0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
«Хай живе Різдво!» - найцікавіші цитати про свято
Різдво – час див, і де як не у книгах їх можна знайти найбільше? Старий Лев приготував для вас добірку найцікавіших цитат та висловів з літературних творів усіх часів. Пора налаштовуватися на святковий настрій ;)
 
The Telegraph  та Старий Лев
 
*** 
«Можливо, Різдво, - подумав він, - не приходить з крамниці… Можливо, Різдво… можливо… це дещо більше»
 
Доктор Сьюз, «Як Ґрінч украв Різдво»
 
*** 
«Мені ніколи не вистачає шкарпеток, — пояснив Дамблдор. — Ось іще одне Різдво минає, а я не отримав жодної пари. Люди чомусь думають, що мені треба дарувати лише книжки».
 
Джоан Ролінґ, «Гаррі Поттер і філософський камінь»
 
*** 
«Різдво!.. Ви чуєте? Лишень від звуків цього чарівного слова у небі починають співати невидимі дзвіночки, і здається, що от-от станеться дещо казкове. Чуєте?»
 
Сашко Дерманський, «Крамничка тітоньки Мальви»
 
 
***
«Я відчуваю себе розтягнутою, тьмяною і розчарованою, як наступного дня після Різдва».
 
 
*** 
«— Хто ця королева, Лю? — спитав Пітер. — Ти щось чула про неї?
— І зовсім вона не королева, — відповіла Люсі, — а страшна відьма, Біла Чаклунка. Всі лісові мешканці ненавидять її. Вона зачарувала цілу країну і тепер тут завжди зима, але ніколи не настає Різдво».
 
Клайв Стейплз Льюїс, «Хроніки Нарнії»
 
*** 
«Різдво – це сезон розпалення вогню гостинності в домі, добродушного вогню мислосердя у серці».
 
Вашингтон Ірвінг
 
*** 
«Минуло зовсім небагато часу – і веселий вогонь затанцював у печі. Тато-їжак позатуляв щілини щепками й полагодив розхитані двері. Щастик розтопив сніг, бо вдома не залишилося чистої води. Форко з Тосиком поставили у кутку соснові гілочки, причепурили їх мереживом і розклали під ними подарунки. Мама-їжачиха з Мілою і Росинкою застелили стіл скатертиною, запалили свічку у красивому підсвічнику й розставили смачні святкові страви, попередньо розігрівши на вогні грибну юшку й пампухи. Чайник весело посвистував, наче натякаючи, що от-от можна буде поласувати гарячим напоєм і різдвяним пирогом…
 
Цього року родина їжаків зустрічала Різдво далеко від дому й без подарунків одне одному. Але – і вони всі це знали – нинішнє святкування було найкращим подарунком для кожного з них». 
 
Надійка Гербіш, «Одного разу на Різдво»
 
 
*** 
«Можна поцілувати Месію?» — звертається Давид до молодої жінки.
«Месію?»
«Це ж Месія. Нам ангел про нього розповів. Сказав, що він народився сьогодні й лежить у яслах. І щоб ми йому поклонилися. Можна, я його поцілую?»
«Можна».
Давид обережно цілує лобик немовляти. Воно пахне молоком і сіном.
«Ти народила Месію», — хлопець дивиться на жінку із захопленням і подивом.
Вона нічого не каже.
«Воно таке гарне — твоє дитя. Воно спасе цілий світ. Тепер усе буде інакше».
 
Дзвінка Матіяш, «Перше Різдво»
 
*** 
«Наступного дня мама пішла на роботу ще о четвертій ранку. Та передусім вона мене обійняла — то були мої перші різдвяні обійми.
— А ти поспи, — сказала вона. — Я повернуся десь о третій.
Її вигляд нагадував, що вже Різдво. Вона вдягнула до уніформи червону, як у гнома, шапку. А ще в неї були червоні очі, бо вона прибирала і пізно лягла спати.
Коли вхідні двері зачинилися, я підтягнув маскувальні штори. Надворі світив місяць і мерехтіли зірки, тож мені стало веселіше.
Я ліг на канапу, дивився на них і думав про обійми. Про те, як по-різному обіймаються мама та Ельса. Хоч мені подобалися обійми обидвох.
Я заплющив очі й щосили сам себе обійняв».
 
***
«Ось хоча б і Різдво. Зате який відчуваєш священний трепет, якими добрими поривами повнишся! Я завжди чекав цих днів як найкращих у році. Це радісний час – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні у всьому календарі, коли люди, наче за мовчазною згодою, вільно розкривають один перед одним свої серця і бачать у своїх ближніх, – навіть у незаможних і знедолених, – таких же людей, як і вони самі, що бредуть однією з ними дорогою до могили, а не якихось істот іншої породи, яким варто йти інакшим шляхом. А тому, дядечку, хоча це й правда, що на Різдво мені ще жодного разу ні золота, ні срібла не додалось, я все одно вірю, що воно приносить мені добро і буде приносити добро. Тож хай живе Різдво!»
 
Чарльз Діккенс, «Різдвяна історія»
 
 
Вам може бути цікаво
Даруємо знижку на три книжки тижня від Жоеля Діккера!
Книга, яка пахне імбирним печивом, какао та ялинкою
Істина у вині: 7 книжок про п`янкі напої
Читання-реготання на довгі зимові вечори
Від Нью-Йорка до Неаполя: яскраві жіночі історії «нежіночих» романів
«Найважливіше – наприкінці»: роман про сімейне життя, яке ніколи не буває ідеальним
stary_lev Стежити
дописів читачів