0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
(Не)ідеальні люди в ідеальному світі: рецензія на книгу Елізабет Ґілберт «Місто дівчат»
Random
Сильна жінка – яка вона? Незалежна, наполеглива чи безкомпромісна? Адже саме цими словами ми звикли характеризувати дівочу могутність. Та насправді кожна жінка сильна. Сильна у своїй унікальності та несерйозності. У своїх бажаннях та прагненнях. Жодна з нас не ідеальна. І це прекрасно, бо світ неправильний – чому тоді ми прагнемо бути інакшими?
 
Справжнє життя
 
Вівіан Морріс було 19-ть, коли її життя пішло шкереберть: дівчину вигнали з престижного коледжу, тож батьки вирішили відправити її до тітьки в Нью-Йорк. Так, одного спекотного дня 1940 року, дівчина опиняється у центрі бурхливого життя – на Мангеттені. Тепер вона частинка маленького театру, яким заправляє її тітка. Саме тут, у вирі шалених вечірок і конфетті, неочікуваних знайомств та молодості, Вівіан побачить, що світ – зовсім недосконалий, а люди не мають бути святими, аби бути щасливими.
 
Нью-Йорк, Нью-Йорк!
 
Елізабет Ґілберт відома насамперед завдяки своєму роману «Їсти, молитися, кохати». Але творчість Ґілберт необмежена жодними рамками, тож, чому було б не написати роман про шалені Нью-Йоркські пригоди?
 
«Місто дівчат» – ексцентрична та незвичайна книга. В неї можна або закохатися, або щиро її зненавидіти. Це непроста історія життя однієї жінки. Жінки, котра накоїла безліч помилок, але яка не боялася і дихала на повні груди.
 
Атмосфера роману – богемна та всеохопна, вона полонить читача і не відпускає до останньої крапки. Елізабет показує саме «той» довоєнний Нью-Йорк – фривольний, несерйозний та розкутий:
 
Але це місто заново народжується у свіжому погляді кожного молодого хлопця, кожної молодої дівчини, які приїжджають сюди вперше. Тому того міста, того місця – новоствореного зумисно для моїх очей – ніколи вже не буде. Воно назавжди залишилось у моїх спогадах, наче орхідея у притискачі для паперу. Те місто завжди буде моїм ідеальним Нью-Йорком.
Книга написана у незвичному форматі – у формі листа. Це видається дивним, адже вона має немалий об’єм і більше нагадує автобіографію головної героїні, ніж звичайного листа.
 
Погано – це теж добре
 
«Місто дівчат» має багато відвертих сцен, але це жодним чином не робить її аморальною. Вона має певну схожість з романами Кундери, але все одно залишається оригінальною, самобутньою та по-своєму провокаційною.
 
Але маю визнати, стиль Ґілберт мені дуже імпонує: лаконічний, гострий та дещо іронічний. В її руках навіть найгірші персонажі перетворюються в героїв з інтригою, чиї погляди на життя неможливо засуджувати. Адже це Нью-Йорк, дитинко, тут дозволено все.
 
Щодо персонажів, то вони можуть здатися поверхневими та пустими, адже в «Місті дівчат» всі хлопці гарненькі, а дівчата – звабливі. Але насправді кожен герой книги – це окрема особистість. Більшість із них – однаково безтурботні і легковажні ззовні й такі ж всередині. Гадаєте, це погано? Аж ніяк.
 
Всі вони до сміху прості, але в цьому і криється їхня привабливість. Адже найбільш цікаві й незабутні персонажі завжди здаються простими й зрозумілими.
 
Ґілберт не боїться показувати слабину і негативні сторони своїх героїв, роблячи їх унікальними і близькими. Вона доводить, що кожна людина – добра і особлива. Особлива у своїх негативних сторонах та пороках:
 
– Але чоловіки повинні бути сміливі, – зауважив Френк.
 
– І що з того?! – мало не крикнула я. – А жінки повинні бути невинні. Глянь тепер на мене. Я спала зі стількома чоловіками, Френку, що не полічити. І знаєш, що це означає? Нічого. Просто так склалося. Світ неправильний – ти сам казав. Тієї першої ночі. То й стався до свого життя так, як ти кажеш. Світ неправильний. Кожна людина має свій характер – і все. З людьми різне стається. І таке, що вони не здатні контролювати. Війна з тобою просто сталася. А ти не народжений для того, щоб воювати, – і що з того? Нічого.
Не треба бути ідеальним, щоб просто залишатися людиною.
 
Кому читати
 
Всім, хто любить неординарність та ексцентричність в літературі, і тим, хто вперше хоче її побачити.
 
Також може сподобатись шанувальникам творчості Мілана Кундери.
 
Вам може бути цікаво
Викрадення! Гаряче літо Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Ракета на чотирьох лапах під прикриттям (колекція)
Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Розшукується Ракета на чотирьох лапах (колекція)
Клуб червоних кедів. Ми the best! (колекція)
Клуб червоних кедів. Усе заради мрії (колекція)
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати