0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Песик Чапа» Оксани Кротюк: все починається з малого
Random
Знайомтесь, це – Чапа, милий та дружелюбний песик, який хоч і маленький, але хоче все-все вміти! Саме він та інші герої цієї книжечки залюбки розкажуть непосидам-дошкільнятам про свої пригоди – добрі, веселі та повчальні, – а дорослі читачі, цілком можливо, впізнаватимуть в них і себе!
 
Ціна у Спільноті Старого Лева
105 грн
 
«Дитяча книжка має давати відповіді на питання, які хвилюють дитину»
 
Це літературне кредо української журналістки та письменниці, відомої авторки прозових творів і віршів для дітей Оксани Кротюк. «Песик Чапа» – четверта книжечка, котра нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева» (попередні – «Абетка», «Чап-чалапу, гусоньки!», «От би мені коника!»). Над художнім оформленням новинки працювала ілюстраторка Женя Миронюк.
 
Це збірка з 15-ти невеликих за обсягом оповідань, кожне з яких супроводжується кумедними ілюстраціями. Герої історій – маленькі хлопчики і дівчатка, а також їхні пухнасті домашні улюбленці – зображені у звичайних буденних ситуаціях. Ось, наприклад, Валя залишилася вдома сама, їй нудно, вона з нетерпінням очікує повернення бабусі з аптеки. Як бути, коли гратися зовсім не хочеться? Правильно: узятися до роботи, посильної за віком (полити вазони, скласти іграшки, замести підлогу), адже «в роботі час швидко минає». Чи хлопчик Марко, до якого приїхав дідусь у гості: разом їм до снаги навіть домашнє прибирання перетворити на цікаву та захоплюючу гру (а ще дідусь, точнісінько, як і Марко, розмальовуючи, іноді виходить за лінію малюнка))!
 
Дуже потішними є оповідки про тваринок, як-от «Сірик і Барсик»: про білого песика Барсика, який любив усе на літеру «Б», та сірого Сірика, котрому подобалось усе на «С». У ній авторка, перелічуючи все, що вусо-лапо-хвостикам до вподоби на відповідну букву, неначе пропонує своїм юним читачам теж побавитись у веселу гру «Улюблена літера», мовляв, а скільки слів на неї зможете назвати і ви? А от сіреньке кошеня з «Все йому цікаво» повсякчас потрапляє у найрізноманітніші пригоди, роблячи шкоду ну зовсім ненавмисне, чесно-чесно: просто все йому цікаво.
 
Скарбничка мудрості для найменших
 
«Передумав», «Подарунок», «Хто дружити не вміє?» та «Скупий Васько» – ці історії хочеться виділити за особливий виховний момент, просто та вміло закладений у кожну з історій.
 
 
Окремо зупинюсь на історії «Хто дружити не вміє?» У ній йдеться про хлопчика Юрчика, який спробував потоваришувати з песиком Дружком. «Щодня Юрчик гойдав песика на гойдалці, спускав його з гірки, катав на каруселі. Щоб Дружок у негоду не змерз, Юрчик надягав йому на лапи шкарпетки, а на голову – шапочку. Але песикові це не подобалось, і він їх скидав. А ще хлопчик частував Дружка всілякими ласощами: і рум’яних яблук у полив’яну мисочку покладе, і груш, і смачненьких цукерок. Та песик тільки сумно кидав погляд на мисочку й відвертався. Тоді хлопчик грав йому на дудочці чи на барабані. І тут песик чомусь залазив під ліжко». Природньо, що така «дружба» не могла протривати довго: коли Юрчик, покупавши Дружка, взявся ще й за фен, той зрештою утік від хлопчика…
 
«Песик Чапа» – це справжня книгознахідка для всіх турботливих батьків діточок дошкільного віку, читання якої стане важливим кроком у зростанні кожної маленької Людини, адже все, як відомо, починається з малого.
 
Вам може бути цікаво
Таємниця Життя та смерті
Хоменко Марія
Книга «Війна, що змінила Рондо» вийде у США
Повернення природного мислення: Мапа думок та її нескінченні можливості
Рудик Марія
Ройз Світлана
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати