0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
NBA, Ватикан та заборонене барбекю: Мессі інопланетний чи земний?
Random
Останні п'ятнадцять років футбольний геній Ліонель Мессі  запаморочує голови мільйонам людей у світі. Одні називають його «маестро», інші — «інопланетянином», треті — «месією» (і це прізвисько далеко не похідне від прізвища). Зрештою, справа дійшла навіть до того, що в суперечку стосовно означення талантів Лео довелося втручатися Папі Франциску. Понтифік, міркуючи над внеском співвітчизника в розвиток футболу, погодився, що вболівальники мають підстави шаленіти від його гри, але і нагадав, що «вірити можемо лише в Бога».
 
Дослідження іспанського журналіста Ґільєма Балаґе —це понад сімсот сторінок біографічної розповіді, інтерв'ю з родиною, друзями, партнерами та тренерами аргентинця, написаних для того, щоб продемонструвати, очевидно, не позбавлену Вищого Промислу насамперед людську сутність кар'єри та життя Ліонеля Мессі.
 
Загальновідомо, що шлях юного аргентинця в системі каталонської «Барселони» розпочинався досить непросто. Адже 14-річний хлопець, який разом із родиною перебрався до Іспанії в 2000 році, страждав на дефіцит соматотропіну (гормону росту), тому довелося буквально вмовляти керівництво команди повірити в його унікальність та взяти на себе не лише виховання, але й лікування Лео. Клубні боси не помилилися, адже вже за чотири роки він дебютував у складі головної команди і до сьогоднішнього дня без перестану виграє трофеї для «синьо-гранатових».
 
Балаґе звертає увагу читача на усталену в іспанському футболі ідіому cuidado con los padrino («обережно з хрещеними батьками»). Суть цього виразу можна звести до наступної формули: старший та досвідченіший одноклубник неформально бере під опіку юного талановитого хлопця. За такої ситуації часто трапляються випадки, коли патронат перетворюється «в спосіб накласти обмеження... оскільки на полі існує лише один орієнтир, а не два. Якщо вам доводиться вибирати одного з двох, виникає конфлікт». Так хто ж із покоління великих футболістів «Барси» середини 2000-х став «хрещеним батьком» для Мессі? І відповідь тут більш, ніж очевидна — Рональдінью. Бразилець саме тріумфував: отримав «Золотий м'яч», перемагав у Лізі Чемпіонів, оновлював масу клубних рекордів, але також не забував дбати і про Лео. Разом вони проводили багато часу, як-то кажуть, off the pitch.
 
Цікаво, що головною навичкою, яку Мессі отримав від товариша, стала одержимість NBA. Від баскетболістів чарівники футбольного м'яча перейняли «і тонкощі блокування, і читання гри суперника, і навички переміщення в умовах обмеженого майданчика». На той час, за спогадами екс-директора «Барселони» Хоана Лакуеви, «Мессі був схожий на гриб у тіні дерева, яким був Рональдінью». Але час довів, що гриб, зрештою, виріс вищим за дерево.
 
 
В певний момент вболівальники «синьо-гранатових» почали побоюватися, що Лео не зможе повноцінно реалізувати власного футбольного генія — аргентинець часто зазнавав травм та почувався зле, що відчувалося на якості гри. Ситуацію взяв під контроль Пеп Ґвардіола і вмовив Мессі прибрати з раціону меню, котре наводить Ґільєм, а саме «цукерки, шипучі напої, аргентинське барбекю, піца, відбивні "Міланезе", сосиски». Відтоді травми стали рідкістю, а Ліонель, як і личить професійному спортсменові, харчується під суворим контролем особистого дієтолога.
 
Кар'єра Ліонеля далека до закінчення, але вже сьогодні за словами автора книжки про футболіста, аргентинець став вінцем тієї «Барселони», філософію для якої вимріяв та виміряв великий голландський футболіст та тренер Йоган Кройф.
 
***
 
У попередньому тексті — про Криштіану Роналду — ми навмисне уникали порівнянь португальця та аргентинця, вирішивши дещо розібратися наприкінці. Роль арбітра у цій суперечці справедливо лишаємо Ґільємові Балаґе: «Це абсолютно безглузді дебати. Немає жодного точного способу вимірювати особистість людини у командній грі... Чемпіон — це не те саме, що зірка... Зірка може зникнути в будь-який момент, тому що в неї дуже велике і крихке еґо. Натомість, що складніша ситуація, то більше зусиль докладає чемпіон. Ви не можете встановити межі для чемпіона... І Роналду, і Мессі — безперечні чемпіони». Очевидно, що більшість вболівальників не хочуть приймати цієї компромісної формули, адже в кожній дуелі збуджені глядачі воліють бачити лише одного переможця. Тому питання вибору для більшості і надалі лишається відкритим.
 
Вам може бути цікаво
Онлайн-презентація книги «Смерть лева Сесіла мала сенс» з Оленою Стяжкіною та Оленою Гусейновою
Тест. Як добре ти знайомий із героями Джеремі Стронґа?
Краєвид з ментоловим ароматом
Ірванець Олександр
Арлов Уладзімєр
Розмова з ілюстратором: Олександр Шатохін про «Найщасливіше Левеня» і не тільки
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати