0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Книжка про сміття», або Як не перетворити світ на великий смітник
Random
«Все одноразове – надто дороге для нашої планети»
 
Накопичення сміття – глобальна світова проблема, яка не оминула й Україну. На превеликий жаль, більшість українців досі не знають, як правильно поводитися зі сміттям. Про це свідчить сумна офіційна статистика.
 
Серед головних причин, які цьому сприяють, – відсутність «сміттєвої» культури та неусвідомлення своєї відповідальності перед планетою. Спожити продукт та викинути упаковку від нього не на землю, а до сміттєвого контейнера, замало. Треба ще сортувати сміття та менше його продукувати.
 
Українські «сміттєві» рекорди
 
Згідно з даними МінРегіонБуду, на які посилається Галина Ткачук у своїй «Книжці про сміття», 2017 року українці спільними зусиллями виробили 10 млн тонн сміття.
 
«Спробуймо порахувати обсяг наших побутових відходів за 2017 рік у… слонах. Дорослий саванний слон важить 6000 кг, тобто шість тонн. Тож десять мільйонів тонн сміття, що їх ми «утворили» за минулий рік, – це приблизно 1 666 666 "сміттєвих слона"».
 
Держстат подає трішки більшу цифру – 11 млн тонн сміття. Це означає, що 2017 року кожний середньостатистичний українець «утворив» близько 265,3 кг побутових відходів.
 
Різниця між даними МінРегіонБуду та Держстату несуттєва. Однак треба враховувати й те, що будь-яка офіційна статистика – це так чи інакше приблизні цифри. Адже в Україні існує велика кількість стихійних сміттєзвалищ. Скільки відходів щороку потрапляє туди – невідомо.
 
 
Загалом на сміттєвих полігонах України нині знаходиться близько 12,44 млрд тонн сміття. Це катастрофічно велика цифра!
 
Що заважає нам її зменшити?
 
По-перше, байдужість до існування «сміттєвої» проблеми. Є люди, які вважають, що сміття – це просто сміття, яке немає жодного значення. Хоча це не так.
 
«Сміття – це щось, у чому немає жодної цінності й користі. Його просто позбуваються, виносять із помешкання – і все, більше про нього не згадують.
 
Натомість відходи – зовсім інша історія […].
 
"Відходи", – говорить Закон, – це будь-які речовини, матеріали та предмети, що утворилися у процесі виробництва та споживання…».
 
Тобто будь-яке сміття, яке створює людина у процесі життєдіяльності, можна легко перетворити на побутові відходи. А їх, наприклад, – на книги або біогаз. Так використані упаковки типу Tetra Pak або шкіри від овочів чи фруктів отримають нове «корисне» життя. Але для цього сміття треба сумлінно сортувати.
 
 
«На початку червня 2018 року з паперу, отриманого в результаті переробки такої упаковки (Tetra Pak), було надруковано наклад дитячої книжки-енциклопедії «Подорож до дивовижного світу тварин» Анни Клейборн і Брендана Кірні. Це перша книжка в Україні, опублікована завдяки переробці упаковки Tetra Pak».
 
По-друге, «сміттєва» проблема існує у нашій країні через брак спеціальних заводів та підприємств. В Україні є тільки один сміттєспалювальний завод «Енергія», який знаходиться у Києві. Упаковки типу Tetra Pak переробляє лише одне підприємство у Харківській області. Заводів, які готові перетворювати відходи на біопаливо, теж небагато. Однак це не означає, що від нас із вами нічого не залежить!
 
Що ви можете зробити вже сьогодні?
 
· відмовитися від поліетиленових пакетів (якщо у вас є пакет із пакетами, використовуйте всі «кульочки» повторно; коли вони порвуться, здайте їх на переробку);
 
· ходити до супермаркету або на ринок із еко-торбою, а не із пакетом;
 
· придбати термогорнятко (пластикові кришечки та трубочки – зло злісне);
 
· сумлінно сортувати сміття, кидаючи відходи у відповідні баки для роздільного збору;
 
· макулатуру, пластик, батарейки, скло, неробочу побутову техніку, упаковки типу Tetra Pak здавати у пункти потворної переробки (дещо можна помістити у баки для роздільного збору);
 
· не накопичувати вдома зайві речі: одяг, іграшки, книги, журнали тощо;
 
· долучитися до флешмобу #підбери;
 
· придбати «Книжку про сміття» та передати її далі.
 
 
Замість висновків
 
Читаючи соціально важливу «Книжку про сміття», ваші діти дізнаються, чому потрібно відмовитися від фаст-фуду, як правильно сортувати побутові відходи, хто такі сміттєві люди, що таке творча переробка відходів, територія розбитих вікон і т. д.
 
Усвідомлюючи масштаби «сміттєвої» проблеми змалку, вони не сприйматимуть заклики сортувати сміття як примус. Нині діти, а колись дорослі люди робитимуть це із чіткими розумінням важливості й необхідності цієї справи.
 
Також ознайомитися із цією книгою я б щиро радила і дорослим. Бо читати дитячі книги несоромно, соромно не знати важливих речей і забруднювати планету!
 
Вам може бути цікаво
Реалії і магія «Магнетизму». Розмова із Петром Яценком у Києві
Розкриваємо «Таємницю Старого Лами» з Доржем Бату та Мар`яною Савкою!
Книга Вітольда Шабловського «Як нагодувати диктатора» — переможець конкурсу Gourmand World Cookbook Award!
Електронні книги Старого Лева – зі знижками до 40%!
Даруємо знижку -20% на книги «Я люблю йогу» та «Колись мій тато був суперкрутий»
«Похований велетень». 10 цитат про почуття і забуття
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Добрий день. Книга, звісно ж, дуже важлива в умовах сучасності. Але просто не можу промовчати! Шановна дописувачка даного матеріалу, пані Тетяна Крисюк, звертаюсь до Вас. Мій син-третьокласник був вкрай збентежений Вашим дописом, бо зі слонами і обрахунками у Вас геть біда! Шановні, перевіряйте, що пишете! Тож, в 1 тонні - 1000 кг, в 1 центнері - 100 кг. В будь-якій дитячій енциклопедії можна прочитати, що слон важить 6 тонн, тобто 6000 кг. 600 кг важить вгодована корова))) Пробачте за можливу різкість, але, на мою думку, невігластво неприпустиме у вашій сфері діяльності, шановне видавництво. Завжди рада новим книгам, багато років з вами, з повагою, Ірина Сколотяна (і два мої сини)
06-06-2019 12:18 |
Avatar
Старий Лев
Вітання! Дякуємо за вашу уважність та небайдужість. Так, справді, авторка допустилася помилки, однак цю неточність вже виправили. Перепрошуємо за цю прикрість. Обіцяємо надалі рахувати слонів уважніше :)
08-06-2019 16:53 |