0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Конституція гарантує: трішки про те, як кожен з нас може розвиватися
Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас,
Ціна у Спільноті Старого Лева
140 грн
дозволяє почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.
 
На сторінках своєї книжки «Я і Конституція» Лариса Денисенко Лариса, Олександр Ільков, Андрій Стельмащук та Альона Шуліма простими словами розповідають про найважливіші пункти Конституції, які повинні знати і дорослі, і малеча. Й до Дня Конституції ми публікуємо уривок з книжки – про те, як кожен з нас може розвиватися. Читаймо Підморгує
***
 
Думаю, час від часу ти літаєш у снах, мрієш, а інколи тобі здається, що кожен з нас має крила й може бути чарівницею або чарівником. Так і є. Конституція захищає наші права і свободи, отже — дозволяє почуватися вільно в своїй країні, в своїй родині, у садочку, в школі, серед інших людей. Почуватися у безпеці. Здійснювати свої мрії.
 
Не має значення, який ти є. Ти можеш сумлінно навчатися й бути тишком або ж бути допитливим бешкетником, чи поєднувати всі ці риси. Люди різні, в кожного свій ритм життя, неповторний характер, здібності, а часом і забаганки. Головне, щоби ці забаганки не шкодили іншим.
 
 
Ти можеш багато читати або ж малювати квіти. Тренуватися, але не для того, щоби неодмінно стати професійною баскетболісткою чи футболістом, а просто для себе. Можеш слухати, чого хочуть і про що мріють твої подруги і друзі, й поділяти їхні мрії.
 
Ти маєш право на помилки, а також на те, щоб тебе вислухали й почули.
 
Держава покликана створювати умови для твого розвитку, для здобуття нових знань. Ніхто не може обмежувати твій вибір. Тож перед тобою безліч можливостей: ігрові майданчики, наукові лабораторії, стадіони, бібліотеки, театри, курси іноземних мов, студії акторської майстерності, садочки, школи, віртуальні світи для навчання і дозвілля.
 
 
Ти можеш випробувати себе в будь-якому занятті, й обрати те, що найбільше припаде до душі. Можеш цікавитися усім на світі, заглиблюючись у вивчення одних речей, а до інших дотикатися лише побіжно. Поки дорослішатимеш, у тебе можуть безліч разів змінюватися смаки та потреби, але завжди має бути право вибору.
 
Якщо ж ти живеш у складних умовах, держава має докладати ще більше зусиль, аби допомогти тобі розвиватися. Бо завдяки розвитку ти можеш стати будь-ким, і те, ким саме ти станеш — це лише твій особистий вибір. Він у кожного свій. Але різними ми не лише стаємо, а й народжуємося.
 
 
Вам може бути цікаво
Як навчатися вдома з Астрокотом, Левом і дитячими письменниками
Не тільки про дощик і про сніг
Цікаві факти про Саллі Руні та її творчість
Завдання №1 — стати щасливими. Мотиваційні книжки і челенджі
«Видавництво Старого Лева» запускає гаражний розпродаж в онлайн-форматі!
Троє українців – у почесному списку Honour List 2020
stary_lev Стежити
дописів читачів