0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Книжки для маленьких науковців про великих вчених (і не тільки)
Хоча багато фізичних законів і явищ відкрито, а дивовижі можна пояснити хімічними процесами чи математичними формулами, ми продовжуємо без упину досліджувати світ. Знайомство дітлахів із наукою і вченими варто починати не з підручників, а з яскравих, дотепних книжок. Великих особистостей часто ставлять на височезний п’єдестал і вони здаються загадковими й недосяжними. Але якщо розказати про їхнє дитинство, улюблені страви чи розваги, то розумієш, що це були звичайні люди. Звісно, наполегливі, витривалі і безмежно закохані у свою справу, але водночас прості. Ми підготували добірку книжок, що прокладуть гарний старт для юних дослідників у дорослий світ науки і вчених.
 
Кирило Безкоровайний, «Моя подруга з темної матерії»
 
Коли тато вкладає спати головного героя і його сестру Соломку, то вдягає окуляри і дістає книжку. Але він не читає казок, як ви подумали, книжка й окуляри просто додають важливості, — тато розказує історії про Всесвіт. Тут часто ведуть незвичні бесіди, в сім’ї астрофізиків прийнято за обідом і вечерею, а також перед сном говорити про космос, зірки та астероїди. Сни у дітей, які полюбляють розглядати у телескопі сузір’я, незвичні як на середньостатистичних школярів.
 
Нашому юному оповідачу з книжки Кирила Безкоровайного приходить у сон дівчина з темної матерії. Так починається їхнє знайомство і дослідження космічних просторів, де хлопець дізнається нові факти про Всесвіт, а також про те, як важливо берегти друзів. В легкому форматі, з мальовничими ілюстраціями читачі і читачки відкриватимуть для себе астрофізику і таємниці космосу.
 
 
 
 
Читачі серії мінібіографій «Маленькі історії Великих Людей» зрозуміють, що навіть недосяжні на перший погляд цілі можуть стати реальними, якщо чітко йти за маршрутом і вірити у свої ідеї. Історія науковиці Марі Кюрі починається у Варшаві у великій багатодітній родині, де наука була в пошані, а в гості заходив «батько хімії» Дмитро Менделєєв.
 
Хоча в ті часи жінкам не пасувало вчитися в університетах і займатися наукою поготів, Марія змогла довести, що дівчата можуть усе, й зробила ряд значних відкриттів, отримавши вперше в історії Нобелівки дві премії та ще й у різних галузях.
 
 
 
 
 
 
 
З великим світовим генієм нас розділяє пів тисячоліття, але людство досі не припиняє захоплюватися винаходами Леонардо да Вінчі. Інженер, винахідник, архітектор, художник, скульптор — в ньому вживалося стільки талантів! Митець працював повільно і скрупульозно, робив безліч нотаток і креслень, любив повеселитися і смачно поїсти. Ізабель Томас дотепно і коротко викладає його життєвий шлях.
 
Це перша сходинка для школярів до знайомства з тим, хто змінив світ і назавжди прописаний у пам’яті.
 
 
 
 
Франсіско Хав’єр Соберон Майнеро, Моніка Берґна, «Однакові чи різні? Геноміка»
 
Що таке геноміка, з чого вона почалася? Стисло й інформативно автори книжки супроводжують у розділ генетики, знайомлять із першопрохідцями Дарвіном і Менделем, доступно пояснюють наукові терміни. ДНК, геном, молекули — абстрактні слова з кожною сторінкою органічно перетворюються у знання про світ.
 
Що розділяє все живе на планеті, а що об’єднує, як так сталося, що людей «породичали» з мавпами, і чому в генах зберігається стільки інформації про нас? Після читання в дітей сформується чіткіше уявлення про еволюцію, а на уроках біології стане значно цікавіше.
 
 
 
 
Жан-Бернар Пуї, Серж Блох, Анн Бланшар, «Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв»
 
Це галерея портретів зухвалих бешкетників і войовничих дівчат, замальовки з дитинства тих, хто діяв всупереч суспільним правилам, настановам батьків і зрештою впливав на хід історії своїми винаходами, діями, творами, відкриттями.
 
Науковці, письменники, воєначальники, музиканти та інші серйозні таланти часто не вписувалися у тогочасні норми, випереджали свій час. Від історій про Томаса Едісона, Альберта Ейнштейна, Чарльза Дарвіна та інших рекомендовано багато сміятися та надихатися на власні звершення.
 
 
 
Вам може бути цікаво
Олег Сенцов: Ув`язнення розвинуло мене як письменника, але не сформувало
Фінн-Олє Гайнріх: Завдання письменника — торкатися непростих тем, які хочеться оминути у власному житті
Арт-студія «Аґрафка»: Прокладати містки між епохами ілюстрацією – найцікавіше завдання
Ніколя Матьє: «Діти їхні» — роман, що став книгою поколінь
Будуючи стіни, не забувайте про мости, а налаштовуючи мости – про стіни, – Вахтанґ Кебуладзе
Про унікальність Річардаса Ґавяліса і «Вільнюського покеру»
stary_lev Стежити
дописів читачів