0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
«Коротка історія семи вбивств». Книгарня «Є» рекомендує!
На сторінках свого роману «Коротка історія семи вбивств» ямайський зірвиголова Марлон Джеймс створив оригінальний коктейль з брутального «тарантинівського» сюжету, похмурого життя кримінальних районів Кінгстона 70-х та лютого сленгу із лайкою навпереміш. Цим і забезпечив роману неймовірну популярність та Букерівську премію. Що скажете, подужаєте? А поки ви роздумуєте, улюблені культурні менеджери Книгарні «Є» вже прочитали роман Джеймса та готові поділитися з вами своїми враженнями.
 
 
Галина Сафроньєва,
координаторка регіональних культурних програм мережі Книгарень «Є»
 
Навіщо читати «Коротку історію семи вбивств»? Коли в Книгарні «Є» ви підійдете до стелажа і побачите товстелезну, важкезну книжку, заголовок якої вас заінтригує, але товщина налякає, — не бійтеся. Ви не прогадаєте. Це видання треба поглинати повільно, вдумливо, смакуючи кожною сторінкою. Ба більше, ви будете здивовані, наскільки мало знали про Ямайку до знайомства з Марлоном Джеймсом. Адже він вам покаже свою рідну країну з усіх боків, вивертаючи назовні речі, які можуть видатися багатьом жахаючими, незбагненними; тут буде не лише «король реґі» Боб Марлі, а й розповіді про жінок, над якими знущаються, про чоловіків, які щоденно нюхають кокаїн, про дороги, якими їдуть, але не повертаються, і про те, про що прийнято мовчати. Джеймс неспроста отримав Букера три роки тому, адже це не просто роман про Ямайку 1970-1980-х, це ціла збірка життєвих доль 75 персонажів: когось вигадали, комусь просто змінили ім’я, та кожен тут стає частинкою великого пазлу, скласти який — завдання уважного читача.
 
 
Ганна Луцюк,
координаторка культурних подій Книгарні «Є» в Луцьку
 
«Коротка історія семи вбивств» – груба (у всіх сенсах) і брутальна книжка про кримінал на Ямайці, музику і Боба Марлі. Марлон Джеймс дбайливо зазначив на початку, хто є хто з персонажів, бо на 800 сторінках і з кількома десятками героїв (чи антигероїв) легко загубитися. Кожен із них щось розповідає читачу: про дитинство, життя, досвіди, вбивства, наркотики, але у всіх оповідях фігурує Співак і Ямайка. Країна в передчутті масових заворушень перед виборами: достатньо однієї іскри, щоб впорядковане беззаконня перетворилося на хаос. Але король реґі готується до концерту за мир, який має щось змінити, бо навіть «двоє, що завозять волини (зброю) в гето не знають, що їм робити відтоді, як удару завдає музика, бо музику не можна вдарити у відповідь».
 
Химерне чтиво для відпустки, складне та багатопланове, моментами схоже на бойовик, але музика і Джа трохи все врівноважують.
 
 
Юрко Матевощук,
координатор культурних подій тернопільської Книгарні «Є»
 
Роман Марлона Джеймса «Коротка історія семи вбивств» розповідає історію про спробу вбивства Боба Марлі, який готувався до концерту, і наслідки цього опісля. Але, мабуть, що більш важливо, він розповідає про історію Ямайки 1970-х і початку 80-х років, коли рушниці заполонили країну, а острів пройшов через один із найбільш визначальних моментів. З одного боку, це історія Ямайки, а з іншого – розповідь про визначальні речі для світового суспільства.
 
У книжці незвично побудована структура, що робить цю історію ще більш вражаючою і захопливою. Незважаючи на «цегляний» об'єм, читається вона досить легко і – найголовніше – залишається захоплення, що книжка не закінчується на якихось 200 сторінках, а сюжет просто розриває від поворотів та несподіванок.
 
Бахтін бачив роман як жанр поліфонії, маючи на увазі включення конкуруючих голосів. Як видається, Джеймсові ця філософія до смаку і він нею користається, навіть продовжуючи її, читач почувається в присутності багатьох голосів, які ніби змагаються наввипередки, інколи створюючи какофонію – тут якраз кайфуєш від намагання вловити та не сплутати усі розповіді героїв на початку роману. Їх безліч. І саме вони формують загальну картинку з десятків пазлів.
 
Раджу до прочитання цю книжку, адже це не просто історія –  це справжній челендж для читача!
 
 
Тетяна Чіхрай,
координаторка культурних подій рівненської Книгарні «Є»
 
Яким має бути ідеальне літо? Be happy, Ямайка і лауреат Букерівської премії. Та, зрештою, Боб Марлі, магічний реалізм та чарівна мелодія реґі лише штрихи до основної картини – громадянських заворушень на такій спокійній та вільній Ямайці. Don’t worry, не завжди спрацьовує, no cry – не вдається. Книжка стане вам близькою і не відпустить не лише до останньої сторінки, а й далеко опісля.  «Коротка історія семи вбивств» синтез усього можливого та цікавого: від різноманітних форм оповіді до мови, яка цілком відповідає стилю Ямайки та Боба Марлі, від життєвої саги до документального відтворення «майже» реальної дійсності. Проте дізнатись і зрозуміти все до кінця можна лише прочитавши «Коротку історію семи вбивств» самому. Адже такі історії створюються саме для того, щоб прийти у ваше читацьке життя, збурити його і залишити там міцний слід надовго! 
 
Вам може бути цікаво
Дитячі та підліткові книжки Старого Лева, які вийшли у лютому
«Лев’ячі розваги» в березні у львівській Книгарні-кав’ярні!
Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності
Винницький Михайло
Книгарня-кав’ярня Старого Лева на Галицькій святкує перший День народження!
Літературні подкасти, або Де говорять про книжки?
stary_lev Стежити
дописів читачів