0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Кохання, коли тобі десять
Random
Перша закоханість – це один із найкращих і найтрагічніших моментів дитинства. Особливо коли тобі десять, і «кохання всього твого життя» – новачок-однокласник, за якого доводиться змагатися з іншими дівчатками. Таку кумедну, романтичну і милу історію першого кохання «Йорґен+Анна=любов» розповіла норвезька письменниця Віґдіс Йорт.
 
Найперше, що впадає в очі, - це стилістика твору. Мова персонажів, їхні імена, дії, звичаї абсолютно не схожі на українські. Книга була написана у Норвегії, й накладається на реалії саме цієї країни. Перекладала книгу Наталя Іваничук, яка не намагалася українізувати її, а зберегла у тексті усі тонкощі стилю і характеру письменниці. Це дуже великий плюс, хоч сам текст може здатися дещо незвичним для українського читача.
 
Віґдіс Йорт створила цілу палітру з різних характерів своїх персонажів. У центрі сюжету – Анна – дівчинка-забіяка, найсильніша у класі, яка навіть переборює старших хлопців, але ніжна і чуйна в душі. ЇЇ найкраща подруга – Беата – сором’язлива, абсолютно не самостійна у плані прийняття власних рішень, і завжди дотримується правил; «мені б ніколи не дозволили», - часто звучить з вуст дівчинки. Уле – брат Анни – енергійний малий, який хоче виділитися, але за цим квапливим образом ховається люблячий син та брат. Еллен та Туне – дві зірки класу, які вважають себе найгарнішими.
 
Є ще хлопці: Ейнар, Кнут і Даґ. Їхні характери авторка розкрила не так повно, мабуть, намагаючись зробити акцент на дівчатках. І, звісно, Йорґен – симпатичний хлопчик, який щойно переїхав. Саме за його серце боротимуться Анна, Беата та Еллен. І вже байдуже, що доведеться писати фальшиві любовні листи чи обстригати суперниці коси.
 
Історія першого кохання Йорґена та Анни переплітається з історією примари Гельґи-Розбійниці, яка мешкала колись у домі родини Йорґена. Саме ця історія підштовхує Анну до дії, і саме цей, так званий «Розбійницький будинок» стає відправною точкою усіх дитячих пригод.
 
І, наостанок, момент, який здався мені дуже серйозним і дорослим. Слова Йорґена про те, що інші хлопці заводять дівчат, бо хтось уже має пару і так треба, не думаючи про власні почуття. Це свідчення глобальної проблеми людства: ми часто робимо щось за шаблонами, нав’язаними суспільством, і навіть не припускаємо можливості власного рішення і власного бачення.
Вам може бути цікаво
Даруємо знижки на комплекти різдвяних книг
Олег Сенцов та Сергій Жадан: розмова про щоденник голодування та збірку тюремної прози
«Містельфи» Галини Вдовиченко: Магія і фантастичні істоти біля кожного з нас
Старий Лев запрошує на горнятко зимового настрою і майстер-класи для дітей!
Книги Творчої майстерні «Аґрафка» з автографом та знижкою -15%
Маламандер
stary_lev Стежити
дописів читачів