Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Не вбивством єдиним ... затягує ця книжка
Random
Спочатку я геть нічого не зрозуміла. А потім яяяк зрозуміла! Думаю, більшість бачила цей мем Підморгує Саме так я можу описати свої враження від прочитаного детектива Богдана Коломійчука «Експрес до Ґаліції».
 
Авторка відгуку – Христя Процишин.
 
Попри те, що в назві книги є слово «Ґаліція», яке апріорі асоціюється зі Львовом, чи то пак Лембергом, історія розпочинається з ... Венеції — мого улюбленого міста після Львова. Невеличкі будиночки, вузенькі вулички і канали, замість машин — гондоли з чарівними італійськими гондольєрами, а ще безліч кафешок зі смачною випічкою і запашною кавою. Єдине що, не подорожуйте туди восени, взимку і навесні. Бо восени страшні потопи і відчуваєш себе як на Титаніку, взимку холодно, а навесні трапляються вбивства (ну, в книжках точно).Посмішка
 
Запам’ятався мені герой Антон Піллер – до нього звикаєш, промальовуючи його образ у себе в голові, читаєш про його невдале сімейне життя та життя загалом, про його вічні незадоволення та негатив. І ось автор подає світлий промінчик у житті цього персонажа — рукопис, переклад якого він здійснив, має опублікуватися, ну і звісно ж, сам Антон від цього лише збагатиться. Та все закінчується чим? Правильно! Вбивство…
 
Я собі думала, що далі буде розслідування: хто вбивця, чому того пана ґиґнули, а найцікавіше — що це за рукопис і чому експрес до Ґаліції, а вбивство то у Венеції! Та перегорнувши сторінку на наступний розділ, зрозуміла, що тут вже інші персонажі, інша історія і події знову відбуваються не у Львові, а в австрійському містечку Берн. Тому я геть нічого не розуміла і вже було подумала, що читаю збірку оповідань, а не цілісний роман. Та коли персонажі, історії, стежки з попередніх розділів почали де-не-де пересікатись та перегукуватись надалі, мені тоді стало ох як цікаво!
 
Взагалі в романі багато персонажів. Одні розвиваються, змінюються, помирають або роблять видимість, що померли, а інші — живуть під чужим ім’ям, бо таким вже воно є те життя шпигунів і таємних розвідників. До речі, що цікаво: усі події відбуваються у доволі короткому періоді часу від 2 по 18 квітня прекрасного, як на мій погляд, 1906 року. І за цих 16 днів встигає відбутись кілька вбивств, заплутатись кілька історій і розкритись кілька кримінальних справ навіть тридцятирічної давності!
 
Ух, таку книженцію в трамваї чи на парах під партою не почитаєш — треба чітко слідкувати хто, кому, куди, за чим. А ще добре вивчіть карту Лемберга або хоча б тримайте її десь поряд в закладках на телефоні, щоб вільно подорожувати всіма вуличками, провулочками, ходами і проходами, разом із комісаром Вістовичем та його ад’юнктом Самковським Посмішка
 
 
 
Єдине, мені не вистачало тої львівської говірки, яка була притаманна тому часові. Так би краще перенісся отой колорит мови і тогочасний дух.
 
Проте сюжет настільки затягує, що думати про таке часу не буде. Тому беріть цю книженцію, заварюйте горнятко запашного чаю, беріть тепленький плед і поринайте в детективну атмосферу початку ХХ-го століття.Посмішка
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage