Правильно, у Швейцарії. Письменник із дружиною відпочивали у Майрінґені, де мали будинок. Природа цієї країни просто захоплювала творця легендарного Шерлока Голмса. Захоплювала настільки, що письменник відтворив її у своїх творах. Знаменитий Рейхенбахський водоспад, біля якого відбулась битва між Шерлоком Голмсом та професором Моріарті, знаходиться саме в Майрінґені. Побачивши водоспад уперше, Артур Конан Дойл сказав, що Шерлок повинен померти саме в цьому місці.

Через сто років після подій «Останньої справи Голмса», у 1991 році, на оглядовому майданчику біля водоспаду встановили пам’ятну таблицю на згадку про цю подію. Також щороку 4 травня (у день битви) в Майрінґені проходить фестиваль Шерлока Голмса. Прихильники Голмса приїжджають до Рейхенбахського водоспаду, щоб відтворити вирішальний бій з головним лиходієм. 
 

КРИВОРІВНЯ ВІД А ДО Я

 
Знову повертаючись до українських письменників, треба згадати авторів, які обожнювали літні гори. А такі письменники мали навіть своєрідний туристичний центр! У карпатському селі Криворівні відпочивали Гнат Хоткевич, Леся Українка, Василь Стефаник, Марко Черемшина, Михайло Грушевський. Та чи не найбільше гуцульське село полюбилося Іванові Франкові.
Повідомити,
коли з'явиться
Ми повідомимо Вас коли з'явиться цей товар на Вашу електронну пошту!
 
«Каменяр» і «Пророк»Франко під час свого відпочинку проводив час як звичайний гуцул. Письменник рано прокидався, ходив у ліс по гриби, часто ловив рибу, спілкувався з людьми. Коли приїжджав у Криворівню (а приїжджав він дуже часто), то знімав кімнату в когось із селян. Згодом Франка у селі всі знали, радо приймали і завжди чекали на черговий приїзд письменника. У спогадах тогочасного місцевого священника можна прочитати, як одного разу на недільне богослужіння до церкви прийшли Іван Франко та Михайло Грушевський. Обидва науковці стали поруч з іншими людьми й разом молились, а селяни потім ще довго про це говорили.
 
Зараз у Криворівні є музей Франка, а в творчому доробку самого письменника – багато творів, написаних в цьому селі. Зокрема і над відомим «Захаром Беркутом» він працював також у Криворівні.
 
Зрештою, не тільки літній відпочинок Івана Франка є цікавою і не надто відомою для нас темою. В особистості письменника іще багато сторін, які розповідають про нього по-новому. Книга-абетка Богдана і Наталі Тихолозів «Франко від А до Я» розповідає одразу про 33 такі сторони. 
 

(БОНУС) ОСТРОВИ ФІДЕЛЯ 

 
За розмахом і вартістю відпочинку ніхто з попередніх героїв не зрівняється з цим чоловіком. Багаторічний диктатор Куби Фідель Кастро любив відпочивати розкішно і в таємниці від усіх. 
 
Кілька років тому колишній охоронець Фіделя видав мемуари, де розповів про його подвійне життя. У книзі розповідається і про таємні особисті острови, на яких диктатор відпочивав, й існування яких суворо приховував.

Два острови Фіделя були з’єднані великим мостом. Кастро зазвичай прилітав на острови літаком, пересувався між ними дорогою автівкою, плавав у басейні та джакузі, розважався з коханками і рибалив. Та навіть це не передає всієї любові Фіделя до розкішного відпочинку, адже окрім двох островів диктатор мав також резиденції в кожній з провінцій Куби.
 
А от чим Кастро, а також іще чотири диктатори харчувались, можемо уже прочитати в книзі Вітольда Шабловського «Як нагодувати диктатора», яка щойно надійшла в продаж.
 
 
Вам може бути цікаво
«Нью-йоркська трилогія» Пола Остера. Рецензія на книгу
Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Слідство під час канікул
Великодня історія
Кляйнерт Наталія
Тест. Тренуємо мозок: головоломки та неймовірні факти
Таємниці популярності книг Кім Слейтер, або Чому важливо ніколи не здаватися
stary_lev Стежити
дописів читачів